Jump to content
IGNORED

Ljuba Retrovizor Zivkov


vinska musica

Recommended Posts

30 minutes ago, gospa buba said:

ne kaze nishta, sheret, mozda ga spopalo na inspiraciju tog dana. ja ne znam da sam ga ikad videla bez shesirica makar. vish za pasosh da je morao.

 

kod ovog dela 

pomislila sam da je sve izmislio. al slike, i to ne jedna, nego chitav slozen i planiran sistem prekrshaja :hail: 

 

chitam treci put :rolf:

Quote

Član 10

Lična karta izdaje se na lični zahtev.

Zahtev za izdavanje lične karte podnosi se nadležnom organu preko njegovih organizacionih jedinica u opštinama, gradovima i gradu Beogradu, a može se podneti i preko nadležnog diplomatskog ili konzularnog predstavništva Republike Srbije koji će ga, bez odlaganja, proslediti nadležnom organu.

Zahtev za izdavanje lične karte podnosi se lično.

Za maloletna ili poslovno nesposobna lica, zahtev podnosi jedan od roditelja uz pismenu saglasnost drugog roditelja, odnosno drugi zakonski zastupnik ili staratelj.

Maloletnom licu starijem od 16 godina lična karta će se izdati bez saglasnosti drugog roditelja ukoliko taj roditelj ne vrši roditeljsko pravo.

Detetu će se izdati lična karta i bez saglasnosti drugog roditelja ukoliko taj roditelj ne vrši roditeljsko pravo, uz potvrdu nadležnog organa starateljstva da je izdavanje lične karte u interesu deteta.

Radi utvrđivanja identiteta i drugih činjenica značajnih za rešavanje o zahtevu za izdavanje lične karte i uzimanja biometrijskih podataka (fotografija, otisak prsta, potpis), prilikom podnošenja zahteva potrebno je prisustvo lica kome se izdaje lična karta.

Lice iz stava 7. ovog člana, koje prema nacionalnoj pripadnosti, veroispovesti ili narodnim običajima nosi kapu ili maramu kao sastavni deo nošnje, odnosno odeće, može biti fotografisano sa kapom ili maramom, u skladu sa propisom o načinu uzimanja biometrijskih podataka.

Biometrijski podaci iz stava 7. ovog člana uzimaju se na način koji propiše ministar.

Trebao je ta kaže da je Šerpas i da Šerpasi moraju da nose kape... Pa neka dokažu da nije Šarpas i da oni ne moraju da nose kape... :D

Link to comment
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    39

  • Skyhighatrist

    31

  • halloween

    27

  • Caligula

    23

ama ne mora nishta da dokazuje. narodni obichaj stoji i nedokaziv je!

oko nacije i vere mogu da se nadjebavaju koliko hoce, i dokazuju. chovek ima pravo.

 

ja sam, znajuci da pishe u zakonu, mislila da je izmislio vic za potrebe knjizevnog zapleta.

Link to comment

šta znam... ja sam vreme kupovala zbog njega, teofila i zografa, posle pročitam još ponešto ako se baš mora pa dam majci da čita. poslednji tekstovi su mu bili da kažem nepolitički, više crtice iz te vojvođanske pastorale... to mi nije toliko zabavno. i onda je skroz prestalo.

a da ovde niste par puta okačili linkove, ne bih ni znala da i dalje piše.

Link to comment
  • 1 month later...

https://pescanik.net/prijatelj-sporta/

 

Quote

 

Junak dana je izbornik Terzić, čije reči sam, gle, stenografisao u okv. sv. mogućnosti: „Dobro veče! U ovakvim prilikama je uvek i tradicija i red, jel tako, da se predsedniku države uruče pokloni, za sve ono što država i sam predsednik rade za nas i za način na koji nam pomažu!“ (Da sam juče umro, ne bih spoznao tradiciju i red.) „Danas je malo drugačija situacija, u tom smislu da ne dajemo poklon samo predsedniku, jer predsednik Aleksandar Vučić, koliko smo mogli da vidimo, zaista preživljava s nama svaki poen, pratio je sve naše utakmice, zna apsolutno sve što se dešavalo na svetskom prvenstvu!“

 

Moguće je zamisliti šefa države, koji kraj tolikog svog opštepoznatog celodnevnog izgaranja, uvek izdvoji par sati da na televiziji prati orlove, delije, delfine i evo odbojkašice, ali nisam znao da i selektor, da li preko skajpa ili nekog video-linka, gleda predsednika: kao što trijumf odbojkašica nadahnjuje predsednika da se još hrabrije bori i iznurava, tako su predsednikova trema i radost bile dostupne selektoru, dajući potonjemu dodatnu snagu i visprenost, da, Terzić i igračice koje su trenutno van igrališta prate čas borbu, čas pogleduju u screen gde predsednik sa njima preživljava svaki poen.

 

 

:D

Link to comment

:hail:

 

Quote

Govoreći o Miletu kao o izvoru čistog endorfina, nosilac zlatne medalje govorio je još više o sebi: ako je prostodušni Mile ovim dvema devojkama radost, koliko tek ja radujem ostale igračice, rođene istočno od Drine

 

Link to comment
  • 1 month later...
Quote

Osokoljeni gostoprimljivošću ministarke gosti su zaiskali da vide spavaću sobu, kako da ne, zašto da ne, to im bude malo, možemo li da zavirimo u vaš orman, sa uslužnošću kustosa pokazuje gospođa ministarka svoje ruvo za boravak u Klisuri, bluze, blejzere, suknje, cipele, većinom marke „Grafitti“ – nisu mi se učinile kao obuća za safari, pešačenje po blatu, šoderu i sl., omiljene su joj, reče, ove srebrnkaste; na nahtkasni tihuju dva para rukavica zbog koji su dva gmizavca, jedan braon, drugi srebrnkasto-crni platili svojim zmijskim glavama (ili su od lažne zmijske kože)…

 

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

jebiga za novce i pakao, dobro je da nije za glavu.. posle ce se bashkari.

sent from bubamoto
 

ma ne mislim ja za nju da je pakao, njoj je fantastično jer je sigurno na nekim skupim drogama.

pakao je samo za nas:

Quote

... nema nijedne uboge sijalice, pa se u pomračini ne zna gde je voz stao i ne vidi se srpom visoko potkresani korov koji je kao kolje u dnu zamke za krupnu divljač

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...