Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

1 hour ago, BlackGeorge said:

Fauda i The Little drummer girl - odgledao po 2 epizode obe serije i stao

 

Nikad ovo neću razumeti. To je serija koja traje 10, 12 epizoda i ko zna koliko epizoda. Ne možeš da očekuješ da vozi baš od samog starta ludo i brzo. 

 

Skoro sam odgledao 1883, prvih 4 epizode me nisu takle, ali je zato ostatak, kada se sve posložilo, jedno fenomenalno iskustvo, kakvih nema puno u današnjem usranom svetu hiperprodukcije. 

Link to comment

Patria i Fauda imaju dosta dodirnih tačaka što se tiče same tematike. To su stvarno odlične serije, vidi se, patnja ... sad ispada da nisam dovoljno empatičan ali mene takve serije ne interesuju. Homeland, Tehran, Berlin Station, Blacklist ... znači triler/akcije uz određenu dozu drame na to sam konkretno mislio. Konkretno - Dinamika. Zato mi je Tehran dobro legao a Patria nije, iako je možda bolja od Tehrana, recimo.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
33 minutes ago, Halvard said:

Kalifat je odlična serija, samo što je jezivo depresivna.

Meni je to kod Kalifata bio problem na početku, generalno mi je to baš velika prepreka za gledanje bilo čega još od filma Viva Alžir, bukvalno ovo što @kipo kaže, kakav je bre ovo život jebem mu sve?!? Ali posle mic po mic polako “uđem” u priču pa krene da vozi.

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

Opet panduri. :)

Rekoh ne bih tu tematiku sada, inače bih počeo moju omiljenu glumicu Kejt Vinslet da gledam (Mare of Easttown) i Line of Duty (obe serije su bukmarkovane za kasnije). Ajd bukmarkovaću i ovu za kasnije.

 

Gledao sam u zadnje vreme nekoliko odličnih pandursko/inspektorskih serija poput Braquo, Bron/Broen, Luther ali ja bih nešto drugo.

 

Hoću nešto poput The Bureau ili Mayor of Kingston. Može i nešto poput Westworld ili eto Counterpart što je spominjano ranije...

Edited by BlackGeorge
Link to comment
1 hour ago, BlackGeorge said:

Opet panduri. :)

Rekoh ne bih tu tematiku sada, inače bih počeo moju omiljenu glumicu Kejt Vinslet da gledam (Mare of Easttown) i Line of Duty (obe serije su bukmarkovane za kasnije). Ajd bukmarkovaću i ovu za kasnije.

 

Gledao sam u zadnje vreme nekoliko odličnih pandursko/inspektorskih serija poput Braquo, Bron/Broen, Luther ali ja bih nešto drugo.

 

Hoću nešto poput The Bureau ili Mayor of Kingston. Može i nešto poput Westworld ili eto Counterpart što je spominjano ranije...

 

Pogledaj onda Deutschland 83/86/89 (tri sezone)

Link to comment
3 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Pogledaj onda Deutschland 83/86/89 (tri sezone)

Ovo mi je preporučivao i @black mirror pre izvesng vremena ali sam fejlovao tražeći "trafiku" da ga kupim.

Link to comment
1 minute ago, BlackGeorge said:

Ovo mi je preporučivao i @black mirror pre izvesng vremena ali sam fejlovao tražeći "trafiku" da ga kupim.

 

Tu ti nažalost ne mogu pomoći, ali kao i uvek - probaj na RuTracker-u?

  • +1 1
Link to comment

fibi realno pokidala s flibegom, opasne stvari pakuje u 20ak minuta, s neretkim namernim preterivanjima, al sjajnim provokacijama na dosta (uvek) aktuelnih tema.

 

kome se svideo fleabag, evo preporuke za nesto slicno, tematski i po formatu, a sto mi je ostavilo jos bolji utisak - pitkije, manje sirovo i znacajno vedrije sveukupno: this way up, dve mnoogo zajebane, prepametne i duhovite irkinje - za seron horgan sam znao da je skroz luda riba, al' asling bi, koja i potpisuje celu pricu, me prosto oduvala - riba genije! da dodam jos i sjajne role tobajas menzisa i verenika horganove, za 1 super zabavan paket.

u najkracem, prica o oporavku 30+ godisnjaknje posle necega sto bi se moglo naslutiti da je bio nervni slom, borbi sa sopstvenim strahovima prvenstveno putem humora, podrsci starije sestre, o druzenju sa- i pricama o- strancima kojima priblizava engleski jezik raznim genijalnim igrama, zaljubljivanju, trubulentnim odnosima s roditeljima i sl.

serija je zanrovski svrstana u komedije, al je na mene ostavila utisak poput onog nakon citanja dobre knjige - pre svega, sjajno napisano!

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
On 8. 6. 2023. at 2:31, black mirror said:

Ako budem ovo gledao moraću da krenem od treće epizode jer sam pre par godina počeo ovo da gledam i stao kod druge epizode jer mi se nije svidelo.

 

Ajd da pokušam ponovo.... Ipak od druge epizode.

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, BlackGeorge said:

Ako budem ovo gledao moraću da krenem od treće epizode jer sam pre par godina počeo ovo da gledam i stao kod druge epizode jer mi se nije svidelo.

 

Ajd da pokušam ponovo.... Ipak od druge epizode.

Serija je odlična. Čista desetka. Već sam odgledao 4. epizodu. Veoma se jasno sećam kompletne prve epizode i izgleda da sam je prekinuo tada samo zbog neke druge serije kojoj je izašla nova sezona a ne zato što mi se nije svidela. Tako sam recimo ostavio Blacklist na hold-u zbog neke druge "proverene" serije jer je izašla kompletna sledeća sezona.

 

Spoiler

 Malo me je zaustavilo u daljem gledanju i to ispitivanje u policiji jer sam očekivao odmah dinamiku i akciju.

 

@black mirror hvala što si me vratio na ovu seriju.

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...