Jump to content
IGNORED

aLAN fORD


onamonamo

Recommended Posts

Kad god progovoriš, zažalim što nisi rodjen nijem, jedan je od redje citiranih alanfirdovskih kvotića.

Često ovo koristim u šali, a još češće u mislima primenjujem na naše političare

Edited by LaLinea
  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
16 hours ago, Shan Jan said:

 BTW, Jesi to drzao caps lock dok si pisao naslov topica?

 

 

ma jok, namerno sam ovako napisao

 

16 hours ago, MocaVukotic said:

Pogledaj se u zrcalo, stakore

a zamisli "pogledaj se u ogledalo pacove", ovo tvoje je zabavnije

 

16 hours ago, Vapad said:

 

Ne znam da li je to do raspoloženja ali evo godinama ne ide AF - da li čitao nedavno ili čitaš aktivno ili je isto samo sećanje?

 

samo secanje je u pitanju, nisam godinama ni probao da citam ponovo, a cenim da bi me sad smarao

Link to comment
3 hours ago, frit said:

Hm

Kad njofra poče nešto da viče broj jedan izvadi tekicu...

Zlatne poluge nestale 1945...

 

vec napisah nedavno na drugoj temi, frit-frit je bio zvuk listanja novcanica

 

uzgred, grunf je u prvih desetak epizoda bio grunt

Link to comment
14 minutes ago, bios said:

Legendarni su natpisi na nadgrobnim spomenicima. 
 

Ovde leži netko, a ne zna se ko. 
Džoni veseljak, zaboravio disati. 
itd

nemoj itd, daj jos neki

Link to comment

Ja sam počeo da čitam AF još u osnovnoj školi. Tada još nisam mogao da shvatim socijalne paralele tadašnjeg doba i sveta, ali sam uživao u njihovom preživljavanju. Dobijali su po dolar i bili srećni. Živeli su u cvećari tj straćari, ali je delovalo kao da uživaju u tome što imaju. Cela ta atmosfera mi je emitovala neku toplinu i vajb u kome sam uživao. Likovi su naravno zanimljivi, a Briksijev prevod je bio šlag na torti. A vremenom, kako sam sve više čitao i sazrevao, bilo je sve bolje i bolje... 

 

 

  • +1 2
Link to comment
42 minutes ago, onamonamo said:

vec napisah nedavno na drugoj temi, frit-frit je bio zvuk listanja novcanica

 

uzgred, grunf je u prvih desetak epizoda bio grunt

 

Onomatopeje su bile slabije primeceni detalji u stripu. Moja omiljena je kad je Bob krpio gume na kolicima br. 1 i duvao pumpom ih za bicikl  uz onomatopeju FTUM FTUM FTUM

  • Haha 3
Link to comment

počeo sam da čitam sedamdesetih, kupovao redovno, posle tražio i nalazio ono što sam preskočio. sada su složeni ovde u selu. uzimam ih sa vremena na vreme pred spavanje. jednako su mi zanimljivi ko nekad.

 

najluđi mi je onaj broj kada svako priča svoju priču kako je dospeo u grupu. debeli šef sa svojim krasnopisom, jeremija sa svojim prezimenom, grumf koji je sjebao vazduhoplovnog asa........o briksijevom prevodu već je rečeno, grumforva transportna rešenja suludačka.

 

ni moji potomci nisu bili nešto oduševljeni AF.

Link to comment

Preko AF navukao sam se na Ilijadu i Odiseju i na kraju zavrsio knjizevnost. Nastavnica Engleskog jednom nam je odrzala predavanje o uzaludnosti AF zivota i glupom i nerazumljivom humoru, na kraju je pohvalila nekakvu seriju da gledamo jer tamo pricaju pravi engleski akcenat, kasnije smo poupisivali i strane jezike. 

Sve sa tog casa je krenulo, i broja jedan, i onog sto naplacuje prelazak preko reke. Kako je posle Grunf sklapao dohvatili smo se lemljenja, taj lik je bio pravi inzenjer, ostao mi nekakav uredjaj sto ne lici ni na sta, ima neke lampe i kablove i nesto radi, neke rakete.. nisam siguran. Tako su nastali prvi roboti i deca sada tako sklapaju na fakultetima, bitno je da radi, sve bude zakrpljeno, krivo, vire zice, fale delovi ali je funkcionalno 

Nisam neki fan ali imam dosta brojeva, nisam citao odavno, ne pripada mi sada ovde, sta znam.

Format je isto genijalan.

Nisam naravno zavrsio knjizevnost ali su ti stripovi uticali na neke generacije da krenu da citaju, koliko god to neverovatno zvucalo imali su po meni obrazovni karakter u tom smislu. Pisana rec valjda odumire sa generacijama koje su imale strpljenja da citaju, a kao klinci smo pocinjali sa stripovima, pa kako se ko posle snasao i gde. 

Sada je bitna brzina, prociscena informacija, nema borbe i postepenog otkrivanja, nema svetova, a to ne znam kako ce da se zavrsi

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...