Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

a prizno sam da tu nema mnogo kvaliteta, vec je cista popala u pitanju.
S ovim se slazem, nema tu nekog kvaliteta niti radnje, ali prve 3 sezone su mi bile izuzetno zabavne. Tako mi je sa svim komedijama, zanimljivo dok gledam ali nista vise, ne ocekujem tu kvalitet. Znam recimo neke ljude koji se navuku na sitkome pa ne mogu docekati sledecu epizodu... Meni se to nikad nije desilo, nikad me ni jedna komedija ne moze zainteresovati kao drama ili neka ozbiljnija prica, ali da se vratim na Ent... Kao i vecina serija, istrosili su se posle par sezona, konkretno posle trece. Uglavnom, u ovoj 5. sezoni se nisam 2-3 puta posteno nasmejao. Dosadni likovi poput E-a su postali jos dosadniji i iritantniji. Da nije Arija, cini mi se da serija ne bi bila vredna paznje. Kakva je ta druga sezona Californicationa?Skidam, ali nikako da pogledam. Iznenadio sam se da uopste i ima 2. sezone, kraj prve mi je nekako delovao kao kraj serije...
Link to comment
Wire je najbolja pandurska serija ikad (a ne Shield, kako neki ovde tvrde). U stvari, Wire je mnogo vise od pandurske serije, jer uspeva da izvanredno prikaze sve aspekte kriminala, od dna do vrha krimi lestvice, do motiva onih koji ih jure. Bas kvalitetna serija.Deadwood je pomalo lozacki, ali i dalje odlican. U sutini je sarkastican pogled na stvaranje zemlje hrabrih i slobodnih. Vestern nikada nije tako bukvalno i precizno pokazao prljavstinu tog vremena, sto u simbolickom, sto u najbukvalnijem znacenju reci prljavo.Sta god uradis neces pogresiti.
allrighty, thanks
S ovim se slazem, nema tu nekog kvaliteta niti radnje, ali prve 3 sezone su mi bile izuzetno zabavne. Tako mi je sa svim komedijama, zanimljivo dok gledam ali nista vise, ne ocekujem tu kvalitet. Znam recimo neke ljude koji se navuku na sitkome pa ne mogu docekati sledecu epizodu... Meni se to nikad nije desilo, nikad me ni jedna komedija ne moze zainteresovati kao drama ili neka ozbiljnija prica, ali da se vratim na Ent... Kao i vecina serija, istrosili su se posle par sezona, konkretno posle trece. Uglavnom, u ovoj 5. sezoni se nisam 2-3 puta posteno nasmejao. Dosadni likovi poput E-a su postali jos dosadniji i iritantniji. Da nije Arija, cini mi se da serija ne bi bila vredna paznje.
ne znam dal su se istrosili, posto od druge sezone ne obradjaju paznju na delove radnje i zapostavljaju subplotove (eov odnos sa sloan, turtlova prica sa saigonom uopste nije imala kontinuitet...). sve to sto su mogli da koriste ne moze da stane u 20 min i jako brzo i bez mnogo paznje se resavaju tih subplotova. 4. sezona je meni bila sasvim dobra. scena sa dramom u kostimu je neverovatna. 5. sezonu nisam jos gledao i moguce je da si u pravu. Edited by Hustler
Link to comment
Wire je najbolja pandurska serija ikad (a ne Shield, kako neki ovde tvrde). U stvari, Wire je mnogo vise od pandurske serije, jer uspeva da izvanredno prikaze sve aspekte kriminala, od dna do vrha krimi lestvice, do motiva onih koji ih jure. Bas kvalitetna serija.Deadwood je pomalo lozacki, ali i dalje odlican. U sutini je sarkastican pogled na stvaranje zemlje hrabrih i slobodnih. Vestern nikada nije tako bukvalno i precizno pokazao prljavstinu tog vremena, sto u simbolickom, sto u najbukvalnijem znacenju reci prljavo.Sta god uradis neces pogresiti.
ja nikako da nabavim taj Wire a sve planiram, mislim da ce mi biti previse za download... koliko tu ima, 5-6 sezona?predposavljam nekako unapred da ce mi se jako svideti serija, em volim taj tip price, em vidim da je kvalitetno uradjena...jel ima nekoh novih HBO projekata u najavi? mnoge serije su im se nedavno zavrsile...ja bas volim vecinu stvari iz njihove produkcije, ali cini mi se da su u zadnje vreme dosta slabiji. ok, nije los true blood, ali znali su oni i bolje, mnogo bolje.sta cemo tek sledece sezone, kad se efekti svetske ekonomske krize odraze i na tv produkciju? :D
Link to comment

wire je, po meni, nesto najbolje sto se ikad pojavilo na tv. peta sezona (ujedno i poslednja), koja je najslabija, je i dalje bolja od svega ostalog sto sam gledao. nista loshije od najboljih filmova ili knjiga.

Link to comment
Wire je najbolja pandurska serija ikad (a ne Shield, kako neki ovde tvrde). U stvari, Wire je mnogo vise od pandurske serije, jer uspeva da izvanredno prikaze sve aspekte kriminala, od dna do vrha krimi lestvice, do motiva onih koji ih jure. Bas kvalitetna serija.Deadwood je pomalo lozacki, ali i dalje odlican. U sutini je sarkastican pogled na stvaranje zemlje hrabrih i slobodnih. Vestern nikada nije tako bukvalno i precizno pokazao prljavstinu tog vremena, sto u simbolickom, sto u najbukvalnijem znacenju reci prljavo.Sta god uradis neces pogresiti.
pricati ili pominjati THE WIRE na topiku gde se hvali smece kao sto je entourage je cista blasfemija.zato ponosno postoji odgovarajuci topik na FILMu gde je toj seriji i mesto jer daleko prevazilazi sve vidjeno u okvirima tog medija.Shield jeste jako dobra, turbo [i pomalo folk] rezirana serija ali je cak i takva neuporediva sa THE WIRE.
Link to comment
ja nikako da nabavim taj Wire a sve planiram, mislim da ce mi biti previse za download... koliko tu ima, 5-6 sezona?predposavljam nekako unapred da ce mi se jako svideti serija, em volim taj tip price, em vidim da je kvalitetno uradjena...
Pomenucu Mininovu i torent pakovanja od cele sezone u komadu. Mislim da ovime nisam prekrsio ni jedno pravilo foruma, a ako jesam, brisite...A opasnost da ti se nece svideti je u nivou statisticke greske :)
Link to comment
pricati ili pominjati THE WIRE na topiku gde se hvali smece kao sto je entourage je cista blasfemija.zato ponosno postoji odgovarajuci topik na FILMu gde je toj seriji i mesto jer daleko prevazilazi sve vidjeno u okvirima tog medija.Shield jeste jako dobra, turbo [i pomalo folk] rezirana serija ali je cak i takva neuporediva sa THE WIRE.
dada, cak i fantasticni house stoji ponosno na 'filmu' Edited by Hustler
Link to comment

ceka me prvi wire, nadam se da je stvarno dobro ko entourage.cetvrta sezona jeste objektivno slabija, ali samo objektivno.

Edited by kurdi
Link to comment
ceka me prvi wire, nadam se da je stvarno dobro ko entourage.
:D tnx Kudravi, vec sam odmeravao taj torent, nego reko najpre cu se raspitati. ubedjen sam da je neko u mojoj okolini vec imao seriju, pa da ne skidam bezveze, potrajalo bi to...mislim da nismo sad prekrsili pravilia, nikakve linkove ostavljali nismo ;) Edited by mr@ki
Link to comment

Pa pocevsi od samog Housea koji je pisan da bude kul i pametan da se svi izloze na njega, konstrukcija svake epizode je gotovo ista, sav humor se bazira a tome sta ce jedan lik reci ili smisliti i da sve ostalo postoji zbog njega i gde je njegov lik jedina stvar koju ta serija ima da ponudi...?Uvek istih 4o i kusur minuta sa koncentracijom smislenih stvari od 1 na 10min

Edited by Hustler
Link to comment
Pa pocevsi od samog Housea koji je pisan da bude kul i pametan da se svi izloze na njega, konstrukcija svake epizode je gotovo ista, sav humor se bazira a tome sta ce jedan lik reci ili smisliti....
ko me terao da dolazim na ovaj topik, sada vec pocinje u troskocima da mi opada misionarski entuzijazam.jebiga, ostaje ti entourage.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...