Jump to content
IGNORED

Dalibor Matanić - seksualno uznemiravanje


Recommended Posts

Džinovski korak je i to što je napokon neko priznao.  Ne deluje mi kao da se prvada alkoholom i drogom. Sasvim moguće da strejt to nije radio, pa rehabilitaciju doživljava i kao terapiju protiv svih tih pratećih gestova. 

 

Al super su mi ovi osvrti kolega tipa: "ako je sve tačno....".

Pa reci bar da si godinama slušao te priče il bar odbij da komentarišeš.

Sektaška diplomatija. Beskičmenjaci.

 

 

Link to comment
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vememah

    24

  • Shan Jan

    11

  • Svemir Zeka

    11

  • morgana

    7

Cesto ti kojima su puna usta nekog ideala koji brane, ispadne na kraju da su oni cista suprotnost. Meni ovaj deluje kao manipulativac. Pokusa, pa kad ne prodje, kao salio se. Ovamo prica lose o patrijahalnom uredjenju jer je to moderno a iza kulisa se ponasa kao najgori clan istog. Nisam ja no alkohol je. Sve sve, samo da on ne preuzme odgovornost za svoje postupke.

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, vememah said:

 

Imam neki utisak da si hteo da kažeš "ne želim da znam", a ova insinuacija da je Mataniću sve dozvoljeno jer izvlači kvalitetne uloge iz glumaca i pravi dobre filmove je dosta neukusna.

 

Ne znam kakav ti je utisak, to je kao da ja sad napišem 'imam neki utisak da ti je lov na veštice uža specijalnost.' 

 

Ja to prosto nisam ni rekao, ni pravdao. Prva rečenica : ne znam tačno o čemu se radi. 

 

Iskoristio sam topik da podsetim na Zvizdan, koji se iz nekog čudnog razloga na ovom forumu konstantno preskače, plus fenomenalna rola Tihane koju ona nikad nije ponovila(prošlo je 14 godina) 

 

U hevatskoj javnosti izgleda da postoji prilična podvojenost u vezi sa slučajem, mada nas iskustvo uči da uvek ima smisla verovati žrtvama. 

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Cesto ti kojima su puna usta nekog ideala koji brane, ispadne na kraju da su oni cista suprotnost. Meni ovaj deluje kao manipulativac. Pokusa, pa kad ne prodje, kao salio se. Ovamo prica lose o patrijahalnom uredjenju jer je to moderno a iza kulisa se ponasa kao najgori clan istog. Nisam ja no alkohol je. Sve sve, samo da on ne preuzme odgovornost za svoje postupke.

 

 

Vredi napomenuti i da je, prema svedočenjima drugih, bio jedan od najglasnijih u "me too" pokretu, ko zna koliko je nevinih zbog njega, makar posredno, stradalo, a sada traži od nas razumevanje.

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, morgana said:

bogami i tihana ga je sahranila, iako nije nju maltretirao

Sad pročitah

 

Tihana bez milosti, olupala i dva profesora sa FDU

Otići će ovo jako daleko

  • +1 3
Link to comment

Neobično je ovo za ćutanje feministkinja.

 

Ima i uglednijih i ozbiljnijih profesija u kojima se ćuti.

Link to comment

Meni se cini da je hrvatsko drustvo jos tradicionalnije od srpskog, ma koliko na prvu loptu oni delovali ko fina gospoda.

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Meni se cini da je hrvatsko drustvo jos tradicionalnije od srpskog, ma koliko na prvu loptu oni delovali ko fina gospoda.

Mislim da nema pravila.

Link to comment
31 minutes ago, Shan Jan said:

Meni se cini da je hrvatsko drustvo jos tradicionalnije od srpskog, ma koliko na prvu loptu oni delovali ko fina gospoda.

 

 

Reče svojevremeno Krleža, "Sačuvaj me, bože, srpskog junaštva i hrvatske kulture".

  • +1 3
Link to comment

Биће врло занимљиво пратити реакције у Хрватској и поредити ово са случајем Лечић у Србији, без да сада лазим у то да ли је неко крив или није... Више у контексту реакције друштва, медија, оптуженог и читаве јавности на сумњу да је утицајна, позната и омиљена личност злоупотребљавала своју позицију да задовољи своје сексуалне фрустрације. Додуше на потпуно различите начине.

 

За сада, занимљив је начин на који се бране. Један негира, брани се, па онда прилази провладиним таблоидима, преузима националистички наратив и антизападну реторику, иако је читав живот пропагирао супротно, да би се на крају осетио довољно сигурно да крене у контранапад. Притом се и мидији и јавност ту деле буквално по линији која је политички већ исцртана.

Овај други одмах признаје, тражи извињење и рекао бих врло патетично се правда, гребући, држећи се за сламку и трудећи се да не буде одбачен од прогресивног дела јавности. Притом у Хрватској не видим неку поделу по овом питању, мада не пратим помно.

 

Некако ми све ово указује и на разлике које ипак постоје међу нашим друштвима.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Ova odbrana mu je totalni "nisam hteo, jbg"

 

Spominje se jos par ljudi sa akademije u ZG... bice zanimljivo i krajnje je vreme da se ovakvim likovima stane na put, pa sve da je Kurosava

Link to comment

Dajte link ka tome što je pričala Tihana.

 

Ed.

Ne treba, našla.

Direktno i oštro, svaka čast Tihana.

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...