Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ova treca nista posebno - ili su velika ocekivanja bila - al ok. Medjutim, poslednja epizoda bas klimavo, narocito pucnjava u onim prostorijama besmisleno dozlaboga. Treba da zavrsim jos pola ep, tacno nemam volje. A Lamb je sjajan, i kao karakter i Oldman bogotac, sa kakvom lakocom nosi lik. Ostali odreda bezveze, plavusan najgori, ne mogu da vjerujem da je on glumac. Bezizrazajan.

Edited by kipo
  • +1 2
Link to comment

class of '09 - sasvim pristojno odradjena pricica o vanredno talentovanoj generaciji fbi regruta, medjusobno potpuno razlicitih karaktera i interesovanja i isprepletanim im putevima kroz vremenski period od 40ak godina koje serija pokriva.
brian tyree henry sve vise raste i kao glumac i kao pojava. kate mara je skroz ok ovaj put.

 

imdb storyline:
A group of FBI agents who graduated from Quantico in 2009 and are reunited following the death of a mutual friend. Spanning three decades and told across three interweaving timelines, the series examines the nature of justice, humanity, and the choices we make that ultimately define our lives and our legacy.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, 3opge said:

Dobar je The Patient sa Steve Carrelom.

 

 

Hm, to je radila ekipa koja radila Amerikance. Interesting.

Link to comment

Nisam sigurna gde bih sa ovim (nije baš za Krimi serije koje nemaju svoj topić... ili jeste?), pa ajde ovde.

 

And Then There Were None (2015), mini serija, tri epizode.

 

Ne znam ni kako ovo da objasnim, jer imam more primedbi, ali mi se svejedno jako svidelo. :blush:

Sviđa mi se generalni vajb, eto tako bi bilo najpoštenije reći.

Urađeno je kao borderline horor, što totalno ima smisla jer ekranizacije priča Agate Kristi ugl naginju na drugu stranu - mrtvi padaju kao snoplje iz svih pravaca a ti se tu kao nešto diviš bašti Mis Marpl ili kako je Herkul Poaro quirky i sve je tako dražesno i would you like a cuppa tea??? Ima izuzetaka, recimo The ABC Murders (2018) ima izrazito mračan ton i urađeno je u noir stilu, sve je prljavo i vreba siromaštvo... Džon Malkovič je u glavnoj ulozi ali mi ipak nije prijalo gledanje jer je Poaro jadan i patetičan (ne u smislu da ga Malković loše igra, nego je tako napisan lik); ove ekranizacije gde Poaroa igra Kenet Brana nisu ni za kurac, pardon maj frenč.

 

Sad, ovde su neke stvari promenili u odnosu na knjigu ali manje-više sve promene su mi... ok, ne nerviraju i ugl imaju smisla. Knjigu su vrv čitali svi pa ne znam koji će mi spojler ali pošto sam super kao osoba, staviću.

Spoiler

Prvo, vezano za okolnosti pod kojima su “little indians” ubijali. U knjizi je odgovornost "desetorice" ili moralna ili na granici sa krivičnom (u smislu da je jako teško dokaziva): general šalje u samoubilačku misiju vojnika koji ima aferu sa njegovom ženom, kućepaziteljka i batler koji svojoj staroj i bolesnoj gazdarici nisu dali lek čime su ubrzali njenu smrt, doktor koji je slučajno ubio pacijentkinju jer je operisao pod dejstvom alkohola, policajac koji je lažno svedočio protiv sitnog krimosa koji je kasnije ubijen (ili se ubio, ne sećam se tačno) u zatvoru, plaćenik koji je da bi spasio sebe ostavio pripadnike nekog plemena iz Afrike na milost i nemilost da umru (što se i desilo ofc)... A ovde nema nikakvih dilema, jednostavno su svi full blown ubice, imaju svest, imaju volju, znaju su tačno šta rade i koju posledicu su hteli, actus reus, mans rea, sve sve sve, nema nikakve moralne magle nego najdirktnije pišanje po common law: general puca vojniku u potiljak, batler udavi gazdaricu jastukom, pijani doktor insistira da operiše iako jedva stoji, policajac najbukvalnije išutira u glavu nekog mučenika u pritvoru (delom i jer je gej, malo homofobije, why not), plaćenik lično poubija pripadnike plemena iz Afrike da bi um oteo dijamante... jedino je odgovornost religioznog fanatika Emili Brent ostala čisto moralna jer ona istera iz kuće klinku koju je primila kao sluškinju nakon što ova zatrudni van braka, nakon čega klinka izvrši samoubistvo. To mi je i u knjizi i ovde potpuno bezveze (kako njeni roditelji nemaju nikakvu odgovornost što nisu hteli da je prime nazad, ili otac tog deteta što joj nije pomogao???) ali je donekle ovo ublaženo time što je Brentova predstaviljena kao totalni sadista. Poenta je da mi ne smeta što su ovde stvari, u nedostatku bolje reči - čistije; prosto, suptilnost možda bolje radi u knjizi, ovo bolje radi na TV-u u smislu da su motivi jasniji i ubedljiviji, imam pomalo i razumevanja za sudiju, ne želim mu lapot, itd. 

 

Najupadljivije odstupanje od knjige je dodata scena gde, kad ih ostane četvoro, iz očaja naprave nekakvu žurku sa muzikom i šmrkanjem kokaina i nalivanjem viskijem, to je malo onako... ne znam, al ajd… lik Lorensa i Vere imaju malenu afericu... whatever… Armstrong je predstavljen kao potpuno beskorisni moron (to mi se nije svidelo) a Vera je mnogo kompetentnija nego u knjizi (to je ok, mada mi se ne sviđa što je ona praktično glavni lik i ko nije čitao knjigu jasno mu je da će ona biti tu do samog kraja). Izbačen je potpuno epilog sa policijskom istragom (to mi je ok), nema pisma sudije gde objašnjava šta se tačno desilo (ovo i jeste i nije ok; da, poruka u boci jeste malo silly, ali umesto minutaže koja je otišla na seksualnu tenziju između Vere i Lorensa mogli su da ubace bar par scena gde pokazuju npr. kako ih je sudija selektovao, ovako su neka neodgovorena pitanja su ostala da vise u vazduhu, kao da je ovo, daleko bilo, francuski film) umesto toga on se pojavi dok Vera kači omču oko vrata i u duhu svih Bondovih negativaca, kreće da joj objašnjava svoj totalno genijalni plan (pa gledalac odjednom opet krene da razmišlja o lapotu). Ovo na kraju ne ispadne totalni krindž samo zato što je Čarls Dens super glumac. Scenu kad sudija umre (prvi put) i Armstongov odlazak su totalno zeznuli.

 

Muzika je fenomenalna i scenografija kida… to mi se ustvari najviše i sviđa. :lolol:

Style over substance.

Dobro, i gluma je ok.

 

Takođe, imam zalihe wallpapera za narednih godinu dana:

Spoiler


ScreenShot2023-12-16at00_41.56-min-min-2.thumb.png.4c58eb289c67775c56e22542c8ff80e1.png

 

ScreenShot2023-12-16at00_44.49-min-min.thumb.png.8866a9c78a9eb169ea2e93fd2bad77d8.png

 

ScreenShot2023-12-16at00_52.06-min-min.thumb.png.2c697e0979aedbb4b20627966afe0a32.png

 

ScreenShot2023-12-16at01_15.06-min-min-2.thumb.png.16cb1a6e95f052a2dc55a1feae5b30ec.png

 

ScreenShot2023-12-16at01_43.46-min-min-2.thumb.png.a1e8a7669007ae7f042f6918390f57a1.png

 

ScreenShot2023-12-16at01_54.18-min-min2.thumb.png.6204c14d583d4989951cbf8c3de18d44.png

 

ScreenShot2023-12-16at02_36.00-min-min-2.thumb.png.46b159b3ad4a772f9ded6ce351798326.png

 

ScreenShot2023-12-16at02_36.19-min-min.thumb.png.711c7e3079a3966242e9de8b721b5197.png

 

ScreenShot2023-12-16at02_38.06-min-min.thumb.png.fd5bf2dfaf6419f88381bcba744e8517.png

 

ScreenShot2023-12-16at02_59.11-min-min.thumb.png.14daf8fac24d02072ba035e0503a0c28.png

 

ScreenShot2023-12-16at03_34.24-min-min.thumb.png.4b448f5877d7535e82f4b9f42cf8cd9e.png

 

ScreenShot2023-12-16at03_35.08-min-min-2.thumb.png.12294ca35ff487b071fdd610819ca6f5.png

 

Edited by Patty Lee
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ta je odlična .

Sećam kada sam gledao da mi je glavni utisak bio da ovog teško može bolje 

 

Ansambl glumaca gde svako ima svoje mesto i zašto je tu . To mi je velika razlika u odnosu na amerikance 

koji kada nakrcaju filmove/serije  superstarovima samo ih ubace da bi bili prisutni 

  • +1 1
Link to comment

Odgledao Line of Duty 5 sezonu. Gledao sam i prethodne. Odlično urađeno zaista. "Zavrteli mi mozak".

Zahteva malo više koncentracije.

Preporučujem da se gleda u cugu.

  • +1 3
Link to comment

Sasvim solidna jednosezonska sci-fi mistika - Night Sky u 8 epizoda na amazonu.

 

Tu je uvek sjajni JK Simmons, i prateća dama možda još bolja. Za ljubitelje teleportacije, putovanja u druge svetove svakako može da prođe. 

 

Doduše, kraj je zadovoljavajući ali neka pitanja ostaju u vazduhu. Ne znam da li će biti druge sezone, ali svakako ima prostora za to, no za sada nema nikakvih najava o tome.

 

 

  • +1 1
Link to comment

pisano je vec ovde o night sky, a druge sezone, nazalost, nece biti - presudila mala gledanost u odnosu na preskupu produkciju, cak i za 1 amazon :(

  • +1 1
Link to comment

Umirem. 
kakav daunton ebi na kokainu. 
20 i sitnina sati kasnije i oni i dalje natežu matorog prdonju koga će da tituliše kao šefa izvršnog oficira. Na početku je bio sam jedan suksesor, ostali nezainteresovani, sad jebeni gejm ov trons. Naklapanje u plošnim prostorima. 
kamere i muzike sam fond ov, ali da ovo pokupi sve nagrade je tugica. 

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, nisam ja said:

Umirem. 
kakav daunton ebi na kokainu. 
20 i sitnina sati kasnije i oni i dalje natežu matorog prdonju koga će da tituliše kao šefa izvršnog oficira. Na početku je bio sam jedan suksesor, ostali nezainteresovani, sad jebeni gejm ov trons. Naklapanje u plošnim prostorima. 
kamere i muzike sam fond ov, ali da ovo pokupi sve nagrade je tugica. 

Sve to plus to je toliko ispričana priča...

Mislim teško je sad izmisliti nešto baš novo, ali ovoliko viđeno jbga...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...