June 15Jun 15 Author sad vidim da Arena ima dodatne kanale za svetsko prvenstvo, na Telekom platformama kanali 330 - 334, prenosi bez komentatora, iz drugog ugla itdhttps://mts.rs/Privatni/Korisnicka-zona/Vesti/Promocije/a130443-fifa-svetsko-prvenstvo-2026-5-pop-up-kanala.html
June 15Jun 15 Ovde kod mene se ljudi dosta zale na kvalitet prenosa. Slika je samo 720p, izbor kamera jako, usporeni snimci nelogicni los plus uobicajene zalbe da ORF nema komentatore live na stadionu. Ja sam do sada gledao samo Caanda - Bih i nije to toliko lose bilo.
June 15Jun 15 A fora da signalizacija na austrijskom A1 TV pokazuje UHD na ORF1 i ARD otkako je počelo prvenstvo. Po mojoj proceni nije UHD slika, mada nemam čime da testiram.
June 15Jun 15 1 hour ago, bags said:Ovde kod mene se ljudi dosta zale na kvalitet prenosa. Slika je samo 720p, izbor kamera jako, usporeni snimci nelogicni los plus uobicajene zalbe da ORF nema komentatore live na stadionu.Ja sam do sada gledao samo Caanda - Bih i nije to toliko lose bilo.ovo je vrlo moguće da je reditelj prenosa iz usapa mu dinamika igre i tempo prenosa nisu kompatibilni sa evropskim načinom prenosa sporta(pogotovu fudbala) a to gledaoci primete na nesvesnom nivouovo oko kvaliteta slike ima puno stvari gde može da se skrene. ranije je bit rate bio najčešći uzrok, sad uz svu ovu optiku mislim da ne bi trebalo. drugo, a možda i prvo bi moglo da bude kompresovanje signala pre slanja, kad dođe u eu(austriju) onda emiter dodaje svoju grafiku, komentatora… i posle toga se signal najčešće opet kompresuje zarad daljeg transporta ka distributerima il kome većgeneralno u celom procesu imaju dva enkodiranja i uz smanjenje bit rejta od strane lokalnog distributera(zbog uštede mrežnih kapaciteta)ja stvarno ne vidim način da neko u live prenosu vidi razliku između hd i 4k, za koji bi btw bili potrebni bukvl laboratorijski uslovi
Thursday at 18:344 days Je li ovaj stručni analitičar mučeni preživio neku tešku bolest u djetinjstvu ili ga samo boli šupak od sinoć? Odakle ovaj jahački stav?
Thursday at 18:404 days I gospođa iz preglupe rubrike "poznati na tribinama SP" koja ima naglasak nepismene osobe.
Yesterday at 11:461 day Neka Bogdanovićeva sramota ostane i ovde:https://x.com/fruska_gorica/status/2068804729744888017/video/1
23 hours ago23 hr Rade je dobar povod da čovek zasuče rukave i udubi se u razgraničenje pojmova bias, prejudice, preconception, partiality...Čovek neće da zamara mozak. Meni čak deluje da ga namerno isključuje da mu ne remeti ubedljiv scenski nastup i "britke" zaključke.
23 hours ago23 hr rade je žovijalni boske, idealan za kafanu, bivši fudbaler, tema o kojoj priča mu je poznata što se kaže vlada materijomal mu fali šlifaili je provalio po reakcijama šta raja voli pa po tome bije
23 hours ago23 hr 2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:rade je žovijalni boske, idealan za kafanu, bivši fudbaler, tema o kojoj priča mu je poznata što se kaže vlada materijomal mu fali šlifaili je provalio po reakcijama šta raja voli pa po tome bijeЈа БиХ рекао и једно и друго. Бије по томе шта раја воли, а нема шлифа па прелупа.
23 hours ago23 hr 4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:rade je žovijalni boske, idealan za kafanu, bivši fudbaler, tema o kojoj priča mu je poznata što se kaže vlada materijomal mu fali šlifaili je provalio po reakcijama šta raja voli pa po tome bijeOvo drugo. Zna da se raja lozi na te sto satro nemaju dlake na jeziku, to dize popularnost, kazi nesto da odjekne.. Edited 23 hours ago23 hr by Jimmy Kowalski
Create an account or sign in to comment