Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Zlatiborizacija i na Srebrnom Jezeru, full swing. Gradilista na svakom koraku, ako je za utehu nisu (jos) soliteri, do 4-5 spratova. Vetar nosi pesak sa gradilista, leti djubre na sve strane. Grade grad a uz jezero jedva 1km staze. Zato sa svih strana, mnogo gore iz privatnih kuca nego iz restorana&kafica odzvanja do daske odvrnuto "muzicko" nasilje svih vrsta. I to ne samo po danu, nocu ne prestaje nikad, ne salim se. Srbija u 1 slici: nasilje manjine nad cutljivom vecinom, background: mafijaski urbanisticki haos.

 

Ima li u ovoj nesrecnoj zemlji neko mesto da se ode na par dana u cistu prirodu, naspava i nadise vazduha a da moze da se stigne ikako bez kola?

  • Tužno 1
Link to comment
32 minutes ago, Lucia said:

Zlatiborizacija i na Srebrnom Jezeru, full swing. Gradilista na svakom koraku, ako je za utehu nisu (jos) soliteri, do 4-5 spratova. Vetar nosi pesak sa gradilista, leti djubre na sve strane. Grade grad a uz jezero jedva 1km staze. Zato sa svih strana, mnogo gore iz privatnih kuca nego iz restorana&kafica odzvanja do daske odvrnuto "muzicko" nasilje svih vrsta. I to ne samo po danu, nocu ne prestaje nikad, ne salim se. Srbija u 1 slici: nasilje manjine nad cutljivom vecinom, background: mafijaski urbanisticki haos.

 

Ima li u ovoj nesrecnoj zemlji neko mesto da se ode na par dana u cistu prirodu, naspava i nadise vazduha a da moze da se stigne ikako bez kola?

 

Odesh na Zlatibor, pa onda peshachish okolo po shumama i gorama.

Link to comment

Za Zlatibor imam mnogo bolju opciju (30km od centra, u planini) ali vezanu. Treba mi opcija za solo bekstvo blize Beogradu. A i za centar Zlatibora, ne verujem da je tiho nocu. 

Link to comment
5 minutes ago, Lucia said:

Za Zlatibor imam mnogo bolju opciju (30km od centra, u planini) ali vezanu. Treba mi opcija za solo bekstvo blize Beogradu. A i za centar Zlatibora, ne verujem da je tiho nocu. 

 

Mi nismo u centru i tiho je nocu. Skroz je regularno sto se spavanja tice. Za 30 km u planini po Zlatiboru ne znam sta bih ti rekla, nije vise kao sto je bilo, priroda je osvojila. Pretprosle godine bila sam u selu tamo na nekih par km od kuce u selu (koje se u medjuvremenu ispraznilo). Nas je bilo cetvoro i dvoje male dece.

Pola livade preorale su u najbukvalnijem smislu divlje svinje. Malo dalje su razvanjene kosnice koje moj ujak vise nece da obnavlja jer ih je medved napao i ako ih obnovi doci ce opet. Ja sam se okretala oko sebe sve vreme, nije mi bilo prijatno. Nema vise pasa, nema stoke, kad sam bila dete em je zverinja bilo manje em sam ishla logikom da ce pre na ovce nego na mene.

  • Hvala 1
Link to comment

@Mel Vec sam bila 2-3 puta tamo, poslednji put pre neki vikend. Planinsko selo je razbacano po brdima, vise liticama imo. Ima nesto mestana, ugl. sami i stari, ostalo opustelo kao sto kazes. Medveda ovde jos nema mada sam cula da su se pojavili dalje u planini (Murtenica). Ima medjutim zmija, i to poskoka. Ovi moji ih se ne boje, vec su par njih ulovili pa odvezli dalje nekoliko km i pustili 😀 Priroda je lepa, ima sarm divljine. Moji su bas lepo sredili nasledjenu brvnaru u udobnu vikendicu i okolinu. Dolaze cesto, leti dugo ostaju. Imam uvek otvoren poziv. 

 

Ali opet bih i negde blize da imam za brzi adhoc weekend escape. Gde god da sam u zemlji isla ispadlo je: upoznaj Srbiju da bi je manje "voleo" (ili bar ne gajio iluzije). 

Link to comment
56 minutes ago, Lucia said:

@Mel Vec sam bila 2-3 puta tamo, poslednji put pre neki vikend. Planinsko selo je razbacano po brdima, vise liticama imo. Ima nesto mestana, ugl. sami i stari, ostalo opustelo kao sto kazes. Medveda ovde jos nema mada sam cula da su se pojavili dalje u planini (Murtenica). Ima medjutim zmija, i to poskoka. Ovi moji ih se ne boje, vec su par njih ulovili pa odvezli dalje nekoliko km i pustili 😀 Priroda je lepa, ima sarm divljine. Moji su bas lepo sredili nasledjenu brvnaru u udobnu vikendicu i okolinu. Dolaze cesto, leti dugo ostaju. Imam uvek otvoren poziv. 

 

Ali opet bih i negde blize da imam za brzi adhoc weekend escape. Gde god da sam u zemlji isla ispadlo je: upoznaj Srbiju da bi je manje "voleo" (ili bar ne gajio iluzije). 

 

Jao zmije. Ne znam kako sam njih zaboravila/ potisnula. To mi je najveci horor. Nekad je makar bilo do maja si ok, sad je u februaru bese poskok ili sarka ubila ovcu u Negbini.

 

A Fruska Gora? Tamo imas staze za pesacenje, mada ja tekl planiram da upoznajem taj kraj. To je sat voznje.

 

Ja volim i svoj originalni kraj, nekad sam isla tamo u ta pesacenja (nisam sto godina). Ostrvica, Vujan. Medveda nema, sarki vec...

Link to comment

Da, Fruska Gora ispade jedina opcija. Nisam ni ja istrazivala, moguce da ce ispasti zlatni rudnik, a ja trazim po zabitima 😃

  • +1 1
Link to comment
On 1.5.2024. at 12:53, Lucia said:

Da, Fruska Gora ispade jedina opcija. Nisam ni ja istrazivala, moguce da ce ispasti zlatni rudnik, a ja trazim po zabitima 😃

 

 

tesko..

Link to comment

@ivy ko to sece? Pise (strana, aka neprijateljska!?) firma - otkud dozvola, reaguje li neka organizacija ili mediji na ovo? 

Link to comment
13 minutes ago, Lucia said:

@ivy ko to sece? Pise (strana, aka neprijateljska!?) firma - otkud dozvola, reaguje li neka organizacija ili mediji na ovo? 

 

SNS

Seku celu Srbiju

Dever mi je radio za transportnu firmu, kazu i do Kine ide drvo, suvo, mokro, sve pakuju.

  • +1 1
Link to comment

na Fruskoj Gori sece crkva

4 od 5 seca je sa nalepnicama Eparhije Sremske 

e sad ne znam da li njima uopste treba odobrenje Nacionalnog Parka sve mislim da su oni iznad

sece i NP ali ES ubi

 

reaguju organizacije..pokret Odbranimo sume Fruske Gore se zverski bori a mediji reaguju i svi koje ovo zanima znaju za to

ali eto koliko ljudi ne zanima toliko ljudi ne zna ovo...

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, ivy said:

na Fruskoj Gori sece crkva

4 od 5 seca je sa nalepnicama Eparhije Sremske 

e sad ne znam da li njima uopste treba odobrenje Nacionalnog Parka sve mislim da su oni iznad

sece i NP ali ES ubi

 

reaguju organizacije..pokret Odbranimo sume Fruske Gore se zverski bori a mediji reaguju i svi koje ovo zanima znaju za to

ali eto koliko ljudi ne zanima toliko ljudi ne zna ovo...

 

Sve su to SNS kombine. Bila je crkva i kod Slobodana, sto tad nisu posekli Frusku Goru?

Link to comment

zato sto im nije bila vracena restitucijom..

 

sad su im sume vracene u vlasnistvo i mogu da rade sta hoce..a NP je samo sarada za izvlacenje budzetskih para i nista vise.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...