Jump to content
IGNORED

Killers of the Flower Moon (2023)


Ajant23

Recommended Posts

Bio sam prošle nedelje u ušću da pogledam pošto je samo tu preživeo od bioskopa, stvarno je dobar film, lepota kako izgleda, kadrovi, montaža, tehnički sve ekstra, ali mi je bio ipak malo predugačak, nije u pitanju toliko minutaža koliko mi je poslednja četvrtina (otprilike) deluje nepotrebno, hapšenje, premišljanje kom se carstvu prikloniti, suđenje i tako dalje, mislim da je sve to moglo da se ubrza, ne deluje mi da smo nešto pametni tu dobili. Druga primedba je da mi deluje maltene kao dokumentartac film, nije nužno loša stvar ali mi fali neki da tako kažem rasplet na kraju, ok dobili smo sve odgovore, ali mi nešto još fali da zaokruži, bar je takav moj utisak.

Link to comment

Citao sam knjigu pre gledanja filma i mislim da je ovde trebalo snimiti dva filma od po tri sata da bi sve bilo obuhvaceno kako treba. U knjizi je dosta posveceno istrazi i formiranju FBI-ja i bas je interesantan deo. Dobar je film ali mislim da bi mi utisak bio jos bolji(jaci) da nisam znao sta se desilo.

@igoraki pa na zalost tako je i ispalo nezaokruzeno u stvarnosti. Autor knjige je deo posvetio potomcima Osejz indijanaca koji su mu pricali i davali dokumenta u smrtima njihovih predaka koja uopste nisu istrazena zbog korupcije itd. Ispada da su ih tamanili kao bubasvabe i da nikoga iz vlasti nije bilo briga za to.

Jos jedna paradoksalna stvar je da su oni smatrani maloumnima i svi su morali da imaju staratelje za trosenje novca, nisu mogli dolar da podignu bez saglasnosti. A u isto vreme pisac navodi da je nekoliko naftnih magnata bankrotiralo zbog svakavih budalastina tipa jedan pravio palatu koja je bila kopija neke iz Firence pa se smorio kad je napravio i napustio je pa je pravio drugu jos vecu itd.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

prilicno slab film obesmisljen neinventivnom rezijom, sta li su mu samo trebali oni kratki rezovi, valjda da unesu bar malo konfuzije ako vec nema bas nikakvog zapleta.  velike gluposti u scenariju, mrzi me da stavljam u spoilere.

dosadni, uvek isti DeCaprio i njegovo isturanje vilice ne nedoknadjuje nemanje talenta.

ostali nisu vredni pomena.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

Svideo mi se film. Dikaprijo konačno druga vrsta uloge. Spor film, treba imati malo živaca da se odgleda. Bukvalno po mom mišljenju ne da nema bespotrebnih stvari, nego bih ja još proširila neke, recimo ovo što Moća kaže. 

Uloga Moli savršena baš zato što je uradila to što je uradila. 

Poslednja scena je fantastična.

Preporuka

  • +1 1
Link to comment
On 1. 1. 2024. at 23:52, Svemir Zeka said:

Poslednja scena je fantastična.

 

Ja sam izgoreo kada je Skorseze izašao za mic. Nekako mi je ta scena bila jako potresna tj sve ono što je pričao. 

  • +1 1
Link to comment

Odgledali sinoć, iz drugog puta pošto je prvo veče skvo (pun intended) zaspala posle sat vremena.

 

Nisam nešto raspamećen :sad: usudio bih se reći i da mi je Irishman bolje legao, dinamičniji je i brži, ne leže mi spori filmovi.

 

Lepa je fotografija zaista, predeli, boje, sve deluje jako autentično, ali...fali mi supstance, u prvoj polovini se malo toga odvija, neke stvari su i nerazumne, neki likovi neobjašnjeni. Mene film kreće da vozi kad se pojavio Džesi Plemons, a to je već uveliko treći sat i taj deo je nekako zbrzan i epilog je smušen, onaj igrokaz u pozorištu me nije nešto oduševio (deluje kao da je Martin pravio film malo više za sebe nego za publiku). Ne deluje mi upečatljivo ni stradanje ni tretiranje indijanaca niti nesposobnost (ili nedostatak želje) sistema da ih zaštite, bar u odnosu na ono što je zaista bilo.

 

DeNiro i DiKaprio, uh, mislim da je bolje bilo da je DiKaprio igrao matorog Hejla, a da su našli mlađeg glumca za glupog Hejla. U onom epilogu se pominje da je matori osuđen na doživotnu robiju, pa pušten na uslovnu (što je bilo tipa 20 godina kasnije) i tek dugo iza toga umro, znači pun kurac godina posle indijanke. Opet, možda je to bila Martinova želja da radi sa svoja dva omiljena glumca. Negde pročitah da je DiKaprio bio inicijalno predodređen za ulogu FBI agenta.

 

Poslednja scena je odlična.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...