Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Razlika je sto je ovde celu svinjariju organizovala vlast. Pozvala najgori ljudski talog, platila im da dodju i dala grad na izvol'te... naredila im maltene.
:thumbsup:
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Prvo nije se pljačkalo, "samo" se razbijalo. Drugo, 90% učesnika tih demonstracija su došli spolja, iz D, UK, S, DK i ostalih razvijenih zemalja, a velika većina od njih su tzv. profi demonstranti (napisao mislim idemo), što se potvrdilo kad ih je pohapsila policija oko 400kom, pa razmenili podatke sa njihovim policijama.
Aha, OK. Ali ja sam ti dala primer gde se razbijalo i pljackalo isto kao kod nas. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Razlika je sto je ovde celu svinjariju organizovala vlast. Pozvala najgori ljudski talog, platila im da dodju i dala grad na izvol'te... naredila im maltene.
Ako ovo usvojimo kao tacno (i ako, daj boze, ima nekakvih dokaza) onda je stvarno pitanje sta radi, recimo, LDP a sa njom i druge progresivne snage - zasto ne predaju citav slucaj nekakvom sudu pa bar da se veselimo i od toga pravimo cirkus kao onomad kad je Ceda tuzio Miskovica & grupu gradjana za "zlocinacko udruzivanje" (ili sta god vec slicno)?? Na stranu spekulacije i ostalal 'saznanja javnog mnjenja' - ako ima ikakvih dokaza to treba dati na sud pa nek' se sudije (oni su kao nezavisni) ceshu... Mislim, ako vec ne moze LDP mogu valjda ostale NGO i njima je u racunu da se to (i sve ostalo) malo razdrma i razmrda.
Link to comment
Pa opet rezultat isti, izlozi porazbijani i radnje pokradene cak i kada neko radi po naredjenju a neko prema licnom nahodjenju. A sve to kosta i jedne i druge.
Kako isti? Nece valjda ista vlast koja ih je dovela sad odjednom da ih goni? Oni imaju drzavnu amnestiju za SVE jer ih boli Kosovo.
Link to comment
Aha, OK. Ali ja sam ti dala primer gde se razbijalo i pljackalo isto kao kod nas.
Nije isto kao u BG, i vi ste imali uvozne demonstrante. U BG se branilo srce, kolevke, ognjišta, nejač, sa sve premijerom i popinama. Sve preko prodavnica. Nema veze, aj laku noć.Pozzzzzzzzzzzz Edited by alberto.ascari
Link to comment
Kako isti? Nece valjda ista vlast koja ih je dovela sad odjednom da ih goni? Oni imaju drzavnu amnestiju za SVE jer ih boli Kosovo.
Rezultati su isti sto se tice polupanih izloga, opljackanih radnji i troskova da se to sve sanira. Dalje isto je da je omladina pobesnela (iako pod razlicitim parolama). Sankcionisanje tog nereda nije isto. Ovi ovde hapse a oni nasi daju amnestiju (ako je to zaista tacno).
Link to comment
Nije isto kao u BG, i vi ste imali uvozne demonstrante. U BG se branilo srce, kolevke, ognjišta, nejač, sa sve premijerom i popinama. Sve preko prodavnica. Nema veze, aj laku noć.Pozzzzzzzzzzzz
Beograd je imao demonstrante lopove (mlade). Boli njih uvce za kolevke, srce, ognjista.Geteborg je imao demonstrante lopove (mlade). Boli njih uvce za globalno zagrevanje. Aj laku noc!
Link to comment
Pa daj da proverimo, ne valjda se da se razbacujemo neproverenim informacijama (aka dezinformacijama).
A kako to da proverimo kad se to siri rekla-kazala metodom, metodom nagadjanja ili verovatnoce a sve zbog (osnovane) sumnje u vlast. :lol:
Link to comment
A kako to da proverimo kad se to siri rekla-kazala metodom, metodom nagadjanja ili verovatnoce a sve zbog (osnovane) sumnje u vlast. :lol:
Moze da se siri kako hoce - zna se sta su i kakvi su 'relavantni' izvori informacija. A svaka (pa i osnovana) sumnja u (svaku pa i srpsku i/ili srbijansku) vlast je dobrodoshla.
Link to comment
Moze da se siri kako hoce - zna se sta su i kakvi su 'relavantni' izvori informacija. A svaka (pa i osnovana) sumnja u (svaku pa i srpsku i/ili srbijansku) vlast je dobrodoshla.
E vidis, jedno je (pouzdano) znati da je neko lazov a drugo je uhvatiti ga u lazi. Tek onda imas case. Ja ne znam, ali mozda je neko cuo nesto konkretno pa zna da su ovi pljackali po direktivi.
Link to comment
Ovi ovde hapse a oni nasi daju amnestiju (ako je to zaista tacno).
Naravno. Drzava nije zelela anarhiste nigde blizu. Nasa drzava je ove zelela, dovela i trazila od njih da na sebi svojstven, majmunski nacin, pokazu kako podrzavaju vlast i njene kretenske ideje.
Link to comment
Naravno. Drzava nije zelela anarhiste nigde blizu. Nasa drzava je ove zelela, dovela i trazila od njih da na sebi svojstven, majmunski nacin, pokazu kako podrzavaju vlast i njene kretenske ideje.
Necu da budem iskljuciva u svojim stavovima jer mi fale jos neke kockice da mi se sloze. Ono malo govorancije na mitingu sto sam cula delovalo mi je kao zeleno svetlo (izmedju redova) za rusilacke napade na abmasade. To bih na dusu onim vajnim politikantima. Koja vlast ohrabruje na to?`Ali ovo za razbijanje izloga i pljackanje radnji mi nije jasno. A koja tek vlast ohrabruje na to? Pa i ako je od nasih politicara mnogo je.
Link to comment

Unapred se izvinjavam na duzini posta.Hajde malo da se vratimo na temu. Hvala cika Daretu sto je otvorio ovu temu, jer je isto meni palo na pamet, cak i mnogo pre svog ovog sranja, ali me mrzelo :). Dakle usredsredimo se na percepciju tih mladih ljudi izmedju , recimo, 16 i 19 godina starosti, a ne na sam cin razaranja i pljackanja. To su dakle generacije rodjene od 1990-1993. U doba sankcija i ratova u Hrvatskoj i Bosni oni su imali izmedju 2 i 5 godina i bili su daleko od pocetka izgradjivanja sopstvene licnosti. njihov verovatno prvi dodir sa politickom i drustvenom situacijom u Srbiji je bio pocetak bombardovanja, dogadjaj koji ce svi od nas,koji su tada bili u zemlji, vecno pamtiti. Posle toga dolazi pad SM sa vlasti i pocetak tranzicije, price o integraciji sa ostalim zemljama evrope, ali isto tako i suocavanje sa ratnim zlocinima pocinjenim na raznim delovima pokojne SFRJ, a isto tako i politika nacionalistickog/levog bloka koja se zasnivala, a i jos uvek se zasniva, na velicanju genocida i onih koji su odgovorni za to, i raspirivanju pre svega verske mrznje. Ja cu sve te cinjenice ostaviti po strani, jer je moje licno ubedjenje da koliko god da su te stvari krupne u odrastanju jednog coveka, toliko i nisu bitne i sumnjam da mogu da za posledicu imaju potpuno odsustvo svesti i pameti kod tih mladih ljudi. Da se razumemo, ako se za neku generaciju moze reci da je generacija sankcija i ratova to je onda moja generacija (recimo godista od 1975-1979). Mi smo ti koji su svoje adolescentske godine proveli pod sankcijama, ratovima i masovnom trovanju mozga sa masmedija. Mi smo prolazili pored "momaka sa vrelog asfalta", explozije folk muzike, redova za hleb i mleko, smrti poznanika i prijatelja u ratovima, kolona izbeglica itd. Mi smo takodje jedva cekali da odemo do manjeza i ispred zgrade ministarstva prosvete kako ne bismo tog dana isli u skolu, ali smo znali zbog cega smo tamo i sta hocemo. Takodje smo isli i na sve silne mitinge od 1995-2000 pa se ne secam da smo na tim protestima lomili i pljackali sve pred sobom (tu ne ukljucujem 9. mart kada su neki malo stariji od nas opljackali par butika u staklencu i oko trga). Jebote, mi smo imali realne probleme koje smo svakodenvno osecali na svojoj kozi. Npr. pocetkom devedesetih bas i nismo imali neku alternantivu drzavnoj televiziji i muzici koja se emitovala sto sa RTS sto sa palme i pinka. Imali smo eventualno jednu TV i 2-3 radio stanice koje su se razlikovale od drugih. Nismo imali strane DJeve u gradu svaki vikend, nisi imao exit i raznorazne svetski poznate bendove vec MTV i MCM od ponoci na ART tv pa ko voli nek izvoli.. Nismo imali internet i mogucnost komunikacije sa ljudima sirom sveta. Nismo bre imali omogucen normalan pogled u svet. Nisi imao slobodu da javno kazes da je direktor tvoje skole SPSovsko govno, da mu je sin SPSovsko govno koje dolazi novim pasatom u skolu sa svojih 17 godina. Nisi imao gde da kupis strane patike osim reebok i nike. Dok nisi postao punoletan si imao pasos sa kojim si mogao u Grcku i Madjarsku, a kad si napunio 18 nisi imao pasos (ili si ga imao sto direktno znaci da si bio u vojsci, dakle samim tim i na nekom ratistu) pa da si mogao da otputujes negde. Nisi brate imao 5 nardija da udjes na akademiju/kst/industriju/ili sta ko vec voli, a da ne pricam o nekom pivu. Imao si potpuno slupanu drzavu i celo drustvo zajedno sa njom. Da se razumemo, bilo je ljudi u nasim generacijama (cak sta vise kol'ko ti dusa iste) koji su se lozili na zeldi fazon, narodnjake i sve ostalo sto ide sa tim, ali isti ti su sa nama isli na proteste i demonstracije i ponasali se normalno kao i svi ostali. Ekstremi su postajali kriminalci i lopovi, ali su isto tako ubrzo zavrsavali svoje krimi karijere sto u zatvoru sto na groblju sto svojevoljno. Svi smo mi imali zbog cega da budemo puni besa i gneva, sto i jeste bio slucaj, ali smo sve to kanalisali na borbu protiv onoga sto nas je sputavalo u zivotu. Kada su nase generacije dobile pravo glasa prvo smo skinuli bandu sa lokalnih a zatim i sa svih ostalih funkcija. Svanulo nam je napokon. Barem nam se tako cinilo. Sada kad te generacije dolaze na red da glasaju radikali i ostala gamad lagano idu ka udvostrucenju svojih glasova. Sta oni imaju od onoga sto mi nismo imali ? Sve ? Da budemo posteni, imaju sve sem mogucnosti putovanja u strane zemlje, a i to je na putu ulaskom na belu listu sledece godine (mozda). Imaju 50 TV stanica, 20 radio stanica, izbor izmedju svih zanrova muzike ... IMAJU INTERNET. Imaju gradski prevoz koji ide na svakih 5 minuta. Imaju mobilne telefone u skoli. Imaju koncerte, zurke, kulturna i nekulturna desavanja ... imaju sve na dlanu maltene. Ej bre imaju mogucnost da kazu caletu "e aj mi kupi kompjuter pa makar i na kredit". Imaju mogucnost da kazu "ej cale aj da upisem privatni fax, nije mnogo skuplje od drzavnog". Imaju bre pravo da udju u bilo koji klub i sa 16 godina, zapravo imaju mogucnost da izadju u grad sa 16 godina i da se vrate ujutru. Ja sam bre sa 18 kukao ispred SoulFooda da me puste unutra. Da li moze neko strucno da mi pojasni koji je njihov problem ? Zasto im je vrh zabave, sto kaze Marko, da snimaju sesnaestogodisnju drugaricu iz odeljenja kako se redjaju svi na njoj ? Zasto im je vokabular sveden na Extra i VRH BRATE. Zasto su svi "ortaci" u trenerkama i podignutim belim carapama, furaju tarzanke, idu na tekme, a "ortakinje" malene kuckice u belim cizmicama do kolena, suknjicama tzv dopicnjacima i sto manjim tangama ? Ne interesuje me sta slusaju od muzike i zasto im je Aca Lukas extra i Dara bubamara vrh. Muzicki ukus ide sa godinama, mada je u njihovom slucaju malo retardirao, i sve ce to lagano doci na svoje. Taj bes i gnev i potpuno odsustvo realnosti i shvatanja sta je ozbiljno, a sta nije, ne potice od slusanja narodnjaka. Njima je razbijanje svega pred sobom EXTRA zajebancija. Sutra ce otici u skolu i bice glavne face jer su sve to i ovekovecili kamericom sa mobilnog. Da li je krivo drustvo ? Jeste u neku ruku. Da li su krivi roditelji ? Apsolutno.Da li su krivi politicari ? Najmanje od svih. Mozda sam se nalupao, a mozda i nisam, jednostavno ne mogu da se pomirim sa tim da ovakve generacije stasavaju pored nas. U sustini, iskreno se zapitam, da li sam ja u pravu ili su oni u pravu, i da li sam ja sam jedna zaludjena budala koja je slepa na oci i gluva na usi i ne vidi sta nam se dogadja, dok oni sa svojih 17 ili 18 godina vide i znaju zasto je dobro ne ici u evropu i zasto je kosovo Srbija ?

Link to comment
jednostavno ne mogu da se pomirim sa tim da ovakve generacije stasavaju pored nas. U sustini, iskreno se zapitam, da li sam ja u pravu ili su oni u pravu, i da li sam ja sam jedna zaludjena budala koja je slepa na oci i gluva na usi i ne vidi sta nam se dogadja, dok oni sa svojih 17 ili 18 godina vide i znaju zasto je dobro ne ici u evropu i zasto je kosovo Srbija ?
nemaju oni pojma sta pricaju i sta im se dogadja, klinci u svom svetu kao i svi sto smo bili i nista drugo. sve se radi da bi se ispalo frajer u ocima devojcica iz razreda.mi nismo krali nego smo bezali od kuce jer je taj nivo postojao u okruzenju u kome smo rasli.matorci napravili slavlje,preterali kao da su deca, klinci dosli posle i nasli neku cirku zaboravljenu pa takodje i naravno, preterali.ono u cemu se ne slazem da politicari nisu krivi, krivi su a mi smo krivi sto su ti politicari nasi politicari, sto opet opravdava decu.i nema - oni i mi- svi smo i mi i oni.opet je odgovornost na starijima.
Beograd je imao demonstrante lopove (mlade). Boli njih uvce za kolevke, srce, ognjista.Geteborg je imao demonstrante lopove (mlade). Boli njih uvce za globalno zagrevanje.Aj laku noc!
lepo receno.jasno kao dan.sad ako bi neko na klince da se vadi i to...ne zanima me uopste.laku noc i tebi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...