Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

prilicno sam zadovoljna oleanderom, lepo mu pasuje to malo prostora u prozor vratima a taman ce se naci sa druge strane stakla kad zahladi
isti takav evo cvetao drugi put.a ostalo - yebeni pomor. plus ambiciozno pogreshan izbor skoro svega. sadim perene, one divljakushe, sledeci put i necu vishe da se bavim uopshte <_<
Link to comment
isti takav evo cvetao drugi put.a ostalo - yebeni pomor. plus ambiciozno pogreshan izbor skoro svega. sadim perene, one divljakushe, sledeci put i necu vishe da se bavim uopshte <_<
istosve sam zabrljala pa mi nije bilo zao kad je pocrkalosamo neke begonije ne crkavaju a mrzim ihjedva cekam da krenu ciklame za napolje
Link to comment
samo neke begonije ne crkavaju a mrzim ih
i begonije crkle, i vinke. vrbenu olupa svaki jachi vetar (dotuche koshava). mushkatlama davala pomen onomad. a petunija, za koju su mi rekli da nema shanse - napada i komshiluk... pa ti sad reshi... <_<dochim tropski deo, lijanderi, ruzmarini, lavande i zalfije... ih, razbijaju :wub:nego, jel neko uspeo onu palmu iz semenki urme? meni je izraslo neshto, visine 40ak cm (druga godina), ali nemam prokletu predstavu kako taj stvor u konachnici treba da izgleda? :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
nego, jel neko uspeo onu palmu iz semenki urme? meni je izraslo neshto, visine 40ak cm (druga godina), ali nemam prokletu predstavu kako taj stvor u konachnici treba da izgleda? :unsure:
ako zivis u pustinji, sve je OK! :o date-palm.jpg
Link to comment
pa jeste bas mediteranski specijalitet taj olenader
Наш лијандер је повратник... мазнули смо пелцер кад смо били овде на летовању. Па нам се свидело, а мени као телекомуњари свеједно где сам, па смо се преселили ("ако неко од нас двоје први умре, ја ћу да идем да живим...") на море. Ту смо га коначно заболи у земљу, али је нешто килавио прве две-три године, јер је комшијин платан (или која је то већ грозота од дрвета, висок је до отприлике трећег спрата, кад би га било) пружио корење и све нам се сушило.Е кад већ не може ништа да се гаји, да бар поплочам. И кренем да равнам, и наравно смета корење. Радила секира, длето... и нашем лијандеру одједном крене (његов забран од пола квадратног метра је остао). Сад је виши од мене :).Мезимице за данас: посадисмо две смокве испред куће :wub: .
Link to comment
zaboravila sam na njih, hvala ti. znachi razlistat ce se, za 10 godina. jedva chekam :P
ako zivis u pustinji, sve je OK!ohmy.gif
imaj razumevanja za hodnik sa temperaturom 40-50 C. chudo moderne arhitekture, bilivmi :D
Мезимице за данас: посадисмо две смокве испред куће wub.gif .
definitivno za. ima jedna smokva preko puta carine na nbg, mirishe nepojamno cela raskrsnica. mada vidim da se menja tematika, bar na novom bgd, sad po travnjacima sade lavandu kao shashavi. znachi da poradimo josh na smokvama i eukaliptusima, i eto divota :wub:ps. lijander bi trebalo da ide lepo po amerikama, bar tu ima raznih mediterana, chudi me da se nisu setili? :unsure: Edited by thermal bug
Link to comment
ps. lijander bi trebalo da ide lepo po amerikama, bar tu ima raznih mediterana, chudi me da se nisu setili? :unsure:
Ма овде све сами храстови и борови, од Алапача (ака Апалачи) до обале, уз тај дрен, магнолије и разне платане. Једино по некој врсти трске се примети да си ближе обали, а понеко успева да запати и неку палму, ал' су те гарант запаћене, немају шансе да саме зајаше простор уз све ово. Травњаци се завршавају уз сам обалски песак, понегде кукуруз расте на 20м од обале... није то Медитеран, да те од Паноније до мора згоде три географије и 4-5 слојева флоре, па да те у оборе мириси свега кад пређеш последње брдо и само што се не укаже море. Овде можеш да се налазиш на два ћошка од обале и да ни по чему не можеш да погодиш где си.lilijander_7991.jpgОвај лијандер је растао на 100м од мора, уз улаз куће коју су издавали као додатне собе за хотел преко пута (супер, имали смо цео стан уместо преграде у голубарнику), па је провео три године на 250км од мора, и сад расти у старом крају. Ове године је цветао ненормално много - на свакој од оних гранчица при врху је било цвета. Има и један плод, нешто као махуна ваниле, само зелено.@msmodesty: све сам се бојао да та специјална црвена неће добро проћи кроз дигиталац, рачунао сам да мора да прогори. Ал' свака час, дивне су :wub:
Link to comment
lilijander_7991.jpg
o pa, ovo je stvarno kus oleandra, s obzirom da je uzgojen u pitaru. rispekt. :Hail: koje je boje?sad počinje i radost čišćenja za njim, jer mu otpalo ružičasto cviće radi maće po kamenu, koje se dosta teško skidaju. kako je u mojoj familiji nasljedna najteža bolest na svitu*, zaminili smo ih bugenvilom i smokvom. ali, i smokve triba pobrat i posušit. ah hortikuluturo, križu naš priteški...(* linost)
Link to comment

ihh, imala i ja isto tako velikog u Srbiji... al je slabo cvetaoa ovde ima svakojakih biljkica, al mediteranskih jako slabo... ako se i nadzu, preskupe su..... oleandra bih kupila u svakom slucaju ali ga nikad nisam vidlabas sam pre nekoliko meseci nasla ovo european tree, kako ga nazvase, tek da me mine nostalgija... u Srbiji ga ima u izobilju....IMG_6253.jpg

Edited by Hippie
Link to comment
o pa, ovo je stvarno kus oleandra, s obzirom da je uzgojen u pitaru. rispekt. :Hail: koje je boje?
cvetao_lijander.jpgОво је било пре два месеца. Шта је питар?
sad počinje i radost čišćenja za njim, jer mu otpalo ružičasto cviće radi maće po kamenu, koje se dosta teško skidaju. kako je u mojoj familiji nasljedna najteža bolest na svitu*, zaminili smo ih bugenvilom i smokvom. ali, i smokve triba pobrat i posušit. ah hortikuluturo, križu naš priteški... (* linost)
Смокве свеже или нека мрави поједу. Сушене... не баш, то уопште више није то. Видећемо, једном кад буде родило.Чишћење? Ма... мало метлом, месечно или ређе. Све то киша однесе.Нашао сам једном у Шибенику реч фјака уклесану у камен крајпуташ, у хладу... и све сам нешто покушавао да замислим које је то стање духа, да неко сатима седи на том камену и клеше ту једну реч... :wub:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...