Jump to content
IGNORED

Killers of the Flower Moon (2023)


Ajant23

Recommended Posts

Sinoc gledao... ocekivao sam puno vise, posebno nakon pohvala i ovde. The Irishman nisam ni mogao da odgledam do kraja koliko je los film, sada rekoh aj' da pruzim Skorsezeu jos jednu sansu... 

 

I ne zalim, preporuka da se gleda, ali tanko i predugacko, ovo je mogao da bude neki Directors cut nekada npr. Frustrira sto Skorseze ima zdravu ideju, dobro krene, ubaci elemente koji ti privuku paznju i onda te sa nekim razvojem price gurne u neko zaludno razmisljanje... Kad krene istraga FBI i tok filma nakon toga te vise vuce ka vratima na izlazu nego ka satisfakciji... Neuverljivo, krpi se do kraja nekako...

  • +1 1
Link to comment

Nimalo oduševljena sto cu gledati dvojicu liberala, jedan klimatski djokica sa jahte i barely legal devojkama (u javnosti), drugi matora prodana drtina,  ocima ih ne mogu videti koliko su licemerni....i moram da gledam ne jednom, nego dva puta isti film sa njima. Gde ce im (studiju)  dusa?! 

 

Sledece tri sata proletese u nestvarnoj, atmosferi pejzaza, svetla, boja, ritma, dijaloga.... Vise je receno tisinom, pokretom, nego samim tekstom.

Skorsezeov masterpiece! Pittoresque  

 

Ona dvojica smrdeza su blistala u svakoj sceni. DeNiro je pokidao. Leo je imao issues ponekad da iskaze zlost i koliko je, ako je, glup, greedy ..al okej. Mislim da su to bas finese koje vecina nece primeniti. Isto Lilly Gladstone za neke ce biti wow, al posto pratim njen dijapazon, ovo je za nju normalno stanje gde ima dva-tri izraza lica. Svaka on point samo sto je meni vec poznata njena gluma. 

 

Ne mogu da verujem da je Skorseze uspeo ovakav film da napravi.  Uopste ne lici na njega da se ovoliko bavi prirodom i da joj da na vaznosti da i ona sama postane karakter.  

 

 

Po kuloarima se priča da su oko $120 miliona samo ova trojica uzela od ukupnog,  $200 miliona, budzeta. 

 

 

Edited by mustang
  • +1 3
Link to comment
52 minutes ago, mustang said:

Nimalo oduševljena sto cu gledati dvojicu liberala, jedan klimatski djokica sa jahte i barely legal devojkama (u javnosti), drugi matora prodana drtina,  ocima ih ne mogu videti koliko su licemerni....i moram da gledam ne jednom, nego dva puta isti film sa njima. Gde ce im (studiju)  dusa?! 

 

 

Pa, vrh :lolol:

  • Haha 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Film je odličan, sve je lepo, ova dvojica su odigrali izuzetno, ali zar se nikome ne čini da bi ta dva lika trebalo da glume značajno mlađi ljudi. Leov lik bi po meni na početku filma trebalo da bude mladić u ranim dvadesetim, a zli Hejli oko 45 godina.

  • +1 1
Link to comment
On 1. 11. 2023. at 12:47, mustang said:

Nimalo oduševljena sto cu gledati dvojicu liberala, jedan klimatski djokica sa jahte i barely legal devojkama (u javnosti), drugi matora prodana drtina,  ocima ih ne mogu videti koliko su licemerni....i moram da gledam ne jednom, nego dva puta isti film sa njima. Gde ce im (studiju)  dusa?! 

 

Sledece tri sata proletese u nestvarnoj, atmosferi pejzaza, svetla, boja, ritma, dijaloga.... Vise je receno tisinom, pokretom, nego samim tekstom.

Skorsezeov masterpiece! Pittoresque  

 

Ona dvojica smrdeza su blistala u svakoj sceni. DeNiro je pokidao. Leo je imao issues ponekad da iskaze zlost i koliko je, ako je, glup, greedy ..al okej. Mislim da su to bas finese koje vecina nece primeniti. Isto Lilly Gladstone za neke ce biti wow, al posto pratim njen dijapazon, ovo je za nju normalno stanje gde ima dva-tri izraza lica. Svaka on point samo sto je meni vec poznata njena gluma. 

 

Ne mogu da verujem da je Skorseze uspeo ovakav film da napravi.  Uopste ne lici na njega da se ovoliko bavi prirodom i da joj da na vaznosti da i ona sama postane karakter.  

 

 

Po kuloarima se priča da su oko $120 miliona samo ova trojica uzela od ukupnog,  $200 miliona, budzeta. 

 

 

 

Upozoravam te da necu trpeti raspirivanje trumpizma na ovom topiku.

Sledece sto ti sledi ako nastavis je sedmodnevni ban.

 

  • Haha 6
Link to comment

Meni je film bio ubi bože dosadan, razvučen, spor, mjestimično nelogičan i nadasve bez ikakvog dramatskog zaključka vrijednog te duljine.

 

A sama završna scena je čisto izdrkavanje '' kak se nekad dobro showmaniralo prije dva ljucka vijeka kad sam ja bijo dječarac''

  • +1 4
Link to comment

Dobra je tema, izvedba nekako holmarkovska. De Niro je solidan za svoje u ovom veku standarde, ali ne bi trebalo više da glumi. 
di kaprio mi nije ubedljiv. 
to kad kastuješ stalno iste face je baš neka lenjost nedostojna filma. 
prieto me iznenadio izborom sočiva. Sve je nekako dokumentaristički preoštro. I scenografija trpi. 

Možda se matori tu mešao jer sećam se i ajrišmena sam zagasio ne mogavši pažnju pomaći sa onih redikulnih maski. 
a đorđe iz džungle je sad stalno takav il mu to ostalo od kita?

Link to comment

lol i ja kad sam preletao preko filma da vidim kako izgleda, bas sam pomislio da deluje holmarkovski.

cenim da je ovo 1 od filmova koji ce odlezati na lageru nekih godinu dana pre nego sto skupim tri i po sata strpljenja da gledam

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...