Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Kveščn: prehtodni laptop mi je umro prirodnom smrću (vrisnula integrisana grafika) nakon 5-6 godina, sa aktuelnim se družim skoro tri godine... Koliko ozbiljno treba da shvatim poruku ''consider replacing your battery''? U nekom normalnom radu sa potpuno napunjenom baterijom i dalje može da izgura između sat i po i dva sata...Mislim, ne pada mi na pamet da menjam bateriju, nego generalno pitam za iskustva sa crkavanjem baterija. Kao dodatno objašnjenje uz poruku stoji nešto kao ''something is wrong with your computer's battery, your computer might suddenly shut down'', ali opušteno gura sat i po do dva, onda redovno upozori za 10%, pa za 3%.Potpuno normalno i uobičajeno ponašanje, osim što pored ikonice za bateriju blinkuje crveni x...

Link to comment

to znači da joj je vremenom smanjen kapacitet u odnosu na fabričko stanje, i da će vremenom kapacitet da joj se smanjuje, dok na kraju neće moći više ni da se napuni. to će se desiti za tri četri meseca, tj tako je bilo na mom :)

Link to comment

To znači da ti se Windows zbunio i ne prima tačne informacije od baterije, nemaš nikakvog razloga za brigu i sigurno neće za 3-4 meseca da ti crkne potpuno ako ti sada drži sat i po do dva.

Link to comment

Ako vam nije teško, dajte neku preporuku iz klase 17" i sa neintegrisanom grafikom, birkam za studenta arhitekture, budget varijantu.Jesu u Italiji jeftiniji računari nego ovde? Kako funkcioniše podrška ako kupim tamo i pokvari mi se ovde, kako obrnuto?

Link to comment
Do kol'ko para? Arhitektura+Notebook+Budeget... Teško. :)
Ma znam, samo dajem budget napomenu kako bih naglasio kako nije situacija da se uzme neki Vaio ili ThinkPad, tj. da se gleda donjih 10-20% ponude koja zadovoljava te uslove. Vidim da ima u visini do 600€ modela koji su već okej, i3/i5, nekakva grafika, 4GB, za ekrane sam već duduk, pa bih morao verovatno da upoređujem uživo, a kontam da je i to dosta važno...Evo, npr. ovako ili ovako nešto radi radnju, samo su mi i Acer i Toshiba sumnjivi, a slični ProBook koji sam predložio nije prošao estetsku policiju... :isuse:edit: ... mada, sad razmišljam kako ni Vaio nije loše rešenje, jedan od mojih predloga je i da se, once in Italy, uzme ovako nešto:

Notebook SV-E1711C5E - Configurabile Il tuo design

  • Bianco

La tua configurazione: Cambia configurazione

  • Intel® CoreTM i3-2370M, 2.4GHz
  • Windows® 7 Home Premium autentico
  • 320 GB Serial ATA (5400 rpm)
  • 4 GB 1333 MHz DDR3-SDRAM
  • Masterizzatore DVD
  • 43,8cm LCD 1600x900 + webcam
  • AMD Radeon™ HD 7650M 2GB
  • Office 2010 Starter
  • Senza protezione
  • McAfee Online Backup prova
  • Senza Adobe Creation
  • Senza Adobe Lightroom 3
  • Senza Imagination Studio Suite
  • Tastiera standard
  • Batteria fino a 3,5 ore

To izađe 614€, sa lošijim monitorom, slabijom baterijom, jeftinijim diskom i slično, ali radi radnju... :kralj: Doplata za 3 godine garancije je 90€.Dakle, saslušali ste me, sad procene, predlozi, anyone?

Edited by Oxymoron
Link to comment
Onda samsung ili dell :)
Pa daj link neki, smartass. :Dedit: ... i šta je BC, ovo? Prvi put čujem, ali hajde, pregledaću. edit2: Vidi stvarno ima isti taj Acer.Stoji mi negde u malom mozgu da smo devedesetih kupovali neke delove za komp i TV tu u Franca Rozmana :unsure:, ali drugo je bilo ime firme. Edited by Oxymoron
Link to comment

Gledao i našao samo jedan dell koji ne izgleda najsjajnije, ostali su skuplji. Mada sam video jedan ali sa intelovom grafikom, koju smatram sasvim dovoljnom ali ne upada u zahtev.Sada gledam kod dobavljaca i jedini dell kog vidim da upada u cenu je N7110 a on ima B950 procesor, mada i nvidia 525 grafiku.ima ovaj ali je i sa web cenom preko 600e, a i nije mi nešto lep

Edited by Vapad
Link to comment
Ma znam, samo dajem budget napomenu kako bih naglasio kako nije situacija da se uzme neki Vaio ili ThinkPad, tj. da se gleda donjih 10-20% ponude koja zadovoljava te uslove. Vidim da ima u visini do 600€ modela koji su već okej, i3/i5, nekakva grafika, 4GB, za ekrane sam već duduk, pa bih morao verovatno da upoređujem uživo, a kontam da je i to dosta važno...Evo, npr. ovako ili ovako nešto radi radnju, samo su mi i Acer i Toshiba sumnjivi, a slični ProBook koji sam predložio nije prošao estetsku policiju... :isuse:edit: ... mada, sad razmišljam kako ni Vaio nije loše rešenje, jedan od mojih predloga je i da se, once in Italy, uzme ovako nešto:

Notebook SV-E1711C5E - Configurabile Il tuo design

  • Bianco

La tua configurazione: Cambia configurazione

  • Intel® CoreTM i3-2370M, 2.4GHz
  • Windows® 7 Home Premium autentico
  • 320 GB Serial ATA (5400 rpm)
  • 4 GB 1333 MHz DDR3-SDRAM
  • Masterizzatore DVD
  • 43,8cm LCD 1600x900 + webcam
  • AMD Radeon™ HD 7650M 2GB
  • Office 2010 Starter
  • Senza protezione
  • McAfee Online Backup prova
  • Senza Adobe Creation
  • Senza Adobe Lightroom 3
  • Senza Imagination Studio Suite
  • Tastiera standard
  • Batteria fino a 3,5 ore

To izađe 614€, sa lošijim monitorom, slabijom baterijom, jeftinijim diskom i slično, ali radi radnju... :kralj: Doplata za 3 godine garancije je 90€.Dakle, saslušali ste me, sad procene, predlozi, anyone?

Ja bih gledao ovako nešto: http://www.comtradeshop.com/laptop_racunari/dell_inspiron_17r_5720_-_core_i5-3210m_-_srebrna_-_5720-i5-sl-16725 ili nešto od Asusa...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...