Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Isteklo vreme za edit. 
Fortitjud mi je već pred kraj prve sezone gubio na kvalitetu, pa kad su posle ko zna koliko vremena došle nove epizode, nisam ni pokušavao. 

The Wire naravno, davno još. Od skandinavaca ponešto, ok su mi, ali ništa baš da me prikuje uz ekran.

Verovatno je sad i do nekih drugih stvari, koncentracije, raspoloženja, svega... hteo sam da se pošteno zaludim nečim, ali ne ide. :D 

I pomenuti PBB, Fleabag, The Deuce, sve mi je onako...

Edited by mraki
Link to comment

@mraki

Pa sve je bre dosadno na "tv-u".

Ok, Fargo me je držao neko vreme i The Leftovers. Možda treba da batališ gledanje serija (ne znam kako ljudi stignu toliko bljutavosti uopšte da pogledaju) i da nadješ drugu zanimaciju :D

pogledaj dokumentarac o bill withersu

Edited by maheem
Link to comment

Ja sam poceo ponovo da gledam Sopranose. Nema vise staaaaarih dobrih serija, ovo sto se sada snima je za sisice. 

Link to comment
33 minutes ago, maheem said:

@mraki

Pa sve je bre dosadno na "tv-u".

Ok, Fargo me je držao neko vreme i The Leftovers. Možda treba da batališ gledanje serija (ne znam kako ljudi stignu toliko bljutavosti uopšte da pogledaju) i da nadješ drugu zanimaciju :D

pogledaj dokumentarac o bill withersu

Bukvalno je Leftovers zadnja serija koja mi je pružila taj filing, a i Fargo mi je jedna od boljih. Polažem još nešto nade u Narcos, to nisam gledao, ali Escobar je puno puta ispričana priča. Skinuo i Tiger Kinga za probu, mada ne verujem...

Razmišljam naravno i o drugim aktivnostima, ali sad su ograničeni resursi. Reših da pročitam i neke klasike koji su mi pri ruci i planiram godinama, medjutim, isto mrcvarim. 
Poenta je da moram kvalitetnije i zabavnije da provodim slobodno vreme u narednom periodu jer potrajaće ovo, zadnjih dana sam malo previše pratio situaciju u zemlji i svetu i trebam to da promenim radi ravnoteže u mom mikro svemiru. Dodajem i taj dokumentarac na listu, hvala za preporuku :)

 

Edited by mraki
Link to comment
6 minutes ago, ToniAdams said:

Mejheme jesi gledo deuce?  Reko bi da bi ti se svidelo.

I ja sam tako mislio pa bukmarkovao. Jednom cu i da pogledam :D

Sad sam se setio da sam poceo High Fidelity gledati :isuse:

Jbte mogi bi ovo nevreme da iskoristim da pogledam Sopranose. A mozda i ne, gledao sam ih ofrlje, super je al nisam osetio potrebu da pogledam svih hiljadu epizoda

Link to comment

Imam isti problem

kao @mraki vec dugo se nisam

navukla na seriju, a to mi bas sad treba. Onako kao sto sam bila navucena na Breaking Bad Forbrydelsen ili Fargo, pa sam

i ja pocela Sopranose od pocetka pa sta bude. 

Nista mi nije tako drzalo, ni Ozark, Americans, Fortitude... i takvih milion, odgledam

jedva prvu sezonu i to se bas pomucim. 

E da, u dahu sam

odgledala Happy Valley

Edited by Katikon
Link to comment
7 hours ago, maheem said:

I ja sam tako mislio pa bukmarkovao. Jednom cu i da pogledam :D

Sad sam se setio da sam poceo High Fidelity gledati :isuse:

Jbte mogi bi ovo nevreme da iskoristim da pogledam Sopranose. A mozda i ne, gledao sam ih ofrlje, super je al nisam osetio potrebu da pogledam svih hiljadu epizoda

 

Jednom godisnje - moja doza zadnjih 15 godina.

Link to comment
9 hours ago, mraki said:

Fali mi za izolaciju neka serija na kuju ću se opasno navući, da mi drži pažnju toliko da ne mogu stati sa gledanjem. Sve što sam gledao u zadnje vreme je onako, može da prodje, ali nije to to.

 

I meni isto. Pocela sam Witchera, za sada mi je super.

 

Serije koje su meni super, koje su me zgrabile i koje sam gledala cesto po vise puta:

 

1.Game of Thrones, ne treba objasnjavati

2. Midsomer Murders, ubistva u uspavanom britanskom selu, zakomplikuju pa rese, i cesto se pojavi neki glumac koga znas odnegde ili neki dok je bio mlad i neafirmisan,

3.Elementary, volim Johny Lee Millera i svaka epizoda je vrlo lepo zaokruzena a ne odugovlaci, kratke epizode

4. Agatha Christie's Marple (2004) i Agatha Christie: Poirot (1989); klasici ako te zanima i ako si propustio, fenomenalno uradjeno

5.Firefly, ako si propustio, to bih mogla jos jednom da pogledam

6.Sharpe's Rifles (1993) i dalje jos 15 filmova u nizu, kod nas je to pustano kao serija, Sean Been kao vojnik Sharp u Napoleonovim ratovima, bilo je i na YT da se nadje ceo serijal

7.Black Mirror (2011), ako si propustio

8.Foyle's War (2002) britanski inspektor za vreme drugog svetskog rata, kriminalisticka, Englezi lepo obuceni , ratuju

9. Friends (1994), odgledala ih ponovo prosle godine, pitko i zabavno

10. Pride and Prejudice (1995) i Emma (2009) ako ti se gleda adaptacija Dzejn Ostin :) obe su fenomenalne

11.The Strain (2014) zombi apokalipsa, pocinje u NJujorku, 4 sezone, zabavno

 

 

Pa onda Kardinal, sad izlazi nova sezona, Life (2007) sa Damian Lewis-om, zabavno, Black Summer (2019), sa vampirima, brutalno, Death in Paradise (2011) detektiv na malom ostrvu i sve oko njega je lepo, Crown (2016) privatni i javni zivot kraljevske porodice, poneka pikanterja, Coupling (2000) davalo se kod nas na TV svojevremeno, britanska verzija Friends ...

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...