Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

Koji je to kanal uopšte? Na kom broju se nalazi?

 

Izguglah da je to novo ime Film Plus kanala. Nervira me sto ne mogu da nadjem njihov program, katkad bude dobar film.

Link to comment

Mislili ste da ste stavljanjem lozinke na WiFi sprečili druge da pristupaju internetu preko vašeg bežičnog rutera? Ako ste SBB-ov korisnik, od danas ste u grdnoj zabludi.

 

Naime, SBB perfidno promenom firmvera, tj. sistemskog softvera pretvara bežične rutere (tzv. home gateway uređaje) korisnika u hotspotove otvorene za sve bez obaveštavanja korisnika zahvaljujući činjenici da sadrže dva bežična mrežna interfejsa.

 

Ako primetite UNIFI bežičnu mrežu koje ranije nije bilo u vašoj blizini, moguće da ste već postali žrtva.

 

Ako ovo ne isključite ili ne uspete da od SBB-a izdejstvujete drugi uredjaj koji nema tu mogućnost, postoji opasnost da nastradate zbog nečega nelegalnog sto je vas komšija izveo preko vašeg bežičnog rutera. Neki tvrde da korisnici koji se nakače na vaš ruter na taj način dobijaju isti spoljni IP kao vi, pa ih nije moguće razlikovati od vas, mada još nema ni potvrde ni demantija toga. Već su se javili prvi korisnici koji su "počašćeni" ovim, a izgleda da to ne gine svima sa novijim uređajima.

 

Što je najluđe, UNIFI se uopšte ne može isključiti, čak i ako isključite bežični pristup na svom uređaju da se ne biste zračili i umesto toga koristite samo Ethernet kablove, samo vi ćete ostati bez bežičnog interneta, dok će UNIFI ostati uključen i dostupan svim vašim komšijama.

 

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?277774-SBB-Generalna-diskusija&p=4386987&viewfull=1#post4386987

Edited by vememah
Link to comment

Malo se čovek nalupetao. Možeš da isključiš, ali gubiš i ti mogućnost da koristiš unifi, bar kako su mi rekli.

 

A ovo o tome da ako neko vuče fizički preko rutera u tvojoj kući sa unifija, da se ne razlikuje od toga kad ti vučeš mi deluje nemoguće. Unifi ima drugi opseg adresa koji dodeljuje korisnicima, ako se dobro sećam, od standardne kućne postavke, drugi mack, ma sve drugo...

Link to comment

Možeš da isključiš, ali gubiš i ti mogućnost da koristiš unifi, bar kako su mi rekli.

 

Ne možeš da isključiš na ruteru, to je bila poenta, napravili su sistem koji radi kod korisnika, a koji samo oni mogu da isključe, na tvoj zahtev, ako uopšte postaneš svestan činjenice da ti ruter ima dvostruki život, pošto te oni o tome neće obavestiti ni mailom ni telefonom ni SMS-om.

 

Ti možeš da ga isključiš jedino ako ištekaš ceo uređaj i sebe lišiš interneta. Ako disejbluješ WiFi na uređaju, bez njega ostaješ samo ti, a UNIFI ostaje uključen - barem tako tvrde oni koji su već osetili "čari" ove SBB-ove gadosti.

 

Uz to, ako ti isključe UNIFI na zahtev i onemoguće ti njegovo korišćenje bilo gde, ti si diskriminisan u odnosu na korisnike s običnim modemima (bez WiFi-ja), koji i dalje imaju mogućnost korišćenja UNIFI-ja, ali bez obaveze da dele mrežu s drugima.

 

A ovo o tome da ako neko vuče fizički preko rutera u tvojoj kući sa unifija, da se ne razlikuje od toga kad ti vučeš mi deluje nemoguće.

 

To onda znači da home gateway u isto vreme pristupa internetu sa dve IP adrese?

Edited by vememah
Link to comment

Ako mislis na iskustva onog korisnika sa Benchmark foruma, na kraju je isalo da telefon tj. softver koji je on koristio da vidi mreze nije bas osvezavao redovno pa je on i kada je iskljucio svoj wifi video unifi ali od komsije.Samo je po jacini signala mislio da njegov jos radi..Posle odredjenog vremena je po jacini shvatio da je uhvatio drugi unifi..

 

http://sbb.rs/upload/document/uslovi_koriscenja_UNIFI_20151102.pdf

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Imam unify i to pun signal. Cak i kad ugasim moj modem tu je jer i komsinica ima SBB.

 

Iz nekog razloga ne mogu da se zakacim...

 

edit: Il su mene il komsinicu hotspotovali. Verovatno oboje  :ph34r:

 

Ako mogu da razlikuju sta radimo mi a sta oni koji se kace na hotspot onda ovo i ne mora da bude lose. Dobra strana je sto ce sad bukvalno svuda biti unify.

Edited by katamaran
Link to comment

 Bahatosti SBB-a nema granica.

 

Dok sam se raspravljao sa gospodjom iz sbb-a pitao sam je kako mogu da na mom modemu iz njihove centrale pale i gase sta oni hoce bez moje dozvole, ona je samo ponavljala pitanje da li hocu da mi to deaktiviraju uz upozorenje da nemam prava da se sa njom raspravljam i da pricam na taj nacin...
Niti sam vikao na nju, niti sam je vredjao, samo samo postavljao kokretna pitanja... Haos...

 

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?pg=2&topid=62240&forid=19&katid=5

 

A to nije prvi put, u septembru se korisnik žalio da su mu iz čista mira ukinuli dva Ethernet porta na ruteru, naravno bez ikakvog obaveštenja.

 

Ni pardon ni izvinte, ni dal je ok, nego mucki dok sam bio na odmoru skunili mi ETH2 i 3 portove sa EPC3925 voice/data modema/switcha. Po njhovim recima uradili su to svima za ne daj boze ako nam zatreba digitalni risiver i slicno?!? Jer zaboga zasto bi oni pitali bilo koga dal im to treba uopste. Umesto toga mi nude da mi zamene ovaj jedan uredjaj sa dva nova (posebno modem, posebno ruter) sto mi uopste ne odgovara jer mi ovaj jedan sasvim fino radi posao i zauzima samo jednu uticnicu.

 

http://www.elitesecurity.org/t486345-0-SBB-rides-again-Maznuli-dva-porta-na-ruteru-bez-pitanja

 

Ako mislis na iskustva onog korisnika sa Benchmark foruma, na kraju je isalo da telefon tj. softver koji je on koristio da vidi mreze nije bas osvezavao redovno pa je on i kada je iskljucio svoj wifi video unifi ali od komsije.Samo je po jacini signala mislio da njegov jos radi..Posle odredjenog vremena je po jacini shvatio da je uhvatio drugi unifi..

http://sbb.rs/upload/document/uslovi_koriscenja_UNIFI_20151102.pdf

 

Ne mislim na to.

 

Na ovo mislim: ako uđeš u podešavanja rutera (na 192.168.0.1 ili odgovarajućoj adresi) i u njima isključiš bežični deo, tj. WiFi i ostaviš ruter da radi samo preko Ethernet kabla (npr. da te ne bi zračio), UNIFI nećeš moći da isključiš, već ćeš morati da zoveš SBB da ti ga oni isključe uz cenu da ne možeš da koristiš UNIFI u gradu na javnim mestima.

Edited by vememah
Link to comment

- UniFI uslovi korišćenja od 02.11.2015. godine -http://sbb.rs/upload/document/uslovi_koriscenja_UNIFI_20151102.pdf

 

Sta konkretno znaci clan 3? Maltene ko da si ti odgovoran za bilo sta sto uradi neko ko se preko Unify nakaci na tvoj ruter?

 

Zamisli, da bi ti dali nešto besplatno, traže i ti da uradiš nešto za njih..

 

Svi im mi lepo placamo mesecno. Slabo sta oni rade dzabe za bilko koga.

Edited by katamaran
Link to comment

@ radisa:

 

Kao prvo, hoćeš li možda da kažeš da je previše što očekujem da me obaveste (ne pitaju, nego jebeno obaveste) o tome kad menjaju način na koji funkcioniše njihova oprema koja je kod mene?

 

Kao drugo, ja to besplatno nisam tražio. Logično bi bilo da to ponude svima javno, a ne da na mala vrata rade ovakve pizdarije.

 

Kao treće, nije besplatno, samo prvih 5 GB mesečno je besplatno, posle će da zarađuju koristeći moju infrastrukturu.

 

@ katamaran:

 

Imaš ovde prilično intuitivan program koji će ti reći šta se dešava sa tvojim i komšijskim wireless mrežama (skini besplatnu verziju 2.1.1.13, novije se plaćaju)

http://inssider.software.informer.com/2.1/

Edited by vememah
Link to comment

Smisao tog člana je upravo obrnut, korisnik je onaj ko pristupa servisu, to je očigledno iz konteksta, i on je odgoboran za sve, a ne treće lice, vlasnik rutera...

 

Inače, urađaji se registruju, ne samo da nebi bilo zloupotreba, nego i da bi se ispratila zakonska obaveza da se svaki pristup netu, svakog korisnika evidentira...

 

Jbg, zvučim kao portparol SBBa, neću više o ovome... :)

Link to comment

@ radisa:

 

Kao prvo, hoćeš li možda da kažeš da je previše što očekujem da me obaveste (ne pitaju, nego jebeno obaveste) o tome kad menjaju način na koji funkcioniše njihova oprema koja je kod mene?

 

Kao drugo, ja to besplatno nisam tražio. Logično bi bilo da to ponude svima javno, a ne da na mala vrata rade ovakve pizdarije.

 

Kao treće, nije besplatno, samo prvih 5 GB mesečno je besplatno, posle će da zarađuju koristeći moju infrastrukturu.

 

@ katamaran:

 

Imaš ovde prilično intuitivan program koji će ti reći šta se dešava sa tvojim i komšijskim wireless mrežama.

http://inssider.software.informer.com/2.1/

Donekle imaš pravo oko funkcionisanja, ali, jbg, to je njihova oprema...
Link to comment

Slabo mi funkcionise mozak veceras pa cu sutra da se bacim na proucavanje. Ako mogu jasno da razlikuju  te koji se kace na unify onda ok a ako ne gasim momentalno.

 

Jel mozete sad da se nakacite na unify? Meni ne da. Verovatno moram prvo da potpisem ugovor sa djavolom pre nego sto mi ponovo omoguce uslugu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...