Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Inače, evo trika kako dobiti Telekomov korisnički servis u slučaju gužve, pod uslovom da znate engleski dovoljno dobro:

 

 

 

Ali ne lezi vraže, call centar 19813 je nemoguće dobiti. Znam za neke zaobilazne brojeve preko kojih sam pokušao, ali sve što su oni uradili bilo je da me prebace nazad na call centar, gde već znam da se niko neće javiti. Prvo kažu da ćete čekati duže od pet minuta (i biti tarifirani za to čekanje), a posle određenog broja minuta dobijete - umesto operatera - signal zauzeća, što je isto kao da uopšte niste ni zvali, pa se vraćate na početak postupka. 

Naravno - postoji opcija da odem lično u poslovnicu i da to odradim, ali niti imam vremena za zadovoljstvo da čekam u redu sa još dvesto ljudi pri čemu će nas obezbeđenje, kao ovce, puštati pet po pet, niti mi pada na pamet da trošim svoje vreme za nešto što je kompanija Telekom Srbija obavezna da obezbedi preko telefonskog servisa.

I zvao sam, i zvao, i zvao, izgubio skoro ceo sat i tonu živaca - ne znam da li sam više bio ljut na Telekom  ili na sebe što sam dopustio da me klinci nasankaju i nagovore na još jedan bezvezni kanal pored oko sedamdeset drugih bezveznih kanala koje već imam u osnovnoj pretplati, i za koje ću svakako u najskorije vreme naći način kako da ih se rešim, i da mi u okviru pretplate ostanu samo internet, fiksni i mobilni telefon.

A onda - upalilo mi se zeleno svetlo i zazvonilo zvono spasa. Do nekog savijutka moždanog korteksa mi je doprlo da je druga rečenica koju izgovara automat call centra bila - "to continue in english, press nine". Eto rešenja, odmah sam osetio da ovo mora uspeti - servis očigledno namenjen strancima ne može i ne sme da ne radi. Brže bolje sam nazvao 19813, pritisnuo sam tu devetku, i posle nekoliko sekundi (naglašavam, sekudi, ne minuta), javio mi se operater koji je na nespretnom ali ljubaznom engleskom pitao kako može da mi pomogne. Ja sam mu na ne tako ljubaznom engleskom rekao da hoću da odjavim uslugu HBO-a, bez odlaganja. Razmena osnovnih podataka, broj sa koga zovem, ime, prezime, JMBG, čekanje par minuta uz muziku dok operater nije sastavio "warrant" za odgovarajuću službu, i gotov posao.

Dakle, ako ste i vi upali u sličnu zamku i preti vam opasnost da promotivni kanal pređe u plaćeni - automatski ako ne reagujete (!) - eto rešenja. Call centar, opcija 9, par minuta ćaskanja, i gotov posao. Nema veze što je potpuno jasno da sa obe strane linije govore ljudi kojima je srpski maternji, business is business.

 

http://blogovac.blogspot.rs/2015/02/odjava-promo-kanala-kod-telekoma-srbija.html

Link to comment
  • 2 weeks later...

Iptv, kanal 378 bio je discovery id, upravo vidim da na tom kanalu sada ide id xtra. Jel to isti kanal sa novim imenom ili ne?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pomoc prijatelja !
Ne razumem se bas najbolje u sve ove kombinacije/pakete koje se nude i tome sl.

Situacija je sledeca:
U zgradi u kojoj sam se pored KDSa sada pojavljuje SBB. Ovih par dana razvlace paralelnu mrezu. Sada, da li razmatrati nesto od SBB ponude ili ne?
Moja situacija je sledeca:
- KDS kablovska (ponekad mi nedostaje neki kanal, ali sve se netom da resiti)
- Net je ADSL EUnetov (zadovoljan protokom, brzinom i cenom)
- Telefon standardan (najcesce platimm samo pretplatu)
- Mobilni Telenor prastari prepaid (ni njega ne koristim mnogo)

Ako nekoga ne mrzi neka baci opciju - zasto DA ili NE, i ako je opcija DA kako onda odjaviti sve ovo sto koristim.

Trenutno je licno bliza opcija NE jer mi se cini da bi ovi mogli da me daljinski iskljucuju ako ne platim za mesec dana, a ovako umem da budem duzan po par meseci za tv i telefon, a net placam jednom u 6 meseci.

Ipak da pitam nekoga ko bolje zna.

Hvala unapred!

Link to comment

SBB je kupio Beogrid tako da verujem da su i cene slične:

 

http://www.beogrid.net/TRIO-PAKETI/1512/Trio-paketi.shtml

 

Kablovsku moraš da odjaviš sam, PTT KDS (ako sam dobro shvatio) je u onoj visokoj zgradi u Katićevoj, blizu Narodne Biblioteke. Odjavu telefonskog broja će ti odraditi novi kablovski operater. Mislim da moraš da prethodno izmiriš sva dugovanja. Dobiješ SBB-ov wifi po gradu. 

Link to comment

U čemu je fora sa Zakonom o oglasavanju i zašto Unija poslodavaca traži sankcije

U saopštenju Unije se navodi da su još 11. marta REM dostavili CD sa snimljenim programom Sport kluba u četiri različite države - Srbija, Slovenija, Makedonija, Hrvatska.

 

Program ovog kanala je istovremeno sniman u Beogradu, Zagrebu, Ljubljani i Skoplju. Na snimku se vidi ista slika, ali su u svakoj državi drugačiji reklamni blokovi, što jasno pokazuje da se izvorni sadržaj menja i prekraja, navodi se u pismu UPS, koji je dostavljeno Udruženju novinara Srbije (UNS).

 

Na snimku se vidi da se program emituje uživo iz studija u Beogradu što je zabranjeno na osnovu Zakona o elektronskim medijima jer se radi o kanalu koji nema dozvolu REM, dodaje UPS.

 

Od 6. maja je počela primena Zakona o oglašavanju koji je nadzor nad sprovođenjem ovog zakona u pogledu oglašavanja u elektronskim medijima poverio REM. Unija poslodavaca zahteva striktnu i doslednu primenu Zakona o oglašavanju čime će, konačno, domaći emiteri imati ravnopravne uslove na tržištu oglašavanja.

 

 

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ukratko/rem_da_sankcionise_operatore.83.html?news_id=107816#sthash.W6mW5Gav.dpuf

 

Iz ovoga zaključujem da Unija poslodavaca ima stav da ako se plati reklama u SRB Sportklubu da se ista reklama vrti i u ostalim državama, što je besmisleno. Pa svi kablovski kanali imaju posebne reklamne blokove za svaku državu. I čemu to drukanje REMu odakle se emituje Sportklubu? Šta to njih boli patak? Mislim, Unija je zlo, svakako, ali ovo mi je SF

Link to comment

I meni baš godi kad Hallmark, NatGeo i slični furaju madžarske i rumunske reklame  <_<

Edited by James Marshall
Link to comment

U čemu je fora sa Zakonom o oglasavanju i zašto Unija poslodavaca traži sankcije

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ukratko/rem_da_sankcionise_operatore.83.html?news_id=107816#sthash.W6mW5Gav.dpuf

 

Iz ovoga zaključujem da Unija poslodavaca ima stav da ako se plati reklama u SRB Sportklubu da se ista reklama vrti i u ostalim državama, što je besmisleno. Pa svi kablovski kanali imaju posebne reklamne blokove za svaku državu. I čemu to drukanje REMu odakle se emituje Sportklubu? Šta to njih boli patak? Mislim, Unija je zlo, svakako, ali ovo mi je SF

dva pojma, tri reči, Arena, Premier Liga... Mislim, ne znam, nagađam, ali mi deluje sasvim moguće da hoće da ih čepaju, zbog toga...

Link to comment

Ne razumem, na onim kablovskim kanalima koje je gledam reklame su "naše". Ne pamtim kad sam video strane, osim davnih godina kad se NGC tek lokalizovao za naše područje. Pa recimo, na srpskom N1 nema ni bosanskih ni hrvatskih reklama.

Edited by Spirit
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...