Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Slanje paketa u Srbiju

Featured Replies

To funkcioniše po principu mali granični prelaz, cariniku zatvoreno jedno oko pa prodje :D Fora je da ima dosta paketa, pa im se isplati da podmažu.Isto tako vrednost svega u kombiju ne sme da predje 3000€ inače ide na redovan carinski postupak, ovako se ide na "brzo carinjenje" direktno na graničnom prelazu.

 

 

 

25 minutes ago, napadaj said:

 

 

Uopšte ne računaš shipping ka Srbiji mimo onoga što sam napisao gore, jer ni ne naručuješ u Srbiju. Posebno ne posmatraš ovu ekipu kao redovne špeditere.

 

Ne želim ni da znam kako to funkcioniše, sve dok radi ovako kako je to sada slučaj. Dođu tri kombija nakrcana stvarima, oni se smeste kod Airport Cityja i narod dolazi da preuzima po cenama koje sam napisao.

 

 Ovo za shipping i carinjenje se odnosilo na jedno od mojih iskustava kada sam narucivao sa Sport Directa,  pre jedno 7+ godina.

 Kako funkcioniše ovo o cemu ti pišes, mislim da znamo svi, i na koji način nam funkcioniše carina 😁. Sto se tiče narucivanje sa odredjenih sajtova, znas I sam, konstantno imas neke akcije, snizenja, a izbor i cene su  👌 ( da ne zaboravim Shein i slicna sr. :laugh:)

3 hours ago, Bambula said:

To funkcioniše po principu mali granični prelaz, cariniku zatvoreno jedno oko pa prodje :D Fora je da ima dosta paketa, pa im se isplati da podmažu.Isto tako vrednost svega u kombiju ne sme da predje 3000€ inače ide na redovan carinski postupak, ovako se ide na "brzo carinjenje" direktno na graničnom prelazu.

 

 

 

 

 

Ma bre ljudi imaju šemu daleko jaču od jednog carinika. To funkcioniše duže od decenije.

Edited by napadaj

Pisite ovako javno o tome, pa ce da se desi i da odjednom ne funkcionise.

Ljudi imaju sajt i komuniciraju sa klijentima preko Fejsbuka. Neće im se ništa desiti zbog postova na ovom forumu.

  • Author
1 hour ago, napadaj said:

Ljudi imaju sajt i komuniciraju sa klijentima preko Fejsbuka. Neće im se ništa desiti zbog postova na ovom forumu.

naravno,srpksa granica je kao polu propusna membrana.

Koliko ja vidim, tamo se ne pisu detalji koji se pisu ovde.

Dajte linak na FB da vidim malo šta se piše, ako su pouzdani ovo bi me rešilo toga da smaram ljude u EU da naručujem na njih.

Guglaj DE prevoz.

 

 

6 hours ago, Zupermen said:

Koliko ja vidim, tamo se ne pisu detalji koji se pisu ovde.

 

 

Ljudi prelaze granicu sa 2-3 kombija nakcrcana stvarima i dele ih na parkingu ogromnog tržnog centra usred Novog Beograda primajući keš za svoju uslugu. Poslednje što bi moglo da im napravi problem u životu su postovi na PPP.

@napadaj

Kako to ide ,platiš prvo preko amazona ili mediamarkta a postaviš njihovu adresu u DE za prijem  i oni ti doteraju?  

Dal rade sa njihovim kp kleinenzeigen gde se prodaju polovne stvari ? 

 

Znam za njih odavno ali nikad nisam koristio njihove usluge 

3 hours ago, napadaj said:

Guglaj DE prevoz.

 

 

 

 

Ljudi prelaze granicu sa 2-3 kombija nakcrcana stvarima i dele ih na parkingu ogromnog tržnog centra usred Novog Beograda primajući keš za svoju uslugu. Poslednje što bi moglo da im napravi problem u životu su postovi na PPP.

 

Guglao sam, osim njihovog sajta i par redit poruka gde nema baš bog zna šta, ništa ne vidim. A nisam baš rad da im dam nešto vrednosti par hiljada eur tek tako.

Kontaktiraj ih, sve će ti objasniti. Ja sam ove godine naručio stvari u vrednosti od više od 1.500 evra, a mnogi imaju i desetostruko veće narudžbine.

 

 

2 hours ago, Fakundo Sava said:

@napadaj

Kako to ide ,platiš prvo preko amazona ili mediamarkta a postaviš njihovu adresu u DE za prijem  i oni ti doteraju?  

Dal rade sa njihovim kp kleinenzeigen gde se prodaju polovne stvari ? 

 

Znam za njih odavno ali nikad nisam koristio njihove usluge 

 

Tako je. Naručuje se odakle god hoćeš, samo je bitno da ne treba ništa da se plati prilikom preuzimanja na adresi u Nemačkoj.

 

 

I sad možda i jesam podelio previše informacija, pa ću se zaustaviti, cimajte na pp ako treba nešto.

  • 11 months later...

Ja sad napravio profil da te pitam sve što me zanima, ali ne da mi ni da ti uđem u profil

vrv ne može zato što si drive rabbit(novajlija) pitaj ovde pa će ti biti razjašnjeno

valjda

Pitaću sve što imam u glavi, pa ko zna - neka odgovori. Mada su ovo sve pitanja za koja verovatno treba da ih sam pozovem, ali dobro.

  • Dakle, ne plaća se nikakva špedicija, carina, PDV, štagod? Samo plaćam njima 20€ do 4kg i teže pakete 5€ po kg i naravno platim predmet i dostavu do njihove adrese u Nemačkoj.

  • Sigurno postoji neki limit koliko ukupno paketa sme jedno fizičko lice da poruči po jednom uvozu/prenosu ili neki limit u kilogramima, veličini paketa itd.

  • Ovo je usko vezano za prvo pitanje, da li vrednost robe utiče na to ili ne? Primera radi, koliko je realno za 20-30€ koje dam njima za dostavu da mi prenesu grafičku karticu vrednu 2000€ bez carine itd.

  • Da li postoji opcija da se dogovorimo da mi umesto ličnog preuzimanja pošalju robu poštom/expressom? Ovo mi mije presudno, čisto da znam.

Ako ima neke veze, planirao sam ugl poručivanje elektronike sa Amazon.de ili Kleinanzeigen.de.

Hvala unapred svima.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.