Jump to content
IGNORED

U kakvim bablovima ljudi žive


eumeswil

Recommended Posts

1 minute ago, Ayatollah said:

 

Naravno da je novokomponovan i novosrpski simbol koji je veštački nastao gotovo 100 godina nakon događaja koji navodno simboliše, i koji nisu počeli da poštuju oni koji su te događaje preživeli, već njihovi unuci i praunuci. 

Praznik je uveden nakon sto godina, na to ukazujem.

 

 

Reci mi šta bi bio odgovarajući, ili bolji simbol?

Link to comment

Ne vidim problem sa tim.

 

Ondasnja Srbija na cijoj je drzavnosti nastala Kraljevina SHS bila je ucesnik Velikog rata. Ako praznik kao takav postoji u Evropi i ako je uveden, ne vidim zasto ga ne bi simbolicki obelezili na slican nacin.

 

Ne mogu da kazem kako se u drugim krajevima  Prvi svetski rat obradjivao. U mom kraju jeste puno, jer je mnogo naroda izginulo i jos uvek su bili zivi ucesnici istog. Zapravo svaka kuca po selima je ostala bez nekog.

 

Druga je stvar sto se besramno zloupotrebljava taj deo istorije.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
58 minutes ago, Ras said:

Praznik je uveden nakon sto godina, na to ukazujem.

 

 

Reci mi šta bi bio odgovarajući, ili bolji simbol?

 

Nema boljeg simbola.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Praznik je uveden nakon sto godina, na to ukazujem.

 

Reci mi šta bi bio odgovarajući, ili bolji simbol?

 

A što je uopšte potreban bilo kakav simbol, ako isti već nije spontano nastao i/ili nastao neposredno nakon vremena kada su se odvijali ti događaji? Nego se sada neko posle 100 godina setio kako bi trebao neki simbol i veštački ga uveo, pa je i tu bio krajnje neoriginalan i prekopirao simbol drugog naroda, a sve u tihoj kampanji omalovažavanja tekovina Drugog svetskog rata (koji više nema nikakav simbol u Srbiji) u korist tekovina Prvog svetskog rata.

 

No, ako već pričamo o KVALITETU simbola, onda bi npr. fotografija Dragutina Matića u nekoj stilizovanoj formi bila jedno 100 puta bolji i poznatiji simbol nego neki cvet za čije su postojanje u Srbiji do pre 15 godina znali samo studenti i profesori Biološkog fakulteta. 

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment

Ja vidim problem i zlu nameru i potencijal za zloupotrebu i poganjenje u svemu što naprave radikali, makar iz daleka izgledalo pozitivno.

Tako je sa naizgled plemenitim "besmrtnim pukom" u čast pobede u drugom svetskom ratu, samo što sada kriju ko zmija noge ko je u tom ratu bio oslobodilac a ko zločinac i saradnik zločinaca, a u koloni rame uz rame sa potomcima partizana maršira kojekakav pro-fašistički i koljački bašibozuk. Tako je krenulo i sa ramondom kojom se navodno obeležava stradanje Srbije u prvom svetskom ratu, a kad ono puna usta srpstva koje se rađa iz pepela i tome slično. (iz rukava su izvukli izmišljotinu kako sasušena ramonda oživi od jedne kapi vode)

Cvet maka, kog radikali ramondom pokušavamaju da iskopiraju, ne simboliše Englesku, Francusku ili Nemačku koje se dižu iz pepela i ispravljaju nepravde. Ti cvetovi na prolećnim livadama podsećaju na uludo izgubljene mlade živote.

 

Ramonda bi mogla biti lep simbol kad ne bi bila proizvod zločinačkog uma.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

prestankom I sv. rata srbija je ponovo nastala, posle skoro potpunog uništenja, zato je cvet feniks sasvim dobra simbolika, ma ko da je to smislio

  • +1 9
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

prestankom I sv. rata srbija je ponovo nastala, posle skoro potpunog uništenja, zato je cvet feniks sasvim dobra simbolika, ma ko da je to smislio

I zelenom lentom uspostavljena je veza sa Ordenom Albanske spomenice.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, Frile said:

Ramonda bi mogla biti lep simbol kad ne bi bila proizvod zločinačkog uma.

 

E jbg imao je i Staljin zlochinachki um pa sad sve shto je taj SSSR ostavio, le parada pobede itd treba sad da s gnushanjem odbacimo.

 

A drugo, te fore sa tradicijama itd, vi biste i ulazak u EU ovde bojkotovali ne iz ubedjenja, nego jer nismo ushli pre 100 godina u savez.

 

Link to comment

Pri tom sam za taj cvetic prvi put saznala ovde jutros,daleko da mi je neshto stalo, ali brte smarate i komplikujete mnogo ovde neki...

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, Frile said:

Ramonda bi mogla biti lep simbol kad ne bi bila proizvod zločinačkog uma.

 

Koji zločinački um, Toma Nikolić je lično izmislio da ramonda simbolizuje stradanje u WW1? :unsure:

 

Link to comment
11 minutes ago, Weenie Pooh said:

Koji zločinački um, Toma Nikolić je lično izmislio da ramonda simbolizuje stradanje u WW1? :unsure:


ne baš Toma nego navodno Marko Đurić i saradnici

Ako kao što Strugacki kaže, cvet simbolizuje dizanje stradale Srbije iz pepela posle Prvog svetskog rata, onda OK

Link to comment

Kad smo kod bablova, evo ja upoznala prvu osobu koja je ušla u sns, i da je otvoreno rekla, učlanio se prošli vikend.

Ne ucenjuju baš za posao, ali u kreditu je, pa valjda će da mu povećaju koeficijent za platu. Po Vučiću uvek do sada, kao i dalje sve najgore (bolesnik, kreten itd). Ali kao 'što da sam ja najgluplji, svi nešto dobijaju oko mene, a ja ništa...'

Link to comment
5 minutes ago, Tihajeza said:

Kad smo kod bablova, evo ja upoznala prvu osobu koja je ušla u sns, i da je otvoreno rekla, učlanio se prošli vikend.

Ne ucenjuju baš za posao, ali u kreditu je, pa valjda će da mu povećaju koeficijent za platu. Po Vučiću uvek do sada, kao i dalje sve najgore (bolesnik, kreten itd). Ali kao 'što da sam ja najgluplji, svi nešto dobijaju oko mene, a ja ništa...'

Lep primer daje deci. Lekcija za zivot. Blago nama 

  • +1 1
Link to comment

ako mu 20 godina malo većeg koeficijenta znači nešto, onda baš jebi ga

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...