Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

izvinjavam se na upadu, ali, da li bi neko bio rad da mi objasni taj pojam, kultur-rasizam?

 

Termin su lansirali ljudi okupljeni oko časopisa Prelom. Pronađi, imaš na netu. Poziva se (pored ostalog) i na sukob civilizacija i slične diskurse i sada već prilično prevaziđene rasprave, a odnosi se na oblik rasizma koji se bazira na kulturnim razlikama pre nego na rasnim ili biološkim.

 

dakle ja nisam baš za izvrtanje vrednosne matrice. kul mi je što su se ljudi generalno opustili i mogu sebi da priušte da slušaju narodnjake, ali mi je nasilna politika stavljanja turbofolka na mesto koje je imao rokenrol devedesetih pogrešna. dovoljno je da ne smatraš ljude koji slušaju turbo folk nižim bićima, krezubim seljačinama, ne moraš, kao cela nova levica, da se busaš sa sekom i sinanom. 

 

Nije ni to problem. Problem je kada ljudi (koji imaju neko srednjeklasno poreklo) misle da u njihovom slušanju turbofolka ima nešto subverzivno. Prilično problematično mi je i kada, isti ti ljudi, pokušavaju očistiti turbofolk od nacionalizma ili nečeg drugog što im prirodno smeta, ili ga nasilno uguravaju u neke svoje (najčešće liberalne) kontekste i poruke. Ja često slušam turbofolk, kada to radim radim da bi uživao u pesmi, i mislim da tako trebaju svi da rade.

Link to comment

Nije ni to problem. Problem je kada ljudi (koji imaju neko srednjeklasno poreklo) misle da u njihovom slušanju turbofolka ima nešto subverzivno. (...) Ja često slušam turbofolk, kada to radim radim da bi uživao u pesmi, i mislim da tako trebaju svi da rade.

 

Mislim da ovo nije mnogo daleko od onog što sam napisala.

Link to comment

Nije ni to problem. Problem je kada ljudi (koji imaju neko srednjeklasno poreklo) misle da u njihovom slušanju turbofolka ima nešto subverzivno. Prilično problematično mi je i kada, isti ti ljudi, pokušavaju očistiti turbofolk od nacionalizma ili nečeg drugog što im prirodno smeta, ili ga nasilno uguravaju u neke svoje (najčešće liberalne) kontekste i poruke. Ja često slušam turbofolk, kada to radim radim da bi uživao u pesmi, i mislim da tako trebaju svi da rade.

:blink:

Link to comment

Termin su lansirali ljudi okupljeni oko časopisa Prelom. Pronađi, imaš na netu. Poziva se (pored ostalog) i na sukob civilizacija i slične diskurse i sada već prilično prevaziđene rasprave, a odnosi se na oblik rasizma koji se bazira na kulturnim razlikama pre nego na rasnim ili biološkim.

 

 

 

e pa to mi upravo bode uvo.

Rasizam pociva na navodnim nejednakostima medju rasama, I to je to. Kapiram da je smislilac kovanice tu rec upotrebio kako bi dobio na snazi. Sto ga, po mom misljenju, cini neozbiljnim.

Edited by ToniAdams
Link to comment

elem tek sad vidim oko cega je ovaj topic i skapiram pod 1 da sam ja ta generacija, pod 2 da se vidojkovic najeo govana u onom tekstu za sve pare, ne postoji bezvoljnija i poslusnija prosta masa od klinaca iz predgradja, bez obzira sta debili sa mog faksa mislili o tom fantomskom novom proleterijatu

Link to comment

Ko veruje da mlada osoba koja ide ulicom i nasumično ubada ljude može ikada da se integriše u društvo?

Ovako na prvu loptu, ne vide se elementi afekta, deluje kao da su rešili da odigraju Serious Sam Live.

Interesuju me tehnike rehabilitacije i integracije.

Link to comment

Puno je to, da ne kazem previse zakljucaka na osnovu jednog teksta sa uglednog portala Telegraf.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...