Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Pa jeste, treba danas-sutra neki Italijan da sleti pred Andricev venac ili u Nemanjinu k'o ono Matijas Rust onomad...Sto bi bilo interesantno da su ovog Redjistu jurili Lastama. To bi bilo pravo vitestvo nad Smederevom...

Link to comment
ovo je bilo nad sremom, ko 41e.elem, bar je bezbedno sleteo, air policing i za to služi.
Ego on: evo ja nad Sremom u air policinguIMAG0224-2-1-1.jpgEgo off.
Link to comment
Posle kazite da nam nicemu ne sluze ovi migovi. Da nam nije njih ko zna koliko bi se talijana svrckalo po nasem nebu.
Nije to nimalo naivno. Ovakve stvari mogu ozbiljno da ugroze civilne letove...
Link to comment

Upravo...nije ovo za sprdnju. Uostalom nikad ne znas kada je neko ko je samo zalutao a kada neko ko se pravi da je zalutao a u stvari je manijak koji hoce da se zakuca u neku zgradu.

Link to comment

Tako je. Nista kontrola leta i to. Daj odmah Suhoje, ovaj Migove. Kakav bre zalutali, to se jednom desilo, obrati paznju na visinu i oblast na kojoj je leteo. Smederevo vrvi od teskog komercijalnog saobracaja, a? A susedne kontrole ne vide nista i nista ne javljaju...? Pa nije bre vazduhoplovni saobracaj kao staza za bicikle na Adi. Primer sa lakom italijanskom letelicom je marginalni (hvala Harp.Lee za ovaj termin) incident, koji samo nekom idiotu moze da posluzi za PR sistema odbrane i celicnih krila nase armade. Sudeci po datumu dogadjaja, pretpostavljam i gde je PR idiot sedeo u to vreme.Kakav air policing, kakva opasnost sa UL letelicama...

Link to comment

Eh, nekada davno, pred raspad SSSR-a, a skoro pred sam pocetak rata u SFRJ, preko naseg neba je "interceptiran" Ruski Sovjetski Mig 29 (ili sta vec), nisu ga hteli oboriti, vec ga otpratise do NATO granice (pilota), koji je na kraju sleteo u Tursku. A danas, danas presrecemo italijanske UL, kao nekada Italijane kradljivce ribe na Jadranu.

Link to comment
Tako je. Nista kontrola leta i to. Daj odmah Suhoje, ovaj Migove. Kakav bre zalutali, to se jednom desilo, obrati paznju na visinu i oblast na kojoj je leteo. Smederevo vrvi od teskog komercijalnog saobracaja, a? A susedne kontrole ne vide nista i nista ne javljaju...? Pa nije bre vazduhoplovni saobracaj kao staza za bicikle na Adi. Primer sa lakom italijanskom letelicom je marginalni (hvala Harp.Lee za ovaj termin) incident, koji samo nekom idiotu moze da posluzi za PR sistema odbrane i celicnih krila nase armade. Sudeci po datumu dogadjaja, pretpostavljam i gde je PR idiot sedeo u to vreme.Kakav air policing, kakva opasnost sa UL letelicama...
:lol:Zaista si ti na onoj fotografiji?Avion je ušao u naš vazdušni prostor, a praćen je od Osijeka.Nije stupio u kontakt s našom kontrolom leta, nije odgovarao na pozive.Baš me zanima tvoje rešenje, osim presretanja, identifikacije i prizemljivanja?To što je završio kod Smedereva, ništa ne znači.Isto tako je mogao ući u zonu oko Surčina, a što se pak visine tiče, nezgodna stvar kod svih pa i komercijalnih letova je da osim krstarenja na 10.0000 m moraju i da polete/slete, pa u nekom trenutku se nađu na istoj visini kao i sportske letelice.Da ne govorim o tome da je ovaj pilot prošao kroz zone nekoliko sportskih i poljoprivrednih aerodroma gde postoje aktivnosti, a bez najave, bez kontakta sa kontrolom leta, čini se i bez znanja gde se tačno nalazi.Dakle, ovo je primer čemu služi Air policing, nije sve u obaranju, terorizmu...
Link to comment
Eh, nekada davno, pred raspad SSSR-a, a skoro pred sam pocetak rata u SFRJ, preko naseg neba je "interceptiran" Ruski Sovjetski Mig 29 (ili sta vec), nisu ga hteli oboriti, vec ga otpratise do NATO granice (pilota), koji je na kraju sleteo u Tursku. A danas, danas presrecemo italijanske UL, kao nekada Italijane kradljivce ribe na Jadranu.
Mislim da si pogresno povezao tackice :)Pilot miga 29 koji je sleteo u tursku je bio aleksandar zujev, poleteo je sa jednog aerodroma u gruziji i sleteo u trabzon u turskoj, dakle sve u jugoistocnom cosku crnog mora, najkracom rutom.I mislim da je danas 23. godisnjica toga, tacno, 20. maja 1989.edit:image.jpgПослато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment
Mislim da si pogresno povezao tackice :)Pilot miga 29 koji je sleteo u tursku je bio aleksandar zujev, poleteo je sa jednog aerodroma u gruziji i sleteo u trabzon u turskoj, dakle sve u jugoistocnom cosku crnog mora, najkracom rutom.I mislim da je danas 23. godisnjica toga, tacno, 20. maja 1989.edit:image.jpgПослато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Da, ali taj pilot je ucestvovao u namestanju utakmice Partizan-Arsenal.
Link to comment

Eh, sta smo mi sve nekada mogli... Da presrecemo Migove koji iz SSSR prelecu za Tursku preko Jugoslavije cak. "I oblaka jedan deo, strasno, strasno..."Ali, drugovi, ni danas nismo daleko. Nema te italijanske UL koju nasi Migovi nece da prilepe za smederevsko tlo, cim iskoci.Pa dobro bre Dragance, aj razumem da poverujes da je Topola Pera Urban, al da sovjetski prebeg ide za Tursku preko SFRJ...?! Preporuka za ubuduce: maksimalni oprez sa YU mitologijom, svasta se tu provuklo kao aksiom u proteklim godinama neletenja, kroz kavanske price. A o prebezima imas mnogo lepsu pricu sa pocetka pedesetih i jednom sovjetskom mlaznjakukoga smo na brzinu poslali u USA gde su ga malo opitovali, rastavili, snimili pa sklopili i vratili ga nama da ga mi, praveci se pecurkastim, vratimo nazad komsijama odakle nam je neplanirano stigao. E, sad, rekli bi oni fT-ovi Ljudi, izgleda da smo i mi malo rasklapali i sklapali posle Amerikanaca. Pa poletese ubrzo i domaci mlaznjaci. Klimavi i losi, al, ej - Domaci Mlaznjaci. Pre Gnatova, da ne bude zabune :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...