Jump to content
IGNORED

Radar - novi nedeljnik bivše redakcije NIN-a


vememah

Recommended Posts

Sad gledam, sve tekstove iz današnjeg izdanja su objavili na web stranici besplatno. 

Edited by fusion_
  • Hvala 1
Link to comment

Izgleda da im je fokus na web portalu. I po gradu su reklame za "radar.rs" tj. za portal, a ne za štampano izdanje.

Link to comment

pa ja ne znam šta da kažem na to jer je "obraćanje više pažnje na internet izdanje" bila jedna od stvari na koju nisu pristali u bivšoj firmi

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, msv said:

Prvi tiraž je 15.000 primeraka :blink:

 

 

 

to je sjajan tiraž, pitanje je koliko će opstati na tom broju, ja im želim što duže

 

nije to tako jednostavna rabota, daš nalog štampariji na 15.000 i to je to. u zlatno doba politikina ubedljivo najveća služba je bila prodaja koju nisu sačinjavali samo šefovi poslovnica i prodavci po kioscima, već pešadija čiji je jedini zadatak bio da bukvalno svaki kiosk u sfrj ima na kraju dana 3-7% remitende(vraćenih primeraka) svakog izdanja, svakog dana.

 

ovi su komotno mogli da štampaju prvi broj u +20k tiražu

Link to comment

pričam sad sa likom koji je tamo, kaže da im je distribucija podbacila žestoko. ali, ok, to nije nimalo jednostavna stvar kako su oni mislili, popraviće se.

Link to comment
6 minutes ago, aram said:

pričam sad sa likom koji je tamo, kaže da im je distribucija podbacila žestoko. ali, ok, to nije nimalo jednostavna stvar kako su oni mislili, popraviće se.

pre će biti da se oni nisu dobro sračunali

 

novine su svima stigle, al u nedovoljnim količinama. baš bih voleo da znam, ako ti nije problem pitaj ga za nedelju dve kolika im je remitenda prvih brojeva bila

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, aram said:

pričam sad sa likom koji je tamo, kaže da im je distribucija podbacila žestoko. ali, ok, to nije nimalo jednostavna stvar kako su oni mislili, popraviće se.

 

 

ma oni nemaju pojma

 

bio sam u toj koži pre 35 godina

 

misliš da možeš sve ako si dobar sa tastaturom

 

jadac

  • +1 1
Link to comment

Čini mi se da je u početku isti problem sa malim brojem primeraka bio na novinama Nova. Jedva je mogao da se nađe primerak. 

Link to comment
11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

to je sjajan tiraž, pitanje je koliko će opstati na tom broju, ja im želim što duže

 

nije to tako jednostavna rabota, daš nalog štampariji na 15.000 i to je to. u zlatno doba politikina ubedljivo najveća služba je bila prodaja koju nisu sačinjavali samo šefovi poslovnica i prodavci po kioscima, već pešadija čiji je jedini zadatak bio da bukvalno svaki kiosk u sfrj ima na kraju dana 3-7% remitende(vraćenih primeraka) svakog izdanja, svakog dana.

 

ovi su komotno mogli da štampaju prvi broj u +20k tiražu

Ma ne sporim, ali za ovaj momenat da ti dozvoliš takav opšti promašaj na bukvalno svakom prodajnom mestu... Jbga oni su imali dovoljno vremena da sve utegnu.

Ali verovatno nisu imali sa kim.

Ja osnovano sumnjam da ti ljudi uopšte postoje "na tržištu rada", a obaška što verovatno nisu imali budžet da ih preotmu nekom drugom.

Nemam pojma, teško je sada uopšte pričati o ciframa u "papirnom" sektoru.

Sećam se da je Politika mogla da istrpi 10-12% remitende ali tu se već palila sirena za uzbunu. Ovo što kums piše to je to.

E sad sve su to priče iz daleke prošlosti. Sećam se da je ranije granica za "stabilizovanje tiraža" za nedeljnike bila 3-4 broja tj mesec dana.

Ne znam kako je sad.

10 hours ago, aram said:

pričam sad sa likom koji je tamo, kaže da im je distribucija podbacila žestoko. ali, ok, to nije nimalo jednostavna stvar kako su oni mislili, popraviće se.

Mislim da su oni išli linijom imamo ove iz Nova/Danas dnevnog lista... Nadam se da će "ekipi" menadžera iz UM biti veća frka da im se ovo upiše kao "propali projekat" i da će da otvore budžet.

Tu sad neko iz samog lista treba dobro da odigra sa gornjim delovima menadžmenta u UM.

Ima li takvih mahera, videćemo.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...