Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

5 hours ago, borris_ said:

Dolazi predsjednik Dassault-a

 

Dolazi i predsjednik EDF. Mozda vam neku nuklearku uvale 😆

 

 

20240829_144008.jpg

Pa i nuklearne elektrane su u razmatranju. Srbija je prije par mjeseci promijenila zakon iz SFRJ kojim je bio uspostavljen moratorijum ili cak zabran grandnje novih NE.

  • +1 1
Link to comment

ju brate, ne smem ni da pokušam da zamislim situaciju u kojoj naprednjaci upravljaju nuklearnom elektranom. tu je najbolji scenario da ti bilo najskuplja struja u istoriji čovečanstva kad bi se pošteno računali svi troškovi sa ugrađivanjima i prekidima rada 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

ju brate, ne smem ni da pokušam da zamislim situaciju u kojoj naprednjaci upravljaju nuklearnom elektranom. tu je najbolji scenario da ti bilo najskuplja struja u istoriji čovečanstva kad bi se pošteno računali svi troškovi sa ugrađivanjima i prekidima rada 

 

Već je odredjen Generalni prve NE u Srbiji...proveren kadar

 

spacer.png

 

 

  • Haha 1
Link to comment
On 30. 8. 2024. at 4:00, Heaviside said:

ju brate, ne smem ni da pokušam da zamislim situaciju u kojoj naprednjaci upravljaju nuklearnom elektranom. tu je najbolji scenario da ti bilo najskuplja struja u istoriji čovečanstva kad bi se pošteno računali svi troškovi sa ugrađivanjima i prekidima rada 


Nemaju tu sta da traze ni SNS niti bilo ko. Direktor moze da nadgleda smene i koliko ljudi je na poslu. To moze bilo ko da radi.

Kada bi se nuklearkama dozvolilo da rade sa istim stepenom bezbednosti kao elektrane na plin, struja bi bila 400 (cetiristotine) puta jeftinija. Potrosnju niko ne bi ni merio a kamoli slao racune za naplatu. Ko placa struju, neka vidi i podeli racun sa 400 pa da vidi sta mislim.

Angela Merkel, Dr nauka, fizike, donela je resenje da se nuklearke u Nemackoj zaustave. Zna ona bolje nego bilo ko drugi, sta je nuklearna fizika. Drugo je nesto bilo: "Ja sam njihov vodja i moram da ih sledim". Za izbore, koje je dobila, sledeci mentalitet rulje, pecinskih ljudi.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Nije Angela Merkel, već Joška Fišer kada je Šreder tek došao na vlast, da zadovolji zeleni deo koalicije. Mogla je Andja to da poništi, ali takvi procesi zatvaranja traju godinama i kompleksni su.

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, dragance said:

Nije Angela Merkel, već Joška Fišer kada je Šreder tek došao na vlast, da zadovolji zeleni deo koalicije. Mogla je Andja to da poništi, ali takvi procesi zatvaranja traju godinama i kompleksni su.

Proceduralno, nije ni vazno ko je. Bez Angele Merkel to nije moglo da prodje.

Angela Merkel, bila je veca i od same Nemacke. Henry Kissinger (May 27, 1923 – November 29, 2023) je nekoliko meseci pred smrt rekao: "Ako neko hoce da zove Evropu, koga da zove kada Angela Merkel vise nije na vlasti?"

Edited by Yoyogi
Link to comment
4 hours ago, Yoyogi said:


Nemaju tu sta da traze ni SNS niti bilo ko. Direktor moze da nadgleda smene i koliko ljudi je na poslu. To moze bilo ko da radi.

Kada bi se nuklearkama dozvolilo da rade sa istim stepenom bezbednosti kao elektrane na plin, struja bi bila 400 (cetiristotine) puta jeftinija. Potrosnju niko ne bi ni merio a kamoli slao racune za naplatu. Ko placa struju, neka vidi i podeli racun sa 400 pa da vidi sta mislim.

Angela Merkel, Dr nauka, fizike, donela je resenje da se nuklearke u Nemackoj zaustave. Zna ona bolje nego bilo ko drugi, sta je nuklearna fizika. Drugo je nesto bilo: "Ja sam njihov vodja i moram da ih sledim". Za izbore, koje je dobila, sledeci mentalitet rulje, pecinskih ljudi.

Opravdanost NE generalno je jedna tema, a potencijalna izgradnja NE u Srbiji sasvim druga. Ovo drugo ni blizu toliko jednostavno da bi država trebala da samo delegira jednog direktora da nadgleda smene i da je svejedno da li će to da bude neki SNS bandit ili neko moralan i stručan. Na tu temu je, na čini mi se Vučić topiku, vrlo informativno pre dan-dva pisala @pt 2.0 koja je visokokvalifikovana za tu oblast. Preporučujem svakome da prvo to pročita pa tek onda diskutuje na tu temu jer je besmisleno posle tog nivoa diskutovati sa paušalnim ocenama nestorovskog karaktera.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

 Preporučujem svakome da prvo to pročita pa tek onda diskutuje na tu temu jer je besmisleno posle tog nivoa diskutovati sa paušalnim ocenama nestorovskog karaktera.

 

Da, preporucicu Francuskoj i Japanu da se drze toga sto si rekao.

Edited by Yoyogi
Link to comment
13 minutes ago, Yoyogi said:

 

Da, preporucicu Francuskoj i Japanu da se drze toga sto si rekao.

Ali upravo ti kažem da je opravdanost NE generalno jedna tema, a izgradnja i operacija NE u Srbiji 2024 godine jedna sasvim druga tema. Pošto si pokazao da nemaš dovoljno informacija vezano za moguću izgradnju NE u Srbiji, ja sam te drugarski uputio na mesto gde možeš da se informišeš. Japan i Francuska sa time nemaju nikakve veze. 

Link to comment
3 minutes ago, Heaviside said:

Ali upravo ti kažem da je opravdanost NE generalno jedna tema, a izgradnja i operacija NE u Srbiji 2024 godine jedna sasvim druga tema. Pošto si pokazao da nemaš dovoljno informacija vezano za moguću izgradnju NE u Srbiji, ja sam te drugarski uputio na mesto gde možeš da se informišeš. Japan i Francuska sa time nemaju nikakve veze. 


Takvi kao ti su, koji drugarski upozoravaju, izglasali strahove pecinskih ljudi. Najcistiji izvor energije su upravo nuklearne elektrane. 

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...