Jump to content
IGNORED

Dalibor Matanić - seksualno uznemiravanje


Recommended Posts

Moja primedba je, a što je neko ranije već zamijetio, da ona piše pod svojim imenom, a kritikuju je anonimne borkinje za ne znam šta

  • +1 4
Link to comment
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vememah

    24

  • Shan Jan

    11

  • Svemir Zeka

    11

  • morgana

    7

Posted (edited)
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Eto, ja sam saznala da postoji nešto što se zove flaster. Valjda beogradske ljekarne imaju. Hvala!

 

Navodno ga nije bilo u prodaji kod nas 2017, ne znam da li se situacija promenila.

 

Quote

Osim pilula, na hormonskoj bazi deluju flasteri "Ortho-eura" i vaginalni prsten "Nova ring". Ova sredstva se kod nas još ne mogu naći. Flasteri poseduju depo hormona koji se luči kroz kožu, na taj način menja prirodni nivo hormona u krvi i tako sprečava ovulaciju. Nosi se tri nedelje, a posle skidanja četvrte nedelje dobija se menstruacija.
Vaginalni prsten se plasira u vaginu i tamo stoji tri nedelje. Četvrte nedelje se vadi i tada se dobija menstruacija. Efikasnost ovih sredstava je 90%.

https://www.lilly.rs/blog/FEMININE-MYSTIQUE-109

 

A i pitanje je koliko je bezbedan.

 

Quote

Upozorenje, koje je objavio Ortho McNeil, podružnica Johnson and Johnson, koja proizvodi flaster Ortho Evra, kaže da su žene koje ga koriste izložene 60 odsto višem nivou estrogena u odnosu na one koje koriste klasične pilule za kontracepciju, jer hormoni koje sadrže flasteri ulaze u krvotok, a iz tela se izbacuju na drugačiji način nego oni iz pilula.
Ovo upozorenje objavljeno je četiri meseca nakon što je primećeno da žene koje upotrebljavaju flaster imaju trostruko višu stopu smrtnosti i ugrušavanja krvi u odnosu na one koje koriste klasične pilule.

https://www.b92.net/o/zdravlje/prevencija?nav_id=181271

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, vememah said:

 

 

A i pitanje je koliko je bezbedan.

 

Jasno, ako radi na hormone treba biti obazriv.

 

14 minutes ago, Filozof manijak said:

 

:covid19:

 

Ne, to je prema ovoj borkinji Hana, a ova se brine da Hana ne dobije STD.

Link to comment

Meni sve te hormonalne kontracepcije smrde... ja i ne znam, koliko zene to kod nas koriste? Znam da je u USA to veliki problem, maltene je standard da cim devojcice dobiju da se bace na pilulu pa sve dok nece da imaju decu.

Link to comment

Pa, koriste. Mada i dosta lekari prepisuju za neke policistične jajnike, itd. probleme...

 

Mogu da povećaju rizik od tromboze ako se koriste deceniju ili više decenija....nije obavezno da će se i dobiti. 

 

Mislim za svaki lek je pitanje koristi i štete: ako je veća šteta bez njih, onda bolje s njima. I obrnuto.

  • +1 1
Link to comment

dobro, hoce li neko osuditi ovog Dalibora vise o kome je tema? Buba nas vise ni ne obilazi, beznadezni smo do kraja.

Link to comment
15 minutes ago, Shan Jan said:

Meni sve te hormonalne kontracepcije smrde... ja i ne znam, koliko zene to kod nas koriste? Znam da je u USA to veliki problem, maltene je standard da cim devojcice dobiju da se bace na pilulu pa sve dok nece da imaju decu.

 

Kako je to u USA veliki problem? Za koga tacno? 

 

Niko ne baca nikog ni na sta dok nije pregledan. Koja je alternativa?
Da nemaju kontrolu nad tim kad ce da zatrudne i da drugi odluci ili ih prisili na to? Ono po seljacki napakuju im decu da ne mogu da odu, a oni se bave onim sto ih zabavlja.

 

Ne bih da budem bezobrazna, ali je li to iz Maskovih i slicinih baljezgarija koji se pored svega sad bavi i hormonalnom kontracepcija sve iz brige o zenskom zdravlju?/s

 

Kako njihov zdravstveni sistem podrzava zensko reproduktivno zdravlje? Ko moze da ga priusti?

 

Sta znas o divljim abortusima, uticaju visestrukih trudnoca na zenski organizam? O sepsi? Ima li nesto na tim mestima o tome.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

dobro, hoce li neko osuditi ovog Dalibora vise o kome je tema? Buba nas vise ni ne obilazi, beznadezni smo do kraja.

Ja i ne znam ko je Dalibor 🤷

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Nežni Dalibor ftw :ph34r:

Dalibor koji nežno liže šminku

Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

 

Kako je to u USA veliki problem? Za koga tacno? 

 

Niko ne baca nikog ni na sta dok nije pregledan. Koja je alternativa?
Da nemaju kontrolu nad tim kad ce da zatrudne i da drugi odluci ili ih prisili na to?

 

Ne bih da budem bezobrazna, ali je li to iz Maskovih i slicinih baljezgarija koji se pored svega sad bavi i hormonalnom kontracepcija sve iz brige o zenskom zdravlju?/s

 

Sta znas o divljim abortusima, uticaju visestrukih trudnoca na zenski organizam? O sepsi? Ima li nesto na tim mestima o tome.

 

Polako bre, nisam ekspert nemo napadas :D Ja samo znam da su nama uvek pricali da koristimo gumicu, to je fizicka prepreka. Ja licno ne bih trpao u sebe nikakve hormone ako ne moram (znam da se nekad koristi za lecenje sto je ok). 

 

No to je zenska stvar, nije mi namera bila da bilo sta namecem vec da saznam vise o tome.

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Polako bre, nisam ekspert nemo napadas :D Ja samo znam da su nama uvek pricali da koristimo gumicu, to je fizicka prepreka. Ja licno ne bih trpao u sebe nikakve hormone ako ne moram (znam da se nekad koristi za lecenje sto je ok). 

 

No to je zenska stvar, nije mi namera bila da bilo sta namecem vec da saznam vise o tome.

 

U Americi se ide na to jer su mozda i druge opcije nedostupnije. Ono you work with what you got.

Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Polako bre, nisam ekspert nemo napadas :D Ja samo znam da su nama uvek pricali da koristimo gumicu, to je fizicka prepreka. Ja licno ne bih trpao u sebe nikakve hormone ako ne moram (znam da se nekad koristi za lecenje sto je ok). 

 

No to je zenska stvar, nije mi namera bila da bilo sta namecem vec da saznam vise o tome.


Pa nece lekar da prepise hormonsku kontracepciju onoj osobi koja ne bi smela da je pije iz zdravstvenih razloga.

 

Pitam te, iz prostog razloga sto je ocigledan trend dodatnog i svesnog zastrasivanja i pritiska na zene da radjaju i kad ne zele ili da radjaju vise nego sto zele.  Sta kosta ove barabe koje se ni svojom decom ne bave da placaju svuda, od bednih politicara (kurvara, pedera, lopova, raznih propaliteta) do govnara sa Dark Weba?
 

To nije zenska stvar. Ako si sa nekim u vezi, onda je i tvoja stvar. Mozes kao nista da ostanes bez nekog svog zbog sepse ili spontanog pobacaja koji ode u losu stranu.

 

Mislim kad se vec informises. 

Edited by Moonwalker
  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...