Jump to content
IGNORED

Dalibor Matanić - seksualno uznemiravanje


Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vememah

    24

  • Shan Jan

    11

  • Svemir Zeka

    11

  • morgana

    7

31 minutes ago, duma said:

Ne odgovori mi da li je potreban recept  Nažalost more lekova se uzima kaobombone.


Da potreban je recept.

Link to comment
22 minutes ago, Moonwalker said:


Da potreban je recept.

recept i pregled i uz i brisevi i pun kikiriki premishljanja. naravno da je potreban.

 

problem sa kontracepcijama i trudnocama i radjanjem je generalno licemeran odnos drrushtva prema celom tom paketu od pochetka do kraja (uchestvuju i zene u tome, i ne uchestvuju svi mushkarci, da se razumemo odmah, naravno, u generalno neposhtenom setapu koji bashtini i teshko nasledje tabua) svako pokushava da nadje svoje mesto. 

 

kontracepcija je hemijsko zlo nedobog nikon, ali bolje da ona to zavrshi, elegantnije je i ne znamo nishta o tome. treba da radja shto vishe, ali samo nemoj meni da uvali dete. samo gledaju kako da uhvate nekog. istovremeno jure karijeru i nece da radjaju i nestace nam narod. i chitav niz drugih protivrechnih budalashtina koje ljudi ponavljaju bez mozga. ova sad vrhunska vriska oko hpv vakcine svedochi o tome bolje nego bilo shta. 

 

 

ed. bez da osudjujem bilo koga. deca se prave zajedno, sluchajno i nametno, ne moze samo jedna strana da bude stigmatizovana zbog toga. potrebna je saradnja i pre i posle. kod posle su problemi naravno veci :dry:

 

saradnja.

 

 

Edited by gospa buba
  • +1 6
Link to comment
56 minutes ago, duma said:

U kom realnom svetu postoji ovaj trendi:

Pitam te, iz prostog razloga sto je ocigledan trend dodatnog i svesnog zastrasivanja i pritiska na zene da radjaju i kad ne zele ili da radjaju vise nego sto zele.  

Ko pritiska i zastrašuje da se rađa?

S druge strane, rutinska pitanja na razgovoru za posao su:

Imate li dece?

Planirate li (novu) decu?

Misliš da prednost imaji one koje odgovaraju sa DA?


U svetu medija i medicine i politike. Prvo se radi “kurvinski” zastrasivanjem, a onda siledzijski.

 

Naravno da ce da ih pita dok ih ne vrati u status da odustaju same od rada i postanu ekonomski zavisne i da ne rade sto je i cela poenta toga. Nema veze sta odgovaraju.

 

56 minutes ago, duma said:

Bedno je  to učitavanje da je neko protiv kontracepcije. Nisam za hormonsku, jer smatram da je najrizičnija

 
Niko je ni ne namece, pa je ne mora koristiti.

 

Jadan je tvoj pokusaj da profiltriras koje zene imaji realne zivotne probleme, a koje ne.  Po tvojoj definiciji. 

 

Ovaj problem je problem apsolutno svih, a ponajvise siromasnih, jer je u sustini pitanje zdravlja i u nekim situacijama i obicnog prezivljavanja, zive glave. I nisam videla da nekog nesto boli dupe, van verbalne diareje.

 

Za ovakve stvari o kojima se cenjeni forumas inace formalno obrazovan i nacitan obrazuje sa klipova sa agendom iza.

 

Sta ocekivati od onih koji su na vi sa skolom?

 

Btw dalje ne odgovaram. Ako imas razlog da prijavis nesto moderaciji, izvoli pa uradi.

Edited by Moonwalker
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

recept i pregled i uz i brisevi i pun kikiriki premishljanja. naravno da je potreban.

 

problem sa kontracepcijama i trudnocama i radjanjem je generalno licemeran odnos drrushtva prema celom tom paketu od pochetka do kraja (uchestvuju i zene u tome, i ne uchestvuju svi mushkarci, da se razumemo odmah, naravno, u generalno neposhtenom setapu koji bashtini i teshko nasledje tabua) svako pokushava da nadje svoje mesto. 

 

kontracepcija je hemijsko zlo nedobog nikon, ali bolje da ona to zavrshi, elegantnije je i ne znamo nishta o tome. treba da radja shto vishe, ali samo nemoj meni da uvali dete. samo gledaju kako da uhvate nekog. istovremeno jure karijeru i nece da radjaju i nestace nam narod. i chitav niz drugih protivrechnih budalashtina koje ljudi ponavljaju bez mozga. ova sad vrhunska vriska oko hpv vakcine svedochi o tome bolje nego bilo shta. 

 

 

ed. bez da osudjujem bilo koga. deca se prave zajedno, sluchajno i nametno, ne moze samo jedna strana da bude stigmatizovana zbog toga. potrebna je saradnja i pre i posle. kod posle su problemi naravno veci :dry:

 

saradnja.

 

 

 

 

e, samo za ovo: zbog velikog interesovanja, studentska poliklinika je obustavila zakazivanje vakcine (dok ne dobiju još). ne znam da li me je u poslednje vreme išta toliko obradovalo kao ova vest. matorci su problem, deca, čini mi se, nisu

  • +1 5
Link to comment
Posted (edited)
Quote

“Ozbiljno? Ajde si pogledaj inbox i pogledaj koja je bila tema našeg dopisivanja 7. listopada 2021. Dakle, 2021. kada si me pitao zakaj ne volim Matanića, a ja sam ti rekla kaj znam o njemu. Ok, možda ja nisam kredibilan izvor informacija, ali ja sam tebi 2021. rekla da od cura znam da je Matanić predator. Ponavljam, kužim da ja ne moram biti kredibilan izvor informacija, ali da si 5. 3. dobio prvu informaciju, jebiga, baš i nisi.”

Tu je poruku Nebojši Tarabi, dugogodišnjem suradniku redatelja Dalibora Matanića poslala žena poznata u hrvatskim umjetničkim krugovima, koja u strahu za svoju sigurnost ne želi javno otkrivati svoj identitet. Dio je to njihove komunikacije preko Fabebooka, koja je započela nakon što je Tarabu ista osoba upitala je li siguran da nije ranije znao za optužbe protiv Matanića. Nakon što joj je Taraba ponovio da tijekom rada s Matanićem nikada nije dobio pritužbu na njegovo ponašanje, ona mu je poslala netom citiranu poruku.

https://teleskop.hr/hrvatska/afera-matanic-producent-nebojsa-taraba-ipak-znao-za-uznemiravanja-mladih-glumica-a-on-je-bliski-suradnik-sanje-sarnavke-u-zakladi-solidarna/

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...