Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Nemam tajfuna ;( to je to sto imam od dobrih, namucih se, nikad nisam slikao ovako
G-dine Daboviću, ako nije profesionalna tajna, koji aparat ste koristili za izradu ovih snimaka?
Link to comment

Sad kad malo bolje razmislim, u redu Typhoon - ipak je to mašina sa najboljom avionikom i letnim karakteristikama od svih prisutnih, u redu i Danac, u redu i 29M2 i Gripen, ali trofej TBoS™ danas ipak ide italijanskom majoru De Luki. Da mi je neko rekao da ću videti Spartana kako radi valjak, ej valjak, rekao bih mu da odmah promeni dilera. Čitav nastup mu je bio fantastičan, sa nekoliko izuzetno oštrih uglova a valjak da ne pominjem... Takvi manevri se retko izvode čak i na najvećim svetskim aeromitinzima. Potpuni respekt i naklon, naravno uz svo uvažavanje Typhoona kao najatraktivnije letelice u današnjem programu.I još nešto: srpsko RV je danas podiglo u vazduh, brat bratu, sve što je u letnom stanju. I to je ispalo više od 30 letelica. Za zemlju ove veličine i ovako temeljno devastiranu, to je popriličan uspeh. Videlo se da su se baš dobro potrudili i pripremili, i na tome im svaka čast. Ristić je po ko zna koji put pokazao da je vrhunska klasa.

Link to comment
G-dine Daboviću, ako nije profesionalna tajna, koji aparat ste koristili za izradu ovih snimaka?
amaterska tajna. Nikon D5100 i stari Nikon 70-200, serija E
Link to comment
Samo da dodam prenos je bio ocajan, ni rezija ni kamermani se nisu pripremili uopste...
+1Potpuno neverovatno je izgledalo to... Kao da se niko iz režije nije ni približno informisao o bilo čemu.Svako ko je čuo za Ristića zna da mu je jedan od TM manevara let metar nad pistom odmah nakon poletanja i uvlačenja stajnog trapa, a oni u tom trenutku daju kadar sa kamere na trupu aviona.Zna se kako Italijani sleću Spartanom, da to izgleda kao kontrolisani pad, čak se vrteo pre godinu-dve snimak neuspešnog sletanja, skršili su nosni točak potpuno, a mi gledamo sletanje u zadnjem planu, fokus je na razdraganoj masi koja šeta po statici.Pa komentarisanje: Danac drži nosni točak u vazduhu maksimalno dugo nakon sletanja, a Lazanski i pukovnik kenjaju o letenju naoružanih aviona na aeromitinzima...Naš pilot pokazuje šta može Gazela a oni pričaju kakav je novi MiG 29, i zbune režiju koja ne zna da li da prikazuje helikopter ili MiG koji rula ka pisti...
Link to comment

Spartan sleće ovako:http://www.youtube.com/watch?v=G_7IZAJfsvY&feature=relateda na sajtu RTS je kao highlight njegovog leta prikazan jedan od valjaka i srpska zastava kroz prozor kokpita nakon sletanja... OK, valjak je za transportni avion neverovatan manevar, ali i sletanje koje Spartan može da izvede je u najmanju ruku jednako neverovatno.

Edited by fanjo
Link to comment

meni je zabar maltene natero suzu na oko. jurofajter je vijon na kog sam se najvise lozio svojevremeno, valjda bas zato sto je bio razvijan dok je trajala moja opsesija avionima.spartan je izgledao potpuno nadrealno, da sam video samo snimak, reko bi da je fotosop.to mi je divno sto sam video.sa druge strane, bilo mi je jako neprijatno kad sam video koliko se ljudi slikalo sa camugom pored f16, samo zato sto je camuga.jesu nasli na kraju tatu maaaale milice stankovic?i prokleto previse hevimetalaca za jedan aeromiting.

Link to comment
Samo da nešto pitam hazarde, oznaka Sh uz Mi171sh dolazi od šturm (jurišni)?
Ne znam, moguce. Znam samo da je Mi-171 (bez Sh) civilni helikopter, Mi-171Sh je vojna verzija. Vidim i da Rusi svoju verziju (dakle ne ova sto je za izvoz) nazivaju Mi-171MTSh. Inace kada se to "Sh" dodavalo na modele Mil helikoptera, uglavnom je oznacavalo sistem za elektronsko ratovanje (ometanje itd.). Vidi pod Mi-8MTPSh, Mi-8MTSh3, itd. Zasto "sh", pa valjda zato sto se sistem za ometanje zove "sahta" (sa 'sh' jel). Mada, opet, ima Mi-8AMTSh, koji ispada da ima tu dezignaciju jer moze da nosi raketu 9К114 «Штурм». Ko ce ga znati, Rusi nisu uvek dosledni sa tim svojim oznakama, kao sto su Ameri npr. Saznaj da li ti vasi helikopteri imaju sistem za ometanje ili pak nose rakete sturm, pa ces znati od cega je to Ш :D
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...