Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Pa, ne tvrdim da nije OK. Samo reagujem na tezu kako ce mozda, jednog dana, ako se zvezde poklope, Srbija kontrolisati ceo vazdusni exYU prostor

Link to comment
40 aviona Srbija nema gde ni da fizički smesti a kamoli održava ili operativno koristi.
Pa nama je 40ak aviona neki plafon, ali ne 29ke, nego za ukupno stanje u RV. Znaci Laste + Galebovi + 29ke, i mozda poneki onaj "kobac" ako se ikada realizuje. 20 G4M, 10 29ki, i furaj, a onda lasti i kobaca moze da bude komotno i 20 sve zajedno. Plus 20 ukupno svih vrsti helikoptera i to je to
Link to comment

Mozda je beowl mislio na smestajne kapacitete :unsure:Ma meni je super ova vest kako god okrenes. Nesto se obnavlja u Srbiji, ej ljudi, Srbija se upgradeuje! :ohmy::mellow::heart: :)

Link to comment

Ja bi vise voleo da Srbija konacno zavrsi jedan autoput ili da izgradi nov umesto Ibarske magistrale, a ne da Vucic i Dacic kupuju oruzje...Ali nije za ovu temu...

Link to comment
Pa, ne tvrdim da nije OK. Samo reagujem na tezu kako ce mozda, jednog dana, ako se zvezde poklope, Srbija kontrolisati ceo vazdusni exYU prostor
Mislim da beowl nije ni pomislio na takvu mogućnost, čak ni možda.Više je mislio na potencijal tih 10 29tki.Ali moguće da ga nisam razumeo.
Link to comment
Ja bi vise voleo da Srbija konacno zavrsi jedan autoput ili da izgradi nov umesto Ibarske magistrale, a ne da Vucic i Dacic kupuju oruzje...Ali nije za ovu temu...
Eh sad, nemojmo preterivati.Wall odlicno si ga razumeo.
Link to comment
Pa nama je 40ak aviona neki plafon, ali ne 29ke, nego za ukupno stanje u RV. Znaci Laste + Galebovi + 29ke, i mozda poneki onaj "kobac" ako se ikada realizuje. 20 G4M, 10 29ki, i furaj, a onda lasti i kobaca moze da bude komotno i 20 sve zajedno. Plus 20 ukupno svih vrsti helikoptera i to je to
mdaa rv holandije i belgije čija je teritorija manja od naše, zajedno imaju 127 f-16 lovaca u upotrebi (holanđani drže još 45 u rezervi), holanđani imaju ukupno 217 letelica, 29 apača npredit grci imaju 157 f-16 lovaca i 34 mirage-a Edited by gone fishing
Link to comment
mdaa rv holandije i belgije čija je teritorija manja od naše, zajedno imaju 127 f-16 lovaca u upotrebi (holanđani drže još 45 u rezervi), holanđani imaju ukupno 217 letelica, 29 apača npredit grci imaju 157 f-16 lovaca i 34 mirage-a
Da, samo ta vazduhoplovstva su pravljena sa gomilama drugih obaveza u okviru jednog velikog vojnog saveza koji je ranije imao za protivnika jedan drugi vojni savez, jako blizu Holandije i Belgije, a sad imaju globalne obaveze. Grci, pri tome imaju i Tursku...Mi ni ne znamo protiv koga pravimo vojsku, sem sto hocemo da budemo neutralni. Pa, ako hoces neutralnost i nezavisnost, nabavi nuklearno oruzje...
Link to comment
Da, samo ta vazduhoplovstva su pravljena sa gomilama drugih obaveza u okviru jednog velikog vojnog saveza koji je ranije imao za protivnika jedan drugi vojni savez, jako blizu Holandije i Belgije, a sad imaju globalne obaveze. Grci, pri tome imaju i Tursku...Mi ni ne znamo protiv koga pravimo vojsku, sem sto hocemo da budemo neutralni. Pa, ako hoces neutralnost i nezavisnost, nabavi nuklearno oruzje...
pa stanje je takvo da bi posle raspada nato-a i eu, grčka mogla da kontroliše nebo od beča do bukurešta i od praga do limasola, avidim šta mi dobijamo kupovinom 6 migova, bolje nam je da se dogovorimo sa braćom grcima da nam oni omoguće prevlast u vazduhu na nama interesantnim prostorima ^_^mada vidim da ni u komšiluku nije puno bolja situacija, mađari su otišli najdalje imaju čak 12 gripena, bugari imaju zastareli ruski krš 16 mig 29 su im najjači u arsenalu, raspisali su konkurs za kupovinu još 8 avionarumuni imaju najgoru avijaciju samo mig 21, planiraju da do 2017 kupe 12 f-16 polovnjaka od portugala- izgleda da je sada moderno praviti eskadrile od 12 aviona- hrvati su zadovoljni sa svojih 10 mig 21 koji su modernizovani u rumuniji i sada mogu sebi priuštiti samo avione sa otpada u vidu donacija polovnih aviona iz švabije ili švedske
Link to comment
Pa, ne tvrdim da nije OK. Samo reagujem na tezu kako ce mozda, jednog dana, ako se zvezde poklope, Srbija kontrolisati ceo vazdusni exYU prostor
Teza je zapravo glasila da Srbiji za takve vlažne snove (novo krljanje u komšiluku i sl.) uopšte nije potrebno 40 aviona 4++ generacije. Osim možda u slučaju nekakve trke u naoružanju sa hrvatskom, za koju sam prilično siguran da se neće desiti dok traje globalna kriza. Plus što okolnosti u svetu za sada nisu proizvele nijedan lager na Zapadu, o koji bi Hrvatska mogla da se ogrebe, tako da bi im polovnjaci bili jedina opcija. Ali stvarno ne mislim da će oni razmatrati bilo kakvu kontranabavku sve dok Srbija ne kompletira barem jednu eskadrilu.Edit: evo bloga na kojem je dat kratak i jasan opis M/M2 za početnike, uz nestvarno lepe fotke sa leta na Bataji - http://dimitrijeostojic.com/blog/?p=1958 Edited by beowl
Link to comment
U suštini iz istog razloga iz kojeg, pod određenim uslovima, nije loše da postoji nacionalni avioprevoznik. To jest, da bi zemlja školovala kadrove i za nešto sofisticiranije od proizvodnje čarapa i kupaćih kostima za strane kompanije koje sutra mogu da svoja postrojenja u Srbiji spakuju u 10 šlepera i presele ih negde drugde gde mogu naći nadničare za 10$ dnevno.
Slazem se. Mogu medjutim da se za to nesto sofisticiranije obucavaju i neki drugi od tih - koliko 100-200 - ljudi koji ce se direktno baviti vazduhoplostvom od 300 miliona gotovo bankrotirane zemlje.Nisam ni pragmatican, ni pacifista. Samo se pitam gde staje ta sofisticiranost? Kod satelita? Odnosno bolje receno, gde pocinje? Mislim da bi nam oko drustvenog napretka vise pomoglo da nam, npr. u skolama ne rade ljudi koji zaradjuju manje od vozaca GSP-a, ili da u zdravstvu rade ljudi koji su manje placeni od vozaca pauka u Parking servisu. Za to naravno "nema para". Srbija je siromasna zemlja. Da se za hitnu pomoc nabave vozila, isto jako tesko. Eventualno ako nas usere neka donacija. Zato za policiju nikad nema frke: stotine i stotine Pezoa za obicnu policiju, BMW motori, Audi presretaci na autoputu itsl. I tome koliko vidimo nema kraja. Patroliranje neba i autoputeva je onda najsofisticiranije sto Srbija ume, pa bih onda rekao da ni to nije bog zna koliko ispred masovnog nadnicenja za $10 dnevno.
Link to comment

Ne treba zaboraviti da školovanje pilota može doneti i lepu zaradu (stranih pilota), da ti presretači po autoputevima dobro pune budžet i naravno čine puteve sigurnijim...Tema je dosta složena i puno je stvari za i protiv.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...