Jump to content
IGNORED

Quiz


mrdja

Recommended Posts

Mrdja, imas li vise informacija o tom zoranu Dimitrijevicu iz Zvezde?Nislija, ne ovaj napadac.Cuo sam interesantnu pricu skoro o njemu ali nigde nisam uspeo da nadjem nesto vise o karijeri, cuo sam da je bio u Grckoj neko vreme.Btw, spominjete osamdesete a ja cuo da je u Zvezdu dosao zajedno sa Rambom Petkovicem!?
Zoran Dimitrijevic nije Nislija. Mislim da je rodjen u Ivangradu (danasnje Berane), a igrao je i u podmlatku Zvezde. Najvise se istakao na jednoj utakmici protiv Hajduka kada je postigao jedini gol na utakmici, i to u Splitu (poznato je kako je Hajduk bio nezgodan protivnik za Zvezdu). U Radnickom i u OFK Beogradu je bio na pozajmicama. Ovaj u Grckoj je verovatno Dejan Piza Dimitrijevic.
Jedan Dimitrijević jeste došao zajedno sa Rambom u Zvezdu, ali meni se sve nekako čini da se zove Dejan Dimitrijević... :unsure:
Upravo tako, ovo je Dejan Dimitrijevic Piza, koji je mogao igrati na vise mesta u odbrani i sredini terena. Nije se izborio za standardno mesto u Zvezdi, pa se vratio u Radnicki.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    230

  • mrdja

    211

  • Dr Arslanagić

    185

  • Dimitrije

    92

Top Posters In This Topic

Posted Images

Препуштам неком другом (вероватно ће то опет бити Мрђа) да пита, вероватно ме неће бити до понедељка, па да не задржавам игру.

Link to comment

Evo, da stalno ne cekamo, postavicu dva pitanjaSesti je po redu od sedmoro dece. Posto je po zanimanju tesar, na pitanje trenera sta je po zanimanju, odgovorio je "majstor".To mu je ostao nadimak do kraja igracke karijere, a smatraju ga jednim od najboljih fudbalera u istoriji Celika. Njegovo ime je ?U periodu 1969-1981 cak trojica fudbalera Slobode iz Bosanskog Novog su nastavili karijeru u zagrebackom Dinamu. Njihova imena su ?A da cekamo Larssona, cekamo.

Link to comment
Evo, da stalno ne cekamo, postavicu dva pitanjaSesti je po redu od sedmoro dece. Posto je po zanimanju tesar, na pitanje trenera sta je po zanimanju, odgovorio je "majstor".To mu je ostao nadimak do kraja igracke karijere, a smatraju ga jednim od najboljih fudbalera u istoriji Celika. Njegovo ime je ?U periodu 1969-1981 cak trojica fudbalera Slobode iz Bosanskog Novog su nastavili karijeru u zagrebackom Dinamu. Njihova imena su ?A da cekamo Larssona, cekamo.
1) Mehmed Buza.2) Cerić, Arslanović, Mustedanagić.
Link to comment

To su mi komšije (mislim na Novljane uopšte). :wink: Evo jedno lakše pitanje: na toj utakmici je Rajko Mitić ozlijeđen, fasovao je povez preko glave. Po povratku na teren pa sve do kraja poluvremena, mislio je da Jugoslavija ima povoljan rezultat. Na kojoj utakmici je to bilo i kad?EDIT: poluvremena, a ne utakmice.

Edited by ArleKino
Link to comment
1950, Maracana.
Čestitam. :)Inače, Mitić je bodrio suigrače na poluvremenu (bar se tako ja sjećam te priče koju sam čuo/čitao tokom rata): "Još malo, momci, 0:0 protiv Brazila je odličan rezultat."Sad je tvoj red da postavljaš 1 peeetanje.
Link to comment

Pošto je odgovor tačan, evo i pitanja. Lagani šut iz penala u blagom luku po sredini gola, protiv jednog od najboljih golmana svog vremena, donio je titulu autsajderu. Dogodilo se to u jednom, ne tako nepoznatom gradu. Igrali su crveni protiv bijelih. Utakmica, strijelac, golman?

Link to comment

Da, da... a u polufinalu, poslije poluvremena 2:0, ko je ono dao golove, Popivoda, Džajić? Pa onda onaj M?ller, koji valjda prije ni poslije nije napravio ništa vrijedno pomena. Bilo je to moje prvo takmičenje u ulozi gledaoca, najstarija uspomena.Vozi dalje, Groucho.

Link to comment

Hansi Miler, Beograđanin.Pitanje: U razmaku od 2 godine i par dana reprezentacija Jugoslavije je u dve utakmice (jednoj zvaničnoj i jednoj prijateljskoj) dala 19 a nije primila ni jedan gol.Koji igrač je dao najviše golova u tim utakmicama?Koja tri igrača su bili strelci na obe tekme?

Edited by saveznik
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...