Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Tell me about it - BA mi je juce otkazao jedan let u decembru <_<

Zar tebi neko sme da otkaže let? :o

 

 

 

 

 

 

;)

Link to comment

JU500 sleteo u 18:30 (1h zakašnjenja), batica je ladno nadoknadio 90 min na ruti preko Grenlanda.

 

Sad nazad u Beograd na konsolidaciju i predah, pa neka od ponedeljka budu tačni.

Link to comment

to nadoknadjivanje podrazumeva znacajan dodatni fuel burn, a time i veci trosak. u prevodu komanda za taj let je bila odvali brzinu, ne pitaj za efikasnost leta

nadam se samo da to ne moze da ima posledica kod regulatornih vlasti

 

bilo bi zanimljivo znati oko cega je problem?

Edited by Ravanelli
Link to comment

imao sam prvu nocnu moru vezanu za ovaj let, ja sa zenom u avionu koji polece u bgd kada otkrivam da nisam poneo pasos. sad kad sam joj rekao, prvo sto me je pitala je kako si uopste usao u avion. pametnica  :wub: ... a meni glava naduvena ko lubenica od drame koju sam preziveo.

Link to comment

to nadoknadjivanje podrazumeva znacajan dodatni fuel burn, a time i veci trosak. u prevodu komanda za taj let je bila odvali brzinu, ne pitaj za efikasnost leta

nadam se samo da to ne moze da ima posledica kod regulatornih vlasti

 

bilo bi zanimljivo znati oko cega je problem?

 

Ne bi trebalo da bude posledica, mnogi prevoznici su juče (nevezano za ovaj interni problem Er Srbije) koristili tu krajnju severnu rutu i imali kašnjenja.

 

Za tačan razlog onog ispadanja u petak ti treba neki insajder iz kompanije ali po nekim komentarima sa neta može se naslutiti da je postojao neki uobičajen tehnički problemčić koji, međutim, niko nije primetio po sletanju i tako je nekoliko dragocenih sati potrošeno a problem otkriven prilikom inspekcije pred poletanje i onda se sve odužilo. Pošto je red letenja takav da u subotu nema 7 sati pauze između povratka i odlaska nego se odmah piči nazad nije bilo vremena da se zakašnjenje od petka "ispegla" (sve što su piloti uštedeli tokom leta potrošeno je na JFK) pa se zbog toga kašnjenje prenelo i na subotu. Danas će ga najzad ispeglati, ne znam da li popodnevni talas ka nekim drugim destinacijama juče i danas kasni ako su odlučili da čekaju transferne putnike sa JU501. U svakom slučaju ovo im je prva long haul škola i nadajmo se da će biti dovoljna.

Link to comment

Dobar mu je report, ali pokazuje da hard product nije bas sjajan [ali hvali kabinsko osoblje].

 

$4k je mnogo za East coast >> Europe biz kartu, nadam se da ce da spuste to ubrzo.

Link to comment

Ima li neke veze što su 4 segmenta u pitanju?

 

To bi trebalo da bude jos jeftinije, pogotovo sto je pekarski ATH-BEG jedan od retkih [ili jedini?] koji stize na BEG-JFK. Logicno bi bilo da ciljaju druga trzista sa nizim cenama od direktnog leta.

Edited by jms_uk
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...