Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

JMS videh tu na FBu, odlicna je. Ne secam se da lio sam lajkovao. Jel si probao da secnes ovu zutu (?) zgradu skroz desno ?? Elem, malo sam se igrao testiranja ORWO NP22 filmova isteklih 1986te :) Srednji format, fotkano Mamiy(a)-om M6455976170121_628d2319b6.jpgOprema koju redovno koristim. 5976833318_3d0b8d22a1.jpg

Link to comment

Hahahaha, nije fotka iz tog vremena.. :P Kad je film istekao ja sam imao tek nekih godinu dana.. :D Pa pazi, pazario sam filmove od nekog lika na berzi i to ima sigurno godinu ili dve dana vec. Ja sam ih drzao na mracno i suvom mestu u fioci. A navodno i taj covek ih je drzao u garazi ili gde vec. Kad se pogledaju fotke u punoj rezoluciji vidi se dosta fleka i (kao) ogrebotina, najvise na delovima gde su senke. Koliko sam uspeo da shvatim do sad, to je od od papira koji je bio prilepljen uz film. Mada sam ja zadovoljan rezultatima, za svaki slucaj sam za pola blende ili cak celu blendu preeksponirao film. ;) A oprema ce izgleda jos da se siri ovih dana, a i fali na slici jedan Pentax K1000 (cale mi pazario pre par meseci pa jos nije stigao do mene). Naravno ima gomile aparata koje ne koristim ali su tu (npr. Polaroid SX-70 itd). :P

Edited by esdy_11192
Link to comment
  • 4 weeks later...

Posle duzeg vremena archio film, prvi put u zivotu srednji format. Dakle, otkrovenje. Ucim se strpljivosti, jeb'li me digitalci i terabajti memorijskih kartica. Ovde na filmu - 12 sansi pa ti vidi.Evo nekoliko fotografija sa mog prvog srednjeformatnog filma, ekspoziciju&blendu bukvalno namestao po osecaju, dakle, moglo je da ispadne i gore. Fotke su direkt sa scan-a, bez obrade i kropa. Fotoaparat - od juce moja Yashica Mat :wub:6083319534_8b4b97b59c_z.jpg6083318546_ab6ca740d1_z.jpg6082777183_5259208a2c_z.jpg

Link to comment

^Hvala, evo jos jedne sa zelenjaka:6082778239_f7e0c38d9a_z.jpg... btw, na oglasima oprema nikad jeftinija. Ja kupio "polovnu" Yashica Mat u mint stanju, mislim da joj je ovo prvi ispucani film - za 100 eura.

Edited by CowBoy
Link to comment

Eto, i šta fali? :D Šalim se naravno - to čudo nema svetlomer? 'Si gledao kako se njima kreću cene?PS: Ništa im ne fali, stvarno - posebno ovoj u busu, samo sredi horizont malo :D

Edited by zorglub
Link to comment

Odlične su Kauboje. Koji je film u pitanju? I gde si ga razvio?Edit: a ja rešio da se malo edukujem pa sam kupio

7f4d9586d7.jpg+8b2c068551.jpg

Edited by kapetanm
Link to comment

Ajd i ja da se pohvalim kupovinom i malo CowBoy da zezam :P Ja uzeh isto skoro Yashicu al 124g za 50e, nije mint al sve radi kako treba, malo ju ocistio, promenio light seal i sutra ce je testiramo (tek danas stigao film). I da sto je najbolje lightmeter radi sa nekom duracell alkalnom baterijom, daje tacna ocitavanja, dokle videcemo.

Edited by Barsa
Link to comment
- to čudo nema svetlomer? 'Si gledao kako se njima kreću cene?PS: Ništa im ne fali, stvarno - posebno ovoj u busu, samo sredi horizont malo :D
Nema svetlomer, ali ovaj Barsin ima angry.gif Imam iskustva sa digitalnim dslr-ovima, pa otrilike umem da ubodem ekspoziciju/blendu. Plus:mzl.tqbkvcme.320x480-75.jpg... iphone ima svetlomersku aplikaciju.
Koji je film u pitanju? I gde si ga razvio?
Kupio film, razvio i skenirao u staklencu, prvi sprat. Imas ilfordove crno-bele na masinsko i rucno razvijanje (470-430 din.)Oni tvrde da nema razlike, ja ipak uzeo obe tehnologije da isprobam.@Barsa: cestitke:)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...