Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

ah, ok then. vanquish je napolju 160 eur/usd, tako da je to fair cena.

 

probao sam ih, kako da ne. uopste nije slucajno da su jako popularne kod onih koji trce ultra (vise od maratona).

odlicne su to patike. beskrajno su udobne, dobre za one koji imaju napred siroko stopalo, za one sa slabijim kolenima/kukovima, za teske trkace, za one kojima ne treba potpora oko pete ili ahilove tetive.

(nisu za one koji imaju uska stopala, nisu dobre (dovoljno brze) za lake i brze trkace, nisu za one koji gaze spoljasnjim delom stopala - supinacija, nepotrebne su onima koji trce na kratkim distancama) 

 

verujem da ce tebi biti dobre. idi, probaj, siguran sam da tako nesto jos nisi imao na nogama. od ovih modela koje nude probaj clayton-clifton-vanquish, bas tim redom.

 

(btw malo mi je cudno da running store daje 20% popusta, vec sada, prakticno na pocetku sezone. i to jos pre maratona, pre uskrsa... neverovatno. po tome se vidi da im je biznis u banani. dalje - to znaci da ce biti jos veci popusti u maju/junu. vredi sacekati.)

Edited by Djuro
Link to comment

ah, ok then. vanquish je napolju 160 eur/usd, tako da je to fair cena.

 

probao sam ih, kako da ne. uopste nije slucajno da su jako popularne kod onih koji trce ultra (vise od maratona).

 

stvarno bi i mogao da ih probam. narednih nekoliko meseci skidam sat i lagano trcim ne bi li skinuo poneki kilogram.

 

a ova radnja je prva i jedina specijalizovana za trcanje. jeste da raste popularnost kao rekreativnog sporta ali trziste ne postoji, pa verovatno ni pravila za prodaju.

Link to comment

Ja jos malo pa krecem da trcim. Noge valjda spremne i povrede proslost. Samo da stane kisa.. sutra bodrim zenu na polumaratonu.

Pocni onda sa istezanjem ili jogom za noge. Sed na cevanicama tj dupe na pete i ostali kung fu Edited by maheem
Link to comment

Prvi put trcao polumaraton,vreme bezbedno ispod 2 sata, sto mi je bio cilj :) Runtastic aplikacija koju sam koristio pri treningu se pokazala(na moje iznenadjenje) kao veoma precizna.Spokojno sam trcao od znaka za 2 km,kada je aplikacija pokazala 2.02km :Hail:(razlika +1%,a ocekivao sam bar +10%),jer sam pri treningu duzinu polumaratona vec "imao u nogama" i jedino sam se plasio vremena jer sam ocekivao da Runtastic naduvava kilometrazu i da cu morati da pojacam tempo da bih bio siguran da ici ispod 2 sata

 

2 stvari su mi zasmetale:

1) flasice vode i kore od banana :twak:   koje ucesnici bacaju po putu nakon konzumacije,mogao je neko ozbiljno da se povredi :yucky:

2)nakon trke sam cekao vise od pola sata na dzak sa stvarima,devojka pored mene :puke: od muke

 

Mislim da bi mi bilo lakse da za sledecu godinu ako bude zdravlja spremim maraton(nebitno vreme zavrsetka),nego da poboljsam vreme polumaratona za novih 10-15 minuta

Sve u svemu lepo iskustvo ;)  

Edited by Zavrzan
Link to comment

Ja bih voleo da probam da trcim al mi je frka kako bi mi kolena prosla obzirom na tezinu. Usput u BG nikad nisam mogao puno da trcim.

 

Jedino kad odem na selo pa me spici lepsi vazduh pa krenem da trcim ko Forest Gamp. Onaj kiseonik dodje ko doping.

Link to comment

zavrsio maraton  -_-

 

od 25km tempo poceo da mi opada, negde usput sam izgubio snagu.

 

na 31,5km poceo da setam. jednostavno sam stao. nikakav bol, nista, samo sam stao i onda nastavio da setam i kasnije nastavio. izvukla me zena koja me pratila tokom setanja. onda na mostu opet krenuo da trcim do kraja.

 

vreme 5:17.

 

mislim da je nova staza bolja, ali deo od delta sitija do sava centra, potpuno depresivan i bez ljudi. mozda bi mogli nekako blokovi da se izbegnu, a da se trci negde drugde, makar i ukrug. 

 

od jeseni, polako spremanje za sledeci maraton.

Link to comment

drzi se bajka, dobro je to.

Bajka cu se svako drzati al bi moglo neko kilo da se skine. Sad i kod bajka je problem sto kolena hoce da osete kad se preforsiram. Jedino jos nisam probao revolucionarnu metodu da iole smanjim klopu i sokove. Imam visinu za ovu kilazu pa nije dramaticno al bih se rado malo minimizirao.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...