Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

@BlackGeorge Jeste, sporije je definitivno, meni su sve slične zbog tematike. Kalifat mi je od te tri vrv bio najteži za prodati, legao mi je tek iz trećeg pokušaja. Da l bi probao My Little Drummer Girl? Mini-serija samo 6 epizoda ima, Park Čan Vuk režirao, po knjizi Džon le Karea, Florens Pju i Aleksandar Skarsgard igraju špijune Mosada.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

samo ako nije čitao ni jednu knjigu od le karea

nijedno njegovo ekranizovano delo ne zalužuje trenutak pažnje

 

e

likovi su u jednoj dimenziji predstavljeni i uglavnom nemaju veze sa onim likovima iz romana

pričam na vrlo skromnom uzorku, al ipak uzorku

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
On 5.6.2023. at 20:00, BlackGeorge said:

Završio sam obe sezone serije Tehran. Serija je odlična, nadam se da @Nebojsa imaš još nešto slično da preporučiš. :)

pogledaj slow horses ako si preskocio ili, nesto malo drugacije: counterpart - varijacija na temu, s nekim minimumom sf-a.

 

da se nadovezem na tvoju listu serija, posto ih sve vidim u istom, binge-watch kosu, van svakog zanra i jednu od serija za koju mi je najzalije sto nije bilo vise sezona - dirk gently. ako nisi gledao ili nemas pojma o cemu se radi, jos bolje - spremi se za life-changing iskustvo :)

  • Hvala 1
Link to comment

Counterpart deluje zanimljivo, držim te za reč za ovaj minimum sf-a, mada, gledaću sve sa Vernom Schillingerom, ne pravim pitanje.

Link to comment
21 hours ago, 3opge said:

Ghosts of Beirut 

 

odlicna, o inovatoru koji je patentirao bombase-samoubice i lovu na njega.

 

Avi Issacharoff i Lior Raz...nema bolje na temu bliskog istoka

Link to comment

Fauda i The Little drummer girl - odgledao po 2 epizode obe serije i stao. Ne sviđa mi se, ne mogu da pratim dalje, jednostavno mi ne leže.

 

 

@kud u maglu Simoviću The Man in the High Castle - Pokušao sam prošle godine da je gledam, nije išlo. Nije mi se svidela tematika šbbkbb da su nacisti odneli pobedu u WWII.

 

 

@Patty Lee Counterpart je vrhunska serija!!!  Bukvalno sam je progutao !!!

 

 

Pokušaću ovu što je preporučio @3opge

  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, BlackGeorge said:

Fauda i The Little drummer girl - odgledao po 2 epizode obe serije i stao. Ne sviđa mi se, ne mogu da pratim dalje, jednostavno mi ne leže.

Gresis za obe serije, posebno za Faudu. Kad se naviknes na jezik, ide kao treca domaca kajsija Ujka Sime iz zavicaja :D

Link to comment

Fauda je meni zbog tih jezika baš bila super, mogu misliti kako je onima koji znaju hebrejski i arapski. Ima u jednoj sezoni i fora da šalju baš one koji govore sa određenim arapskim naglaskom. Fauda je sjajna da se malo vidi život tamo, naravno da ima svojih mana, da je malo (više) obojena, ali odlično vozi. Naravno, ko je očekivao Mission impossible, će se razočara. 

  • +1 1
Link to comment

Nije meni problem jezik. Ni hibru ni arapski niti bilo koji drugi. Uostalom, odgledao sam na desetine vrhunskih filmova na tim jezicima.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...