Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Jes' vala, F-16 mu je uvek bio nekako neugledan, a F-18 kul...mada su mi lepse 29ke i narocito 27ice. I da, F-15. Lozim se na te duple repove sto se aviona tice otkad sam bio klinac, bilo mi je kul jos u Transformersima :D

Link to comment

Meni se nikako nisu sviđale i ne sviđaju mi se one grbe koje dobiju zbog kabine (mada znam da ih zbog 360°-preglednost-imperativa moraju imati). 29tka ima to poprilično izraženo, neki Suhoji pak malo manje, a F-18 mi je nekako najskladniji. To se super vidi iz nekih perspektiva, npr.:f18banking3oclock.jpgSviđaju mi se (i sviđali su mi se) i ovi Fantomi, mada su bajati, bilo bi zgodno kad bi ih nam zbilja naci Švabe poklonili. Ne bi ih bilo teško zavoljeti. biggrin.gif11McDonnelDouglasF4PhantomLuftwaffe.jpgOfkors, najbolje od svega bi bilo kad bi ja imo svoj Gulfstream cool.gif

Link to comment
Pa ako ne volis budzaste kabine...
daaj..izgleda ko zil dry.gif@berkuti su dobri, ali me podsjećaju na one zombije kojima je nešto okrenuto naopako, sou, nou biggrin.gif
Link to comment

ja sam uvek za domaće, ako može :) model bombardera b-12, krajem pedesetih2z3ovwh.jpgmodel lovca, isto kraj pedesetih, početak šezdesetih2wqbubs.jpgklipni trenažni, po meni bolje rešenje nego lasta 95 jer pilot ima istu preglednost kao u mlaznjakumkyknr.jpgi na kraju, naš gripen, ripea12rr.jpg

Edited by bigvlada
Link to comment
мени ово најсексиsu-47.jpg
savrseno. jel ovo jos uvek nije u upotrebi? daj da kupimo barem 1, pa nek ide zivot.
Link to comment
Nije u upotrebi, niti ce biti...to je bio samo demonstrator novih tehnologija.
mozda se smiluju da nam daju jedan ako im damo telekom za dz?zbog cega nece biti u upotrebi?
Link to comment
mozda se smiluju da nam daju jedan ako im damo telekom za dz?zbog cega nece biti u upotrebi?
wiki kaže: Obrnuta strela krila daje manevarske sposobnosti i stall karakteristike, upravljivost pri uglovima napada i sl. Prevelike sile uvijanja na krilima zahtevaju veliku čvrstoću krila.Komplikacije koje za sada nisu isplative. Postojeći avioni su dovoljno manevarski sposobni, Rusima treba para za održavanje postojeće avijacije i upgrade elektronike, koja je mnogo bitnija stavka.
Link to comment

Kojote, sve što su naučili gradeći MIG 1.42/1.44 (komada jedan) i Berkuta (takođe komada jedan) su upotrebili u izradi PAK-FA (treća sličica odpozadi). Pošto će nam i taj biti skup, ako budemo želeli stelt čekaćemo jednomotornu verziju koju razvijaju zajedno sa Indijom.

Edited by bigvlada
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...