Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Da razbijemo malo ovu crnobelštinu (not that i dont like it) sa malo morskih boja. :)Lefkada kroz okular nerazumnog razGlasa, izvinte na malo većem broju istih, fotke su mi kao deca, ne mogu da ih izdvajam. :)Bonus: Rim se preselio u Skopje :oDSC_0016.JPGSam ulaz na ostrvo:DSC_0103.JPGNidri:DSC_0113.JPGEgremni plaža:DSC_0164.JPGI ljudi na njoj u najlepšem moru koje sam ikad video.DSC_0165.JPGJedan od mnogih vidikovaca:DSC_0261.JPGPorto Kaciki257758_10151101453872626_387142523_o.jpgI ljudi na njoj...DSC_0315.JPGDSC_0324.JPGDSC_0455.JPG

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
evo ti jedne lagane vežbe, probaj narednih 30-50 snimaka da snimiš ISKLJUČIVO u kontra svetlu, sledećih 30-50 snimaka snimi ISKLJUČIVO SA blendom 2.8 ili koja je već najplića itditd
+1tako se uci sa digitalcem - film je ipak preskup za ovakve vezbice. Ja npr slikam sa stomaka ili iz polusavijenog lakta gro stvari na ulici, odozdo, odozgo, dijagonalno i sa strane, bez da gledam kroz trazilo (Indy bi me sada zaklao tupim perorezom bez grize savesti).Onda pregledam snimke i pronadjem da je dobar deo odlicno ukompnovan:) bob zna da sam tako brze ucio - i kompoziciju, i svetlo, i blendu/ekspoziciju. Opustis se i analiziras rezultat. Zato je digitalac dobar, ima veliku i jeftinu karticu:)par primera na brzinu:tumblr_m7qi3gZPcd1raj2n0o1_500.jpgtumblr_m7l0qfnIZG1raj2n0o1_1280.jpgtumblr_m79squJsOs1raj2n0o1_500.jpgtumblr_m747keHimE1raj2n0o1_1280.jpgtumblr_m769bqeMnQ1raj2n0o1_500.jpgtumblr_m76cncFpaZ1raj2n0o2_1280.jpg Edited by CowBoy
Link to comment

uhda dodje do toga amater treba da preturi preko aparata stotine hiljada fotki. Aparat treba da postane sastavni deo na transverzali oko-mozak-prst. Kad preturi te silne fotke sam će znati bez da pogleda kroz tražilo šta zahvata 28mm, a šta 135mm

Link to comment

Poenta je da ponekad nema vremena da se gleda kroz trazilo + ako je ulica u pitanju, nisi sumnjiv kao neko ko naglo zauzme pozu i uperi objektiv u tebe.Naravno, kod ovok kaubojskog/sa/boka okidanja mora da bude i neke vestine, kontrole i osecaja, inace bi svi snimci bili puki snepshotovi.

Link to comment

gotovo apsolutnu kontrolu kadriranja pri snimanju 'sa stomaka' i sl poza mozes imati i kroz live view rotabilni displejmali trol pic:

sledece od opreme sto kupujem :lolol:

nice pics c. :) gde je ova 4.snimljena?@gR - kod slika grandioznih prirodnih cudesa tesko mogu da tacno razlucim zaslugu prirode od zasluge fotografa..al bar za polovinu slika daleku iznadprosecnost ovih prizora pripisujem fotografovoj umesnosti

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Odlicna diskusija. Upravo meditiram na temu odnosa velicina DSLR i kompakt aparata, tehnickog kvaliteta slike vs. spontanosti snimka i tako dalje, i sine mi: DSLR oko vrata (D5100 ima jako tiho okidanje u odnosu na vecinu aparata koje sam cuo), a u ruci daljinski. Na ulici nema sanse da te izvale,Probacu ovih dana.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nice pics c. :) gde je ova 4.snimljena?
U Barseloni, nisam hteo da se zavlacim iza stolice i klecim no sam samo gurnuo kameru tamo i ispucao dva snimka - oba su ok.Evo nesto od pre sahat i po, cisto kao ilustracija: da sam ovo hteo da vidim kroz vjufajnder, morao bih da legnem na plocnik, a i pitanje je da li bi tada ovo video:... fotografija doduse ima manjkavosti, svetlo je jako konfuzno ali u drugo doba dana - bilo bi savrseno. Zato treba osloboditi ruku i oko. Edited by CowBoy
Link to comment
Odlicna diskusija. Upravo meditiram na temu odnosa velicina DSLR i kompakt aparata, tehnickog kvaliteta slike vs. spontanosti snimka i tako dalje, i sine mi: DSLR oko vrata (D5100 ima jako tiho okidanje u odnosu na vecinu aparata koje sam cuo), a u ruci daljinski. Na ulici nema sanse da te izvale,Probacu ovih dana.
huh, pa bice jako tesko - dzabe i imidz stabilizator, ako aparat nije fiksiransto se tice nevidljivosti meni tu najbolja opcija dobar zoom objektiv, preko 200mm, na ulicama gde je guzva mogu slikati kogagod hocu iz pristojne daljine da me nikad ne primeti. i ako te slucajno pogleda ja pri spustanju aparata gledam kroz njega u daljinu,kao nisi ti slikan nego neko iza tebe, stavise zasmetao si :Dal najbolju 'nevidljivu' fotku sam napravila kada sam fotkala predsednika opstine kako cacka zube u nekom restoranu, slikala sa mobilnog tako da sam se pravila da pricam, sa kamerom uperenom ka njemu i samo kliknula :lolol: doduse toliko se glasno culo da se okrenuo :Dps ovi su bili na oko 100m

 

edit: @C - super ugao :)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
@gR - kod slika grandioznih prirodnih cudesa tesko mogu da tacno razlucim zaslugu prirode od zasluge fotografa..al bar za polovinu slika daleku iznadprosecnost ovih prizora pripisujem fotografovoj umesnosti
Blagodarim. Mada, u ovom slučaju to nije ni bitno, samo sam hteo da podelim ove neopisive lepote sa forumskijem svetom. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...