Jump to content
IGNORED

Saudijci i ostali bogatuni


Jeremija

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

U to ime, znam da je dugacko al vredi pogledati:

 

Meni je od svega najjaci deo kad FIFA organizuje 2030 WC na tri kontinenta kako bi azijska drzava mogla ponovo da se kandiduje :ziga:

Link to comment
  • 2 months later...
1 hour ago, John Coltrane said:

Hendersonu već dojadilo. Kažu i Firmino bi nazad u Evropu.

 

https://theathletic.com/5183065/2024/01/17/jordan-henderson-saudi-arabia-leaves-ajax/

Dugo je i potrajao. Sve što je uspeo u životu i renome koji je stekao je usrao odlaskom u SA. Ko će mu zaboraviti hipokritičnost zarad para prema “duginim bojama”? Šteta.

 

Ide u Ajax. I ostali će (negde) . Kraće je trajalo kod ovih kasapina nego propali eksperiment u Kini.

Edited by dragance
Link to comment

Resio je LGBTQ situaciju u Saudijskoj arabiji, sad malo da sredi to malo i po Holandiji :ph34r: Inace je platu primao u SA, da bi izbegao porez u VB i sad kad je otisao su mu zadrzali sve sto je trebalo da mu isplate i sto mu duguju.

Link to comment

Polufinale italijanskog superkupa koji se igra u Saudijskoj Arabiji. 
Prosečna utakmica na JSL njivama bude solidno popunjenija na tribinama.

IMG_1783.jpeg

Link to comment

Ovaj njihov vanity project nema sanse da uspe. Mislim i da samo 3-4 glavna tima dovode ove superzvezde, ostatak lige ne bi igrao drugu srpsku. Dodaj tome da prosecnog saudijca vise zanimaju trke kamila nego ovo, plus da kosta boga oca da se odrzavaju ti stadioni u stanju za normalan mec, da igraci treba da zive u zemlji gde se ljudi javno vesaju na trgu a zene drze u kucama, itd...

 

Neka sledeca jaka fudbalska liga van Evrope ce biti ili USA ili Kina. 

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

 

Neka sledeca jaka fudbalska liga van Evrope ce biti ili USA ili Kina. 

 

Kako je bilo na Neptunu ovih godina ? :)

 

Link to comment
18 minutes ago, SNARC said:

Kako je bilo na Neptunu ovih godina ? :)

Hoces reci da su vec jake? Ma slazem se, ja sam vise mislio u smislu da mogu da budu na nivou Premier lige ili da je prestignu.

Link to comment

Ne, nego su to vec probali pa omanuli slavno..

 

Doduse, MLS dovodi mahom isluzene igrace, pred penzijom, bez spektakularnih ulaganja..Kinezi su imali jedan jak uzlet pre nekoliko godina i skapirali da to ipak nije za njih

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Ovaj njihov vanity project nema sanse da uspe. Mislim i da samo 3-4 glavna tima dovode ove superzvezde, ostatak lige ne bi igrao drugu srpsku. Dodaj tome da prosecnog saudijca vise zanimaju trke kamila nego ovo, plus da kosta boga oca da se odrzavaju ti stadioni u stanju za normalan mec, da igraci treba da zive u zemlji gde se ljudi javno vesaju na trgu a zene drze u kucama, itd...

 

Neka sledeca jaka fudbalska liga van Evrope ce biti ili USA ili Kina. 


Indija je, pre par godina, imala sličan pokušaj. 

Link to comment
On 19. 1. 2024. at 0:48, Shan Jan said:

Ovaj njihov vanity project nema sanse da uspe. Mislim i da samo 3-4 glavna tima dovode ove superzvezde, ostatak lige ne bi igrao drugu srpsku. Dodaj tome da prosecnog saudijca vise zanimaju trke kamila nego ovo, plus da kosta boga oca da se odrzavaju ti stadioni u stanju za normalan mec, da igraci treba da zive u zemlji gde se ljudi javno vesaju na trgu a zene drze u kucama, itd...

 

Neka sledeca jaka fudbalska liga van Evrope ce biti ili USA ili Kina. 

 

Saudijska Arabija ima Super ligu od 18 klubova, 1. diviziju od 18 klubova, 2 ligu, dve grupe po 16 klubova i 3. ligu 4 grupe po 10 klubova. Ne znam za ostale lige, ali 200% znam za 2. diviziju...rang Srosje lige Istok-Zapad-Vojvodina-Beograd, maksimalni broja stranaca u klubu je 5. Mahom su to Brazilci, ima dosta Tunižana, a ima naravno i drugih, pa i naših. Konkretno u toj "trećoj ligi" ima i naših. U ovoj sezoni su bili Matić, Pantić, prošle godine Kojičić, plate su odlične,a  premije još bolje. Jedna od dobrih stvari je ta da koga lokalni Princ odabere da bude predsednik kluba, za poslovanje garantuje ličnom imovinom. Ne može neki "golja" da zasedne na čelo kluba i mažnjava kintu. Jedan trener može da bude samo u jednom klubu u celoj sezoni. Isplaćuju sve, do poslednjeg rijala i nema na kraju odricanja od dugova. Poštuju se FIFA pravila, a za sprovodjenja FIFA pravila i "zakona" je trenutno zadužen jedan Španac. Infrastruktura u toj "trećoj ligi" je u odnosu na našu npr. razlika dva veka. Nemaju u tom rangu grandiozne stadione, podloge su odlične, bilo one travnate ili sa veštačkom travom. O nekim drugim predrasudama i verskoj zatucanosti, niti bih pisao, niti bih uporedjivao....

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...