Jump to content
IGNORED

U kakvim bablovima ljudi žive


eumeswil

Recommended Posts

Jel vam se dešava često da upoznajete ljude i zapitate se pitanje iz naslova? Da ne znaju ili da nisu zainteresovani za dešavanja u državi i svetu.

  • +1 1
Link to comment

Nažalost, da. Za mene je nezainteresovanost za politiku i dešavanja u zemlji u kojoj živimo tragična, to posebno. Apolitični nas skupo koštaju.

  • +1 4
Link to comment

godinama sam radila sa inače obrazovanom ženom ali je njena nezainteresovanost za sve drugo sem sopstvenog kruga bila kolosalna i na momente  užasno irititajuća- bilo je smešnih situacija, godine kada je Mira Marković pre pojave jula pisala  one uratke za novine  a mi ostali komentarisali dok jednog dana ona nije pitala -   ko je ta žena  o kojoj svi komentarišu. Na potpunu zgranutost da ne zna,  njen komentar je bio, pa ne preziva se kao Milošević, otkud da znam :D.

Ona nije čitala vesti o ratu jer je to uznemirava, u danima prolaska Krajišnika kroz  i oko Beograda je kolima išla kilometrima okolo da ne mora da ih vidi na autoputu , jer je to uznemirava... a što se uznemoravati ako ne možeš da pomogneš.

meni je jedan od primera potpunog ignorisanja  i nerazumevanja  nečijih drugih problema bila upadica, kada je par nas razgovaralo o mukama podstanarskim a njen komentar je bio da je onima koji se kuće i kupili su stan ipak teže jer eto, mi ne moramo kupovati nameštaj, sudove i posteljine . 

Roditelji su njoj i sestri za studiranje u Bgu kupili stan i plaćali kućnu pomoćnicu da kuva i posprema, najveća muka je bila naći pouzdanu ženu. I tako ceo život,  gde god nije morala da se potroši, nije se potrošila , mislim da je opušteno do kraja glasala za Miloševića , ako je išla na glasanje uopšte 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Klara said:

Nažalost, da. Za mene je nezainteresovanost za politiku i dešavanja u zemlji u kojoj živimo tragična, to posebno. Apolitični nas skupo koštaju.

a jos skuplje politicni.

 

poz

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment

Danas sam, tradicionalno, imala polu-fajt (razmenu mišljenja, ali sam ja bila inicijator deuge strane od ukupno 4 vs 20 ostalih, i jedina izričita u stavu) na viber grupi, a povodom osmog marta i poklona učiteljici, gde se traži da se izjasnimo. 

 

Iznerviram se pitajući se kako, o kako neki ljudi ništa ne kapiraju. Onda skontam da smo tu po principu slučajnog uzorkovanja. Nismo društvo jedni drugima. To nije moj babl. Jebiga. 

Link to comment

kako god danas da preseces uzorak, bices na strani 1:5. u boljem slucaju.

 

sa strane 1, bolji je babl. a najbolja ataraksija - moj ideal.

 

poz

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Raspolucen sam, kad se zimi povucem u babl gubim kontakt s realnoscu i donosim ponekad pogresne procene/odluke kao rezultat toga, kad se u prolece i leti vratim u civilizaciju jedva cekam da dodje vreme za babl jer je komfi i low drama/stress

Ljudi koje bole kurac za politiku su sasvim u redu i potpuno ih razumem i zavidim im. Ja bih voleo da sam takav, ne smatram to deficitom inteligencije 

Mene brinu ljudi koje zabole kurac bas za sve osim za sebe i danasnji dan, bas ne bih voleo da sam takav. 

Edited by Ratamahatta
  • +1 3
Link to comment
50 minutes ago, eumeswil said:

Mene, između ostalog, najviše zabrinjava što kod nas baš nema morala, kako primeti @Jeremija

 

Htela sam najozbiljnije i uz potpuno slaganje sa napisanim da 👍 ovo, al' se setih da često postujem na Desanki. 

:ilija:

  • Haha 6
Link to comment

volim da upoznam druge. možda je to zbog toga što se krug ljudi koje znam sve više smanjuje, prirodnim putem. opet, oni 20 i više godina mlađi su neki drugi svet, rezervisanost je, izgleda, obostrana. ovo kako je živim, nije babl. a znam ljude koji imaju svoj mali svet, ne izlaze iz njega. da li je uzan porodični krug, uska interesovanja, strah od novog ili promene, strah od komuniciranja, nešto deseto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...