Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

Ako ces da kupujes u USA, onda je sve po defaultu jeftinije. Za Apple cene generalno... sreo sam pre par meseci jednog Austrijanca u BG-u, pa mi se i on iskukao kako je pljusnuo sumanute pare na Macbook, jer je Apple sumanuto skup u Austriji. Tako da nije samo kod nas problem.Ali opet, za Macbook bih i dao, za razliku od ostalih proizvoda :).

Link to comment
MBP od 13 cola po ceni od ~800 € (tj. 1199 USD na apple.com) uopšte nije preskup.
Vrlo preskup, s obzirom da za 400-500€ može da se kupi veoma dobar laptop od 17" ili odličan od 15" ;)Ali, ko šta voli - ipak se Apple bolje slaže uz ekipu iz "Sex i grad" qzoto3.gif
Link to comment
Vrlo preskup, s obzirom da za 400-500€ može da se kupi veoma dobar laptop od 17" ili odličan od 15" ;)Ali, ko šta voli - ipak se Apple bolje slaže uz ekipu iz "Sex i grad" qzoto3.gif
naravno, a dobar laptop od 17 ili odlican od 15 sa ekipom zaludan sam, reinstaliram sve sto stignem, pada mi windows, jedu me virusi.kada ce ova decurlija da shvati da je mac planeta za sebe koja i ne treba da se zove racunalom nego tako kako se zove, mac. i da nemamo svi isto vreme sveta za bavljenje racunarima kao takvim i da zbog toga ne zelimo (vise) PC.
Link to comment
naravno, a dobar laptop od 17 ili odlican od 15 sa ekipom zaludan sam, reinstaliram sve sto stignem, pada mi windows, jedu me virusi.kada ce ova decurlija da shvati da je mac planeta za sebe koja i ne treba da se zove racunalom nego tako kako se zove, mac. i da nemamo svi isto vreme sveta za bavljenje racunarima kao takvim i da zbog toga ne zelimo (vise) PC.
Nije da sam nesto bog zna koliko radio na macu, (nekih pola godine) ali benefite ove vrste nisam nesto primetio.Padao je je i sistem vise puta, kolega je cak jednom zapatio i neki virus (da, da, ima ih i na vasoj planeti :)), monitor na jednom iMacu je zagoreo u cosku itd... Sve skupa nisam skontao neko revolucionarno povecanje udobnosti rada. Stoji da se od maca pre ocekuje ta bezbriznost u radu ali ako instaliras normalan softver na pcu ili jos bolje, angazujes nekoga da ti to uradi, izmedju ove dve price nema sustinske razlike. Osim u dizajnu. Za sta vredi istresti kes.
Link to comment
naravno, a dobar laptop od 17 ili odlican od 15 sa ekipom zaludan sam, reinstaliram sve sto stignem, pada mi windows, jedu me virusi.kada ce ova decurlija da shvati da je mac planeta za sebe koja i ne treba da se zove racunalom nego tako kako se zove, mac. i da nemamo svi isto vreme sveta za bavljenje racunarima kao takvim i da zbog toga ne zelimo (vise) PC.
Ni Džobs ovako nešto ne bi uspeo da sroči.
Link to comment
pada mi windows, jedu me virusi.
Kako misliš "pada windows"? Šta ti to znači? Uostalom, ko je pominjao Win? Zašto ne Linux? OpenSolaris?A za viruse postoje limun i čaj - mada, ne bih ih ja sipao ni u jedan kompjuter :)Inače, hvala za svrstavanje u dečurliju - nemam ih puno, ali svaka moja seda vlas se raduje takvoj klasifikaciji ;)
Link to comment
Vrlo preskup, s obzirom da za 400-500€ može da se kupi veoma dobar laptop od 17" ili odličan od 15" ;)
Ti pričaš o konfekciji. U klasi ispod 15" ima jako malo PC mašina, i sve su značajno skuplje od 15". A 17" lap je jedna od glupljih tekovina savremene civilizacije - nit' je prenosiv, nit je znatno komforniji od 15".Uostalom, navedi mi 1 PC lap do 14" opremljen kao najslabiji MBP sa značajno manjom cenom, a da pri tome nije napravljen od krckave plastike.Na stranu što uz ovaj dobiješ OS koji briše patos sa svakim parčetom sw-a koji je MS ikada izbacio (objektivan komentar 1 korisnika GNU/Linuxa).Da ti olakšam, evo par primera -HP Envy - 1800 USDLenovo ThinkPad SL300 - 1900USDLenovo Thinkpad T400S - 1600 USD (na novogodišnjem sniženju :))Toshiba Portege R600 - 2100USD Edited by kovik
Link to comment
A 17" lap je jedna od glupljih tekovina savremene civilizacije - nit' je prenosiv, nit je znatno komforniji od 15".
Pa nije baš tako, za neke stvari ta 2" znače poprilično.Uostalom, onda bi komotno mogao reći da ni kupovina 17" za desktop nije nešto u odnosu na 15"...
Link to comment
<_<
E jbga. To su mašine od 12-14" namenjene biz korisnicima, - dakle pandani MBP-u. Kapiram da ista platforma može i za manje pare, ali kvalitet izrade, battery life, prenosivost i bling efekat teško.Uostalom, slobodno stavi mašinu sličnih specsa i adekvatnog kvaliteta izrade za 400 eur, prvi je kupujem.
Uostalom, onda bi komotno mogao reći da ni kupovina 17" za desktop nije nešto u odnosu na 15"...
Komotno bih i rekao, kada bi morao da vučem taj monitor sa sobom. 17" laptopi su preglomazne za nošenje, i 90% ljudi koji ih kupuju ih koriste kao desktop replacement, što je po meni bacanje para - jer za isti novac mogu da dobiju daleko komforniji desktop računar. Jedino ako pod mobilnošću ne podrazumevaš šetanje sa kauča na fotelju :) Edited by kovik
Link to comment
E jbga. To su mašine od 12-14" namenjene biz korisnicima, - dakle pandani MBP-u. Kapiram da ista platforma može i za manje pare, ali kvalitet izrade, battery life, prenosivost i bling efekat teško.Uostalom, slobodno stavi mašinu sličnih specsa i adekvatnog kvaliteta izrade za 400 eur, prvi je kupujem.Komotno bih i rekao, kada bi morao da vučem taj monitor sa sobom. 17" laptopi su preglomazne za nošenje, i 90% ljudi koji ih kupuju ih koriste kao desktop replacement, što je po meni bacanje para - jer za isti novac mogu da dobiju daleko konforniji desktop računar. Jedini + je što mogu da ih premeštaju od dnevne do spavaće sobe :)
Šta znam, ja u zadnjih par kom za sebe uzimam isključivo 17".Jasno da su teže, ali odgovara mi rad u Photoshopu i sl. na većim monitorima i visokoj rezoluciji, naravno u kombinaciji sa dobrom grafičkom.Što se tiče ovih malih, mislim da sam već pisao, Toshiba Portege se u mojoj firmi pokazala odlično, svaka preporuka.Malo se više greju ali to je i za očekivati od tako malog "kućišta".
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...