Jump to content
IGNORED

Ljuba Retrovizor Zivkov


vinska musica

Recommended Posts

Moj heroj za prošlu nedelju je dečiji pesnik Ljubivoje Ršumović zvani Ršum. Rusvaj više ne mora preko neke kulturno-prosvetne zajednice da gostuje u školi, mesnoj zajednici ili dečijem odmaralištu, nego nastupa kao privatni pesnički preduzetnik. Utanačio je sa upraviteljem osmoljetke u Zemunu „Književni dan“ (ne dostoji se maloletnicima da dolaze na književno veče koje se tradicionalno završava poznom večerom na račun domaćina i pijankom, nego je smišljen književni dan), mali prijatelji poezije platili su pesniku po dvesta dinara da čuju njegove slavne rimalice od njega lično. Bolje i to nego da kupimo još koju njegovu knjigu, pomislili su roditelji i platili. Novinari – zavidljivi što oni ne mogu za vreme velikog odmora da deci prepričavaju svoje izveštaje i kolumne, makar i za sto dinara po učeniku – obrušili su se na poetu. Ceo vek parazitiraš na nejači, prodao si mnogu zbrku svojih pesama roditeljima, tetkama, ujacima i bakama nedoraslim da provale tvoju bestidnu tehniku, sad ideš i naplaćuješ svoju živu reč, ali je pesnik svima prozom zapušio usta: „Ulaznica za zoološki vrt košta 350 dinara, a ja verujem da vredim kao pola majmuna. Da li ti roditelji misle da treba da izgubim ceo dan, a da mi se to ne plati!?“ U pravu je, čika Jova srpskoj deci, sve je to zamazivanje očiju, Srpska deca čika Ršumu, tako neka se nazove turneja koja po ovom cenovniku neka obuhvati sve osmoljetke, dvesta slušalaca puta dvesta dinara, puta broj škola u Srbiji, zašto ne i u Republici Srpskoj, biće za štucovanje brkova. Jedino će za bunjevačku decu pesniku iz svog džepa platiti predsednik Nikolić.

 

http://www.istinomer.rs/retrovizor2/knjizevni-dan/

Edited by Nesh
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    39

  • Skyhighatrist

    31

  • halloween

    27

  • Caligula

    23

 

Ja niti kupujem, niti pozajmljujem novine, samo prelećem naslove na internetu!

 

Odrubio ženi glavu pa otišao da peca, silovao psa naočigled komšija, uznemirujuć video, dete držao za noge i udarao mu glavicom o beton dva i po sata, nekadašnja lepotica ta i ta nakon trideset sedam hirurških intervencija i zvanično proglašena za nakazu stoleća, uznemirujući prizori, sve slike sa venčanja Željka i Jovane, od mladoženjinog brijanja i jutarnjeg štucovanja bradice do polaska na svadbeni put, ta i ta povećala grudi za tri broja, Nati izletele grudi u prirodnoj, što će reći i najlepšoj mogućoj veličini, Nada će pak: bila sam prva guza estrade, i to u SFRJ, Haris se venčao na jahti vrednoj trideset miliona evra koja doduše nije njegova, ali mlada jeste, Hoselito ponovo među Srbima, miljenik filmske publike koji je šezdesetih godina rasplakao svet, nestali dečak čarobnog glasa koga je mati prepoznala na televiziji živ je i pevaće u Kombank areni, starac skočio sa Pančevca, katarka rumunskog broda probila mu slezinu, zatražio hartiju da zapiše poslednju volju, kapetan mu ustupio brodski dnevnik, ali je posle reči "pod punom moralnom i zakonskom odgovornošću, svestan i nenagovaran od ma koga..." samoubica podlegao povredama, Stanija zatezala guzu ili je naš paparaco imao ludu sreću da je snimi pod tako krasnim uglom, ujak Kim Kardašijan prodao plac nasleđen od babatetke, kupio polovan harli pa se sa dolme u Konektikatu sjurio na roštilj koji je raspaljivao njegov bivši komandir iz Vijetnama, čekićem udarao bivšu ženu po slepoočnici dok mu nije pozlilo, žrtva mu poslednjom snagom zabola ukosnicu, tela pronašao službenik distribucije poslat da im iseče struju, uh, ne mogu više.

Kako sam se odvikao od novina

Link to comment
  • 6 months later...
  • 4 months later...

ja sam stekla isti problem sa gradjaninom klajnom. nisam se mnogo trudila da artikulishem svoju nevolju, verujuci da ima ko ce bolje. samo shto mislim da ne mora gradjanin klajn nishta, chak ni zbog kluba vechnih dechaka, tamo chovek moze ful da se odlepi chak i od sopstvenog skeleta i da viche vidi shto mi lepo odelo na svahiliju, nije to besmrtnicima nikakav problem, ta bashta se shareni ohoho. vishe se mozda onako random menja, jer chovek se svaki menja, kao npr vuk drashkovic :lolol:

ali, dok se ne upishe kod ivice, sve je ok :D

 

a ljuba da zivi 200 godina, u zdravlju i izobilju svega -_-

Link to comment

Jedino što mu zameram jeste dopuštanje e-novinama da prenosi njegove tekstove.

 

ti i tvoj idealizam -_-

 

ja volim zivkova, on mi je valjda omiljeni srpski kolumnista (mada u jugoslovenskoj konkurenciji hrvatske volim vise)

ali, ovaj idealizam koji provejava iz njegovog poslednjeg, veoma zabavnog teksta je upravo ono sto nisam voljela kod pescanika onih par godina kad i nije bio neophodan kao sada. jebemga, imaju ljudi pravo na svoje zablude a kamoli na nize kriterijume, pa tako i markovic i vazda a ne od juce dosadni i konzeravtivni klajn.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...