June 3Jun 3 1 minute ago, Moća said:Usne vrele višnje je uzeo neku pesmu od Bob Dilana koliko se sećam.Nije brate uzeo je ovo. Ili sam ja lud, mislim nisam neki sluhista ali ćale mi tu pesmu pušta celoga života. Kad sam čuo Štulića msm to je to. Jesam gluv al nisam tolko gluv. Nije da ti ne verujem jer sam baš debil za Štulića, ali tražim second opinion
June 3Jun 3 Just now, Hermetico said:Nije brate uzeo je ovo. Ili sam ja lud, mislim nisam neki sluhista ali ćale mi tu pesmu pušta celoga života. Kad sam čuo Štulića msm to je to. Jesam gluv al nisam tolko gluv. Nije da ti ne verujem jer sam baš debil za Štulića, ali tražim second opinion pa poslušaj ovo što je Kronos okačio, 1/1
June 3Jun 3 Cak je i tekst prepev[Verse 1]When first I came to LouisvilleSome pleasure there to findA damsel there from LexingtonWas pleasing to my mindHer rosy cheeks, her ruby lipsLike arrows pierced my breastAnd the name she bore was FloraThe lily of the west(And the name she bore was Flora)(The lily of the west)[Verse 2]I courted lovely FloraSome pleasure for to findBut she turned unto another manWhose sore distressed my mindShe robbed me of my libertyDeprived me of my restThen go, my lovely FloraThe lily of the west(Then go, my lovely Flora)(The lily of the west)[Verse 3]Away down in yonder shady groveA man of high degreeConversing with my Flora thereIt seemed so strange to meAnd the answer that she gave to himIt sore did me oppressedI was betrayed by FloraThe lily of the west(I was betrayed by Flora)(The lily of the west)[Verse 4]I stepped up my rivalDagger in my handAnd seized him by the collarOnly made him standSeeing mad by desperationI pierced him to the breastAll this for lovely FloraThe lily of the west(This for lovely Flora)(The lily of the west)[Verse 5]I had to stand my trialI had to make my pleaThey placed me in the witness boxAnd then commenced on meAlthough she swore my life awayDeprived me of my restStill I love my faithless FloraThe Lily of the west(Still I love my faithless Flora)(The lily of the west)
June 3Jun 3 Izvinjavam se, nisam video Kronosov post. Pa znam i Lili, al mene vozilo na Donovana. Kažem da nisam mnogo jak sa sluhom, jebiga. Hvala na strpljenju. Edited June 3Jun 3 by Hermetico
June 19Jun 19 Koga zanimaju opskurni primeri iz bespuća sonorne povijesne zbilje, ima u bokerinijevim kvartetima deonica koju je mo cart idealno upisao u cosi fan tutte, madaa, sad bih morao istražiti hronologiju..Ili ceo vrludavi put hromatike od grigovih lirskih komada op.54 (br. 12, čini mi se) ..preko вагнеровог tristana sa izoldom do de_bisijevog po_podneva u fauna.Nekidan be toven zvižduće u jednoj kasnijoj sonati frivolnu deonicu iz don džovanija, a sinoć cezar franke u preludijima&fugama&co ceo taj neki nežni razmer i tik&tak iz mendelsonove lieder ohne worte, one gondolijerske. Takođe nekidan u jednom liftu mi je zvučnisignal utero bubu u uho, pored teme odzviždućem i delove orkestraxije ali ne mog da nađem oklen je prepisivao da sam kuruza. Najgori su autocitati, takođe nekidan odsviralo 2. deo violin koncerta pjotriiliča i prvi put lepo čujem krckaoraščića. Mism, sve se pomešalo na frizu konji ljudi neki dan...E da, ima i biljanaplatnobeleše kod waltona ili tog nekog engleza iz prvih dekada xx veka Edited June 19Jun 19 by makaronee Imperijalizam
June 19Jun 19 20 minutes ago, makaronee said:Koga zanimaju opskurni primeri iz bespuća sonorne povijesne zbilje, ima u bokerinijevim kvartetima deonica koju je mo cart idealno upisao u cosi fan tutte, madaa, sad bih morao istražiti hronologiju..Ili ceo vrludavi put hromatike od grigovih lirskih komada op.54 (br. 12, čini mi se) ..preko вагнеровог tristana sa izoldom do de_bisijevog po_podneva u fauna.Nekidan be toven zvižduće u jednoj kasnijoj sonati frivolnu deonicu iz don džovanija, a sinoć cezar franke u preludijima&fugama&co ceo taj neki nežni razmer i tik&tak iz mendelsonove lieder ohne worte, one gondolijerske. Takođe nekidan u jednom liftu mi je zvučnisignal utero bubu u uho, pored teme odzviždućem i delove orkestraxije ali ne mog da nađem oklen je prepisivao da sam kuruza. Najgori su autocitati, takođe nekidan odsviralo 2. deo violin koncerta pjotriiliča i prvi put lepo čujem krckaoraščića. Mism, sve se pomešalo na frizu konji ljudi neki dan...E da, ima i biljanaplatnobeleše kod waltona ili tog nekog engleza iz prvih dekada xx vekaE sad ti odma nekog engleza iz prvih dekada... Nas zanima bre šta su krali Bajaga, Rambo Amadeus, Štulić Inače nema ništa lepše nego da se skidaju ideje, umetnost putuje. Svu muziku su ionako izmislili crnci, i Vagnera
June 19Jun 19 Uopšte uzevši, nekad muijska nije patila od efekta novine, štaviše i čak najpre, smatralo se da naslanjanje na prethodnike / savremenike nije problem.Na kraju, svi smo mi pomalo euroafrikanci.
June 19Jun 19 3 minutes ago, makaronee said:Uopšte uzevši, nekad muijska nije patila od efekta novine, štaviše i čak najpre, smatralo se da naslanjanje na prethodnike / savremenike nije problem.Na kraju, svi smo mi pomalo euroafrikanci.Apsolutno. I neandertalci Edited June 19Jun 19 by Hermetico
Create an account or sign in to comment