Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ko je gledao francusku seriju engrenages (policijska, odlicna, nesto kao the wire samo na franc. nacin) ima 7 sezona na kioscima.
Za svaku preporuku

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Link to comment

Nit je kao The Wire, nit je nešto posebno francuska. U stvari, jedan kritičar iz Hrvatske odgovorio je na pitanje o odnosu serija: The WireNorthern Exposure, parafraziram, da mu je Northern Exposure delovao kao da ga radi grupa studenata koji došli sa studija kao šipak puni znanja, pa sve trpaju u seriju dok je Žica osetno više u klasičnom smislu.

 

U tom duhu bih mogao reći da Engrenages nije toliko francuska, svakako ne u klasičnom smislu -  raskošne i prerazvijene za mnoge druge - francuske tradicije, koliko je internacionalna serija za sve one koji su kao šipak puni znanja, pa to gutaju i trpaju na sve strane...

 

 

Edited by Ajant23
Link to comment

Dave je nesto do sada najzabavnije snimljeno u 2020. godini (ne racunajuci naravno Kralja Tigrova), kreator serije i glavni glumac je reper i komicar Lil Dicky, nisam ga nesto ranije gotivio, ali sada me je kupio za sva vremena, odgledao sam celu prvu sezonu koja je nedavno zavrsena, cetiri sata su mi proletela kao cetiri minuta, nemam apsolutno nikakvu zamerku i nadam se da ce serija potrajati jos nekoliko sezona.

 

Svima kojima se svidja serija Atlanta (jedno savrsenstvo od serije), apsolutno preporucujem i ovu seriju posto su i tematika i humor na gotovo identicnom nivou, a ima i dosta poznatih likova koji se pojavljuju, na primer YG, Young Thug i Trippie Redd su i sada dokazali kakvi su carevi, dok su Charlamagne Tha God i Angela Yee standardno zabavni, Benny Blanco je ukrao svaku scenu u kojoj se pojavio, Marshmello je isto imao kul momenat, Kourtney Kardashian (najbolja iz te loze) je i dalje super cute, a cak i likovi kao Macklemore i Justin Bieber nisu bili toliko antipaticni koliko sam mislio da ce biti, sve u svemu ko gotivi rep muziku i ima smisla za humor, Dave je nesto sto se mora gledati.

 

https://www.imdb.com/title/tt8531222/

 

XbW8mUv.jpg

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
23 hours ago, vookela said:

Za svaku preporuku

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

E, kad budeš imao, i kad možeš baci titlove za 9 i 10 epizodu Le bureau des legendes. Hvala unapred.

Link to comment
2 minutes ago, vookela said:

Nemam ja to,@Host to diluje...

Btw nisam ni znao da su 9 i 10 izasle, tnx

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

:D Pogrešno sam ciirao tebe, hteo sam @Host da citiram.

Link to comment



Nit je kao The Wire, nit je nešto posebno francuska. U stvari, jedan kritičar iz Hrvatske odgovorio je na pitanje o odnosu serija: The WireNorthern Exposure, parafraziram, da mu je Northern Exposure delovao kao da ga radi grupa studenata koji došli sa studija kao šipak puni znanja, pa sve trpaju u seriju dok je Žica osetno više u klasičnom smislu.
 
U tom duhu bih mogao reći da Engrenages nije toliko francuska, svakako ne u klasičnom smislu -  raskošne i prerazvijene za mnoge druge - francuske tradicije, koliko je internacionalna serija za sve one koji su kao šipak puni znanja, pa to gutaju i trpaju na sve strane...
 
 


dobro.

steta samo ako neko bude odustao od gledanja engrenages zbog ovoga sto si napisao.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment

Zapravo, nisam ja nikoga odvraćao od serije već mi se činilo da bi bilo šteta da neko shvata francuski način na osnovu tvoga posta, pa sam malo problematizovao napisano zato što je debelo problematično...

Link to comment

Quarry

https://www.imdb.com/find?ref_=nv_sr_fn&q=quarry&s=all

 

Početak sedamdesetih, dvojica veterana se vraćaju iz Vijetnama u Memfis, opterećeni sranjem koje su navodno napravili tamo, a upadaju u još veće. Masno, sporo, ima mnogo dobro muzike. Otprilike kao da je pisao neki dobar učenik Dejvida Sajmona. Soundtrack je sjajan.

 

Šteta što je otkazana nakon prve sezone -  "And so, after a protracted and agonizing process, we have final confirmation that Quarry will not be returning to television, There were several factors that contributed to the show’s ultimate fate, but a regime change at HBO and a re-(re?)-branding at Cinemax were of particular significance; we attempted to find another home for the show but were unable to do so. By virtually every metric (ratings, critical response) the show succeeded in all the ways a show needs to for a second season, but, as the erstwhile Head Ball Coach of my beloved Gamecocks was fond of saying, “it is what it is”.

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
Nažalost nije. Quarry je opako dobrih 8 sati televizije bilo. :sad:
Od tih otkazanih pade mi na pamet i Mann-ova Luck, https://www.imdb.com/title/tt1578887/ takođe dobra ali počeše konji da ginu i jebiga...
Da. Kad vidimo šta se sve "rasteže". Ova serija je imala potencijal...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...