Jump to content
IGNORED

U kakvim bablovima ljudi žive


eumeswil

Recommended Posts

on topic:
Svesno i uspesno radim na svom bablu vec 15tak godina. Toliko da su mi skoro pa sva imena poznatih (politika, estrada...) koja cujem na PPP nepoznata, ali mi su patterns dobro poznati pa me nista ne iznenadjuje. Nemam potrebe ni zelje da ih pamtim duze od tih par minuta koliko upadnem na neki aktuelni topic radi distraction.
U RL bude zabavnih situacija kad se fizicki ocesem o neki ulicni dogadjaj.

(susta suprotnost onoj ja iz 90tih kad sam provodila dane i bukvalno noci na demonstracijama - 10 godina od mene, dosta je i previse)


off topic:
Vrlo se bledo secam da sam za neki serbica cvet sa epitetima izdrzljiv cula pradavno. Cini mi se u doba osnovne skole, vrvtn na biologiji.
Sad vidim Wiki kaze da postoje 2 Ramonde - obe otkrio Josif Pancic tako da mi verovatno iz skole to vrlo bledo secanje na neki takav cvet uz mnogo poznatiju Pancicevu omoriku. To da se nosi na reveru kao simbol secanja na WWI mi nije u secanju  - i ta koja se nosi nije Serbica aka Feniks - da zbunj bude veci.

Ramonda serbica - Wikipedia    

Ramonda nathaliae - Wikipedia

Edited by Lucia
  • +1 2
Link to comment
22 hours ago, Mel said:

Pri tom sam za taj cvetic prvi put saznala ovde jutros,daleko da mi je neshto stalo, ali brte smarate i komplikujete mnogo ovde neki...

sa druge strane meni je neverovatno kolikom broju pametnih, obrazovanih ljudi promice jasna i direktna veza izmedju odredjenih dogadjaja, izjava, "politika" i posledica svega toga

 

o prvom svetskom ratu znam relativno malo i daleko manje mi je bitan od ww2 i ratova devdesetih

prosto, rodjen sam na baniji, moji preci, odnosno pradeda i rodjeni mu brat su ratovali u suprostavljenim vojskama (kuk i srpska vojska), uostalom ceo taj kraj i njegovi stanovnici su mnog manje stradali nego srbija (narocito pojedini delovi) i u svakom smislu mi je jasno zasto to nekom moze imati daleko vecu tezinu

 

sa druge strane, ww2, odnosno ustaski zlocini u ndh i ratovi devedesetih, narocito oluja su nesto duboko utkano u moje bice

i jako mi je bitno ko, na koji nacin, sa kakvim idejama govori o tim dogadjajima

apsolutno odbacujem tvrdnju da najvaznije obeleziti nesto, cak i na simbolickom nivou

 

bukvalno me svaki deo tela boli kad gledam/slusam kako i zasto se radikalska zgadija uhvatila jasenovca, oluje i ostalih stradanja mog naroda

 

na kraju krajeva, do ratova devedesetih je u velikoj meri i doslo zbog zlonamernog tumacenja nekih simbola

npr (zlo)upotreba sahovnice sa sve tri strane je itekako pridonela stvaranju pogodnog terena za rat medju hrvatskim srbima

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, б1lme3 said:

bukvalno me svaki deo tela boli kad gledam/slusam kako i zasto se radikalska zgadija uhvatila jasenovca, oluje i ostalih stradanja mog naroda

 

Oni ne bi trebalo da su u situaciji da se uhvate bilo chega ali tako je kako je.

Takodje niko drugi to nece ni pomenuti kao neshto bitno, i to je tako kako je.

Pogledaj Palestinu, dok oni jos ginu ono nobody cares realno.

Nemaju gde ni da pobegnu jer Egipat gleda svoje d. Tvoj narod je u drugom sluchaju josh i dobro proshao, makar je imao gde da pobegne da nastavi da zivi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...