Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Inače, vi što kukate na Teslu, to je milina u poredjenju sa većinom USA aerodroma, osim novog LAX terminala Tom Bradley (a i to će biti ok samo dok je sveže).

Malo lozis ljude. Tesla je malecki aeorodrom i to ima prednosti kad moras brzo da izadjes i udjes ali to ne mozes da poredis sa velikim aerodromima. JFK moze biti haos ali da li bi radije proveo vreme na JFK terminalima 4 ili 5 ili na Tesli. Drugi aerodromi su i lepsi i organizovaniji, i od JFK i neuporedivi sa Beogradom: SFO, ORD, ATL, LAX, BOS,... Beograd treba porediti sa OAK ili PBI.

Link to comment

Sve je relativno :fantom: - ja bih radije proveo layover od 10h u biznis laundžu Er Srbije na Tesli nego 5h na IST ili JFK bez laundž pristupa. U Turkishevom CIP laundžu na IST bih ostao i tri dana ako treba. Ako me zapadne da dreždim satima na golom terminalu onda je JFK bolja opcija od Tesle, svakako. 

Edited by beowl
Link to comment

Sve je relativno :fantom: - ja bih radije proveo layover od 10h u biznis laundžu Er Srbije na Tesli nego 5h na IST ili JFK bez laundž pristupa. U Turkishevom CIP laundžu na IST bih ostao i tri dana ako treba. Ako me zapadne da dreždim satima na golom terminalu onda je JFK bolja opcija od Tesle, svakako.

ako cemo tako, onda bih ja opet pre u delta ili virgin lounge na jfk nego u air serbia lounge na tesli.

Link to comment

Sta koci online check-in u svim gradovima do kojih JU leti, tj zasto je dostupan samo na nekoliko linija? Da li je to stvar aerodroma ili prevoznika ili..? Secam se da je isti slucaj bio i sa malteskim prevoznikom na Fraportu pre nekoliko godina kada sam letela, dok sada imaju mnogo vise aerodroma na spisku, ukljucujuci i FRA.

Link to comment

ako cemo tako, onda bih ja opet pre u delta ili virgin lounge na jfk nego u air serbia lounge na tesli.

 

Naravno :) Zato i kažem da udobnost i ugođaj nekog aerodroma može da zavisi od raznoraznih specifičnih okolnosti (za svakog putnika ponaosob) i sve se manje definiše kao neka generalna kategorija koja važi za sve.

Link to comment

@pilots

zavisi od uvođenja it sistema za obradu podataka putnika koje kompanija ima na tim stanicama.

obično se uvodi stanica po stanica, tako da će i oni verovatno širiti mrežu.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Da, ali nijedna od 'Big 3' avio kompanije nece da se poveze sa njima - mozda donekle AA, jer su Etihad partner. A i to je opet JFK.

 

EWR je United teren - ali oni su u joint venture sa Lufthansom za prekoatlantski saobracaj - nema sanse da se Air Serbia uglavi tu.

 

Zar nije Air Serbia sad u nekoj alijansi™ sa Deltom i njihovim partnerima (Alitalia, KLM, Air France)?  Ja sam za moj dolazak u Srbiju ovog leta uzeo kartu kod AF, ali odavde do CDG leti Delta, a od CDG do BEG Air Serbia.  Ako je AS zajedno sa Deltom onda joj osim JFK na istocnoj obali jos odgovara BOS ili DL hubs (ATL, CVG, MEM).  Sve ostale velike aerodrome istocno od Mississippija  drze UA ili AA.  

Link to comment

Zar nije Air Serbia sad u nekoj alijansi™ sa Deltom i njihovim partnerima (Alitalia, KLM, Air France)?  Ja sam za moj dolazak u Srbiju ovog leta uzeo kartu kod AF, ali odavde do CDG leti Delta, a od CDG do BEG Air Serbia.  Ako je AS zajedno sa Deltom onda joj osim JFK na istocnoj obali jos odgovara BOS ili DL hubs (ATL, CVG, MEM).  Sve ostale velike aerodrome istocno od Mississippija  drze UA ili AA.  

 

To je Skyteam o cemu ti pricas a Air Serbia nije clanica Skyteam-a.

 

Air Serbia ima codeshare ugovor sa Air France, koje jeste u Skyteam-u (Delta, KLM, Czech Airlines, Aeroflot, itd. itd.) pa samim tim ima code share ugovore sa svim ostalim clanovima, sto objasnjava tvoju Delta - Air Serbia kartu koju si kupio kod Air France. Oni su tebi prodali dva svoja code share leta, jedan Deltin a jedan Er Srbijin.

Link to comment

Sa AA je

 

To je valjda One World Alliance.  Sad sam bio na njihovom sajtu, nema nigde AS ni kao member ni kao affiliate.

 

To je Skyteam o cemu ti pricas a Air Serbia nije clanica Skyteam-a.

 

Air Serbia ima codeshare ugovor sa Air France, koje jeste u Skyteam-u (Delta, KLM, Czech Airlines, Aeroflot, itd. itd.) pa samim tim ima code share ugovore sa svim ostalim clanovima, sto objasnjava tvoju Delta - Air Serbia kartu koju si kupio kod Air France. Oni su tebi prodali dva svoja code share leta, jedan Deltin a jedan Er Srbijin.

 

Hvala na objasnjenju.  Mislim da sam sad shvatio situaciju.

Link to comment

To je valjda One World Alliance.  Sad sam bio na njihovom sajtu, nema nigde AS ni kao member ni kao affiliate.

 

Zato sto JU nije u One World [ili bilo kojoj od 3] alijansi.

 

Oni su unutar Etihad grupe kompanija, a Etihad jeste AA partner.

 

ETA: Takodje, Air Berlin leti za JFK [a oni su i Etihad partner, i clan OneWorld-a]. Ne znam da li jos uvek ima, ali mislim da su neki njihovi letovi za Ameriku imali JU codeshare.

Edited by jms_uk
Link to comment

Nema od toga ništa. Prvobitan plan je bio da se još prošle godine skroz povuku iz redovnog saobraćaja ali je flota knap za mrežu koju pokriva a tri najstarija ATRa su leteće enciklopedije kvarova i onda ih često menjaju 737-ice kada ispadnu iz rotacije. 737 su OK rešenje za čartere, mogu da giljaju još par godina a nisu u lizingu nego u vlasništvu tako da prave pare. Da im sad dovode enterijer na nivo onog iz buseva, malkice je prekasno. Trenutno je prioritet zameniti one mrtve ATR-ove nekim novijim letelicama za kratke destinacije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...