Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Pogledao prvu, lostovska trešina, znači gledaću do kraja 100%. Cyberpunk Japan lepo izgleda, kao kod Gibsona u prozi, sve ostalo krš.

 

Ne mogu da podnesem tu opsesiju SF ship designers rotirajućim prstenovima. Šta će vam koji moj rotirajući prstenovi ako ne da bi simulirali gravitaciono privlačenje?! Ali ne, ovde su prstenovi samo za ukras, a ima ih desetak, svaki se vrti po nekom svom ritmu tek onako bezveze. Brod iz nekog razloga i dalje ubrzava pa je "gravitacija" orijentisana top to bottom, kao da su u soliteru, što bi bilo OK da #1 nema glupih rotirajućih prstenova i #2 da na najnižem nivou postoje neki motori, a ne akvarijum za električne jegulje i impromptu zatvor.

 

Uopšte, dizajn broda je apsurdno glupav na sto načina:

- Emergency climb stepenice koje se, kad pozoveš lift, uvuku u zid da bi penjač pao u ambis :isuse: Death Star govna da jede.

- Dugme za pozivanje lifta (i uvlačenje stepenica) bez ikakvog natpisa :isuse: Ako te zanima šta radi, pritisni pa vidi.

- Po istom principu funkionišu svi paneli, sva vrata, sve tastature - nigde ništa ne piše, sve samo svetluca :isuse: Ne treba ti ni keycard da otvoriš zaključana vrata, samo pipni rukom panel.

- Kapsule za evakuaciju na interstellar putovanju :isuse: Šta će da rade ti evakuisani, imaju li svaka kapsula svoj pogon da uspori ili i dalje svi letuckaju paralelno sa brodom koji su kao napustili? Kad on bude prikočio, oni će da produže i zakucaju se u planetu?

- Brod prevozi hiljade i hiljade random likova koji će na destinaciji postati "radnici". Nema veze da li su kvalifikovani, naći će se već nešto da fizikališu. Automatizacija, kakva automatizacija? 

 

pa imaš automatizaciju, automatsko zalivanje pšenice zrele za žetvu :D

- keycard je potreban za neke od prostorija, npr kabine posade ali srećom među našim nesrećnim putnicima se nalazi broj 1 na fbi listi, tražena hakerka (btw epizoda koja je posvećena njoj je jedna od boljih) pa to nije problem

- svaka kapsula ima svoj pogon, da ne otkrivam detalje

- kako ti se dopada detalj sa pištoljima koji koriste metke sa staklenim vrhom kako abi probili trup broda :happy:

Link to comment

- Tim pre, automatizacija postoji na brodu i na Zemlji, ali za kolonizaciju planete bi da koriste živu radnu snagu, kao pre industrijske revolucije.

- Keycard je potreban da se uđe u kabine posade, a nije potreban da se uđe u prostoriju koju je posada eksplicitno zaključala da ne izađe zarazni vanzemaljac?

- FTL kapsule, do jaja, šta će im onda uopšte džinovski brod? Na tu temu, najgluplja rečenica ikada je u 3. epizodi: "Now remember, people, the human body is not designed to travel faster than light" :lol:

- Pištolje koji probijaju trup broda još nisam video, ako se ne javim posle toga znajte da sam se obesio od frusta.

 

Dajte prebacite ovo na SF serije, biće još materijala...

Link to comment

interesantni su kolonisti, oštećena roba što bi ameri rekli, a šalju ih na udaljeni svet, nešto mi je to poznato, kanda su englezi već to radili sa svojim šljamom koji su slali preko okeana :happy: da kolonizuju novootkrivene kontinente

- ali brod više ne putujue ftl kada ih je udario meteor iz koga su izašli pauci sa marsa :happy: uostalom otkrili su da se nalaze na kursu i da imaju još nedelju dana do destinacije

- Pištolje koji ne probijaju trup broda jer umesto olova imaju stakleni projektil :D

edit

i dalje nemamo leteće automobile :sad: ni u toj dalekoj budućnosti a automobili imaju još niže branike od današnjih, kako oni prelaze preko ležećih policajaca, kako se penju na ivičnjake da se nepravilno parkiraju na trotoarima ha to se nisi zapitao :happy:

Edited by gone fishing
Link to comment

Pa brod je putovao FTL samo u toj jednoj sceni, ne znam zbog čega. (Prešli su čak 5 svetlosnih godina za 2 godine, whoop-da-freakin' doo. Kad već možeš da bend the laws of physics, zašto ne  otići dalje/brže?) Fenomenalno je glupa scena gde riba kaže tipu "See that? That's Alpha Centauri", a on će "Then we must be reaching the other end of interstellar space." Ne znam odakle bih krenuo sa objašnjavanjem zašto to nema smisla!

 

Inače, na koji god pogon da je brod dostigao tu nadsvetlosnu brzinu, on mora nekako da je i odbaci - mora da uspori ako želi da se zaustavi na destinaciji. Umesto toga, on u svakom kadru dodaje gas - thrusters pozadi rade li rade, akceleracija je približno 1G. Autori inerciju ne priznaju, jebe im se.

 

Ali osim Hollywood engineering imamo i Hollywood medicine. Prva pomoć svodi se na držanje ranjenice za ruku i govorenja joj "hold on". Kad se najzad odluče da je odvuku na operacioni sto, slede klasični potezi: pod hitno da izvadimo metak/strano telo/šta god je izavalo ranu... a onda da joj zašijemo kožu. Pošto je ljudsko telo jedan veliki krvavi balon - bitno je samo sprečiti da krv iscuri napolje, sve ostalo priroda uglavnom rešava sama.

Link to comment

Mene ubija što su posle  4 epizode svi i dalje bosi. Sve su našli osim neke obuće :huh:

 

<spoiler>

Pustio sam na blic poslednju epizodu: obuli su se u međuvremenu :happy:

</spoiler>

Link to comment

Ispašće da je osnovni problem ono što sam pomenuo u prvom postu - nemogućnost da se vrata zaključaju.
 

Spoiler

 

1) Nešto upadne from outer space, počne da ubija putnike u hibernaciji - kapetanica naredi da se vrata zamandale i da niko ne ulazi tamo.

2) Doktor kaže "Jebite se, ja idem da ih spasem", ona mu da pištolj, on ode, otključa vrata rukom, biva momentalno zaražen.

3) Kapetanica naredi da se vrata opet zamandale, 

4) Doktorica kaže "Jebite se, ja idem da spasem dečka", otključa vrata rukom, zamalo i sama biva zaražena, upuca zaraženog dečka.

5) Kapetanica shvati da je nemoguće zatvoriti vrata a da ih ne otvori bilo koja budala dodirom dlana, pa umesto toga evakuiše ceo jebeni brod!

 

 

Apsolutni šampioni dizajna.

 

saloon-doors.gif

 

Link to comment
45 minutes ago, Weenie Pooh said:

Pa brod je putovao FTL samo u toj jednoj sceni, ne znam zbog čega. (Prešli su čak 5 svetlosnih godina za 2 godine, whoop-da-freakin' doo. Kad već možeš da bend the laws of physics, zašto ne  otići dalje/brže?) Fenomenalno je glupa scena gde riba kaže tipu "See that? That's Alpha Centauri", a on će "Then we must be reaching the other end of interstellar space." Ne znam odakle bih krenuo sa objašnjavanjem zašto to nema smisla!

 

Pa dobro, od suncevog systema do Alfa Kentaure je interstellar space, ako im je tamo destinacija to je drugi kraj.

Link to comment

Pa nije, destinacija im je nešto sasvim treće :D Ali kao, pokazuju kroz prozor (na sve strane su prozori, naravno) da je u daljini Alpha Centauri, i kao tu smo negde u tom kraju, još malo pa Thessia ili kako im se već zove ta obećana zemlja.

 

Još kažu da zvezde u tom kraju galaksije (oko Centauri) niko nikad nije video osim njih osam hiljada na tom brodu. Pošto je to, je li, užasno daleko - s one strane međuzvezvezdanog prostora. Ne dobacuje ta svetlost do Zemlje, mora čovek da odleti na lice mesta svemirskim brodom da bi je video. A brod da ima bar desetak prstenova koji rotiraju sve u šesnaest.

 

Ali kad već toliko tupim o dizajnu broda, moram da istaknem ipak najluđi detalj do sada:

Spoiler

Airlock na plafonu ima mala vratanca na ručno otvaranje :hail: Čak piše "Hatch Must Be Kept Closed At All Times" :hail: Pa kad dramatično izbacuju vanzemaljca kroz airlock, on ručno otvori taj hatch i crawls up to safety :hail: Niko na mostu to naravno ne registruje, zašto bi primetili da im šiklja atmosfera u vakuum :hail: 

 

Link to comment
5 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ali kad već toliko tupim o dizajnu broda, moram da istaknem ipak najluđi detalj do sada:

  Reveal hidden contents

Airlock na plafonu ima mala vratanca na ručno otvaranje :hail: Čak piše "Hatch Must Be Kept Closed At All Times" :hail: Pa kad dramatično izbacuju vanzemaljca kroz airlock, on ručno otvori taj hatch i crawls up to safety :hail: Niko na mostu to naravno ne registruje, zašto bi primetili da im šiklja atmosfera u vakuum :hail: 

 

Moracu da pocnem da gledam. A spojler, kao sto tvorci interneta nisu racunali na hakere, tako ni dizajneri broda .... :laugh:

Link to comment
11 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Pogledao prvu, lostovska trešina, znači gledaću do kraja 100%. Cyberpunk Japan lepo izgleda, kao kod Gibsona u prozi, sve ostalo krš.

 

Ne mogu da podnesem tu opsesiju SF ship designers rotirajućim prstenovima. Šta će vam koji moj rotirajući prstenovi ako ne da bi simulirali gravitaciono privlačenje?! Ali ne, ovde su prstenovi samo za ukras, a ima ih desetak, svaki se vrti po nekom svom ritmu tek onako bezveze. Brod iz nekog razloga i dalje ubrzava pa je "gravitacija" orijentisana top to bottom, kao da su u soliteru, što bi bilo OK da #1 nema glupih rotirajućih prstenova i #2 da na najnižem nivou postoje neki motori, a ne akvarijum za električne jegulje i impromptu zatvor.

 

Uopšte, dizajn broda je apsurdno glupav na sto načina:

- Emergency climb stepenice koje se, kad pozoveš lift, uvuku u zid da bi penjač pao u ambis :isuse: Death Star govna da jede.

- Dugme za pozivanje lifta (i uvlačenje stepenica) bez ikakvog natpisa :isuse: Ako te zanima šta radi, pritisni pa vidi.

- Po istom principu funkionišu svi paneli, sva vrata, sve tastature - nigde ništa ne piše, sve samo svetluca :isuse: Ne treba ti ni keycard da otvoriš zaključana vrata, samo pipni rukom panel.

- Kapsule za evakuaciju na interstellar putovanju :isuse: Šta će da rade ti evakuisani, imaju li svaka kapsula svoj pogon da uspori ili i dalje svi letuckaju paralelno sa brodom koji su kao napustili? Kad on bude prikočio, oni će da produže i zakucaju se u planetu?

- Brod prevozi hiljade i hiljade random likova koji će na destinaciji postati "radnici". Nema veze da li su kvalifikovani, naći će se već nešto da fizikališu. Automatizacija, kakva automatizacija?

 

 

ja kad sam videla neki brod se uputi tamo negde, nisam ni čitala dalje, pomislila sam da je to ona glupost što liči na event horizont, kad ono Mayflower (bez protestanata) u svemiru.

Link to comment
7 hours ago, Weenie Pooh said:

Pa brod je putovao FTL samo u toj jednoj sceni, ne znam zbog čega. (Prešli su čak 5 svetlosnih godina za 2 godine, whoop-da-freakin' doo. Kad već možeš da bend the laws of physics, zašto ne  otići dalje/brže?) Fenomenalno je glupa scena gde riba kaže tipu "See that? That's Alpha Centauri", a on će "Then we must be reaching the other end of interstellar space." Ne znam odakle bih krenuo sa objašnjavanjem zašto to nema smisla!

 

Inače, na koji god pogon da je brod dostigao tu nadsvetlosnu brzinu, on mora nekako da je i odbaci - mora da uspori ako želi da se zaustavi na destinaciji. Umesto toga, on u svakom kadru dodaje gas - thrusters pozadi rade li rade, akceleracija je približno 1G. Autori inerciju ne priznaju, jebe im se.

 

Ali osim Hollywood engineering imamo i Hollywood medicine. Prva pomoć svodi se na držanje ranjenice za ruku i govorenja joj "hold on". Kad se najzad odluče da je odvuku na operacioni sto, slede klasični potezi: pod hitno da izvadimo metak/strano telo/šta god je izavalo ranu... a onda da joj zašijemo kožu. Pošto je ljudsko telo jedan veliki krvavi balon - bitno je samo sprečiti da krv iscuri napolje, sve ostalo priroda uglavnom rešava sama.

ne može dalje tj brže jer bi onda mogla gotovo trenutno da se tamo stvori spasilačka misija sa zemlje a onda nemaš više radnju u seriji :D

- ovako kada znamo da je pomoć godinama udaljena ima prostora za radnju u seriji u naredne 2 sezone ako budu snimljene :happy:

- taj magični pogon kojim brod putuje ftl brzinama nije objašnjen, da li je to neka crvotočina, warp mehur ili neki drugi mehanizam, kod prva dva navedena nema nikakve potrebe za usporavanjem, crvotočina je prosto prečica u prostoru, kod warp-a se brod ne kreće već se sabija prostor ispred njega a rasteže iza njega, tako da kada se isključi brod se samo vrati u normalno stanje svemira

- nisu mi jasna solarna jedra, to je dobar način da se letelica ubrza na oko 10% brzine svetlosti dok dođe do najudaljenijih patuljastih planeta našeg sistema ali opet za to trebaju godine a već imaju ftl mogućnosti 

- jedino ako su iz bezbednosnih razloga crvotočinu napravili negde kod jupitera pa putovanje traje koliko traje jer su potrebni meseci tj godine da se jonskim motorima i solarnim jedrima stigne do ulaza u crvotočinu, kroz crvotočinu se putuje gotovo trenutno do njenog izlaza u 5 sv. godina udaljeni sistem, pa onda od izlaza do planete se putuje desetak dana klasičnim pogonom :D

ko je gledao seriju znaće zašto ovaj gif :D

https://66.media.tumblr.com/bf52ca17456b502cad6089acd6afa730/tumblr_pomaqsaJuK1toamj8o1_400.gif

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

ne može dalje tj brže jer bi onda mogla gotovo trenutno da se tamo stvori spasilačka misija sa zemlje a onda nemaš više radnju u seriji :D

- ovako kada znamo da je pomoć godinama udaljena ima prostora za radnju u seriji u naredne 2 sezone ako budu snimljene :happy:

 

Pa da, ali ako već putuju godinama u hibernaciji, uopšte im nije bio potreban FTL pogon (Fu driva? Phở drive?) 

 

Komotno su mogli da kažu "otkrivena zgodna planeta 5 svetlosnih godina odavde, putovanje će trajati 15 godina, svi u hibernaciju osim posade koja će se buditi u smenama".

 

1 hour ago, gone fishing said:

- taj magični pogon kojim brod putuje ftl brzinama nije objašnjen, da li je to neka crvotočina, warp mehur ili neki drugi mehanizam, kod prva dva navedena nema nikakve potrebe za usporavanjem, crvotočina je prosto prečica u prostoru, kod warp-a se brod ne kreće već se sabija prostor ispred njega a rasteže iza njega, tako da kada se isključi brod se samo vrati u normalno stanje svemira

 

Evidentno ima potrebe za usporavanjem jer je to bio deo mini-zapleta. Legli su u nekakve kapsule kad je brod ubrzavao (jer ljudsko telo ne može izdrži 300,000 km/s, dok recimo 30 km/s može bez problema :D ) Posle su se vozili jedno vreme FTL, dok je slepica progledala, i onda opet legli u kapsule radi usporavanja do podsvetlosnih brzina. 

 

Ono što nije jasno je zašto brod, na nedelju dana od destinacije, nastavlja da ubrzava 10 m/s2, tj. kad i kako namerava da uspori.

 

1 hour ago, gone fishing said:

- nisu mi jasna solarna jedra, to je dobar način da se letelica ubrza na oko 10% brzine svetlosti dok dođe do najudaljenijih patuljastih planeta našeg sistema ali opet za to trebaju godine a već imaju ftl mogućnosti 

- jedino ako su iz bezbednosnih razloga crvotočinu napravili negde kod jupitera pa putovanje traje koliko traje jer su potrebni meseci tj godine da se jonskim motorima i solarnim jedrima stigne do ulaza u crvotočinu, kroz crvotočinu se putuje gotovo trenutno do njenog izlaza u 5 sv. godina udaljeni sistem, pa onda od izlaza do planete se putuje desetak dana klasičnim pogonom :D

 

Pa da, na solarna jedra su se izvezli van heliosfere, a onda dodali gas do FTL. Doduše, zašto su jedra ostala deployed i posle toga nije najjasnije. Valjda samo zato da bismo imali vizualni aspekt pokidanih jedara, sablasnu ghost ship atmosferu.

 

 

Link to comment

Ovo  što Weenie piše o Originu je otprilike isto kao da masovnom ubici zameraš što mu je potrgano jedno dugme na košulji.

 

Ta serija je trešina na toliko nivoa da sam ostao da se čudim sam sebi što sam jedne sada već davne noći zbindžovao celu prvu sezonu...

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...