Jump to content
IGNORED

NBA 23/24


Amos

Recommended Posts

On 21. 3. 2024. at 15:33, Peter Fan said:

Pa, ne.

Prema Atlanticu, (a ja njima i Forbsu vjerujem, jer su im sport & business of sport neke od glavnih djelatnosti): Cuban sold the Mavericks for a price in excess of $4 billion, which includes the franchise and its assets such as buildings and land. That figure is the team’s valuation, and it determines the amount the Adelson family paid to purchase the controlling stake in the team.

https://theathletic.com/5168499/2023/12/29/mark-cuban-mavericks-sale-adelson-family/

 

Kazem, ponavljam (TM)- i time se odjavljujem iz ove diskusije - NBA se razvija jednako brzo ili brze od NFL. To potvdjuju kako trziste za klubove, tako i trziste zabave. Iako to tebi promice, oba trzista vjeruju u buducnost lige.

 

Pa pricali smo, a ti si odbijao citati ozbiljne studije koje smo ja i @hazard postavljali koji kazu da je trzsite zabave zero-sum game. Ako ljudi ne idu gledati Bearse 10 puta godisnje, ici ce na White Sox, Blackhawks, Bulls i pozoriste.

 

A igraci vjerovatno imaju prebivaliste u nekoj od nekih od no income tax drzava, a i da nemaju porezi na salary cap od $250M su kap u moru od $1T koliki je godisnji GDP drzave IL. A Swiftica ce odrzati koncert u Chicagu bili Bears tu ili ne. Ako ide u Des Moines, IA, doci ce i u treci najveci grad u Americi.

 

Na koncu da se odjavim od ovog off topica - ako privatni interes nije u stanju izgurati profitabilan klub u gradu koji je sa okolicom 8 miliona ljudi, o kakvom onda uspjesnom poslovnom modelu mi govorimo? Nek se teraju u kurac i oni i njihov klub.

 

svako bira kome će verovati, ali što se mene tiče, u toj transakciji se trgovalo deonicama Mavericka po ceni da ceo tim vredi 3.5 milijarde.

previše sam o tome pročitao tekstova da bih sad menjao mišljenje jer ste Đuro i ti potrošili po 10 sekundi na googlanje.

nakon prodaje Sunsa za 4bn je forbes zadigao cenu svakog tima. Jazz i Timberwolves sad po forbesu vrede duplo više nego što su se u realnosti plaćeni pre samo 2 godine, jer Suns.

Da li će forbes sad napraviti korekcije u kontra smeru zbog prodaje Mavsa? Pa to i nije toliko bitno, koga boli uvo za procene forbsa. Ono što je bitno su pregovori lige sa medijskim kućama i rezultati toga ćemo uskoro saznati.

 

Ozbiljne studije koje je hazard kačio su bile o socceru i to engleskom. Da li se i koliko isplati ulagati u stadion Šolakovog Sunderlanda. To je totalno irelevantno za priču o NBA/NFL.

i studije u fazonu "Bogataši nas lažu, Petrovaradin uopšte ne zaradi od Exita". A ozbiljna studija skroz prećuti koliko od istog tog Exita zaradi NS.

Igrač može imati prebivalište gdegod ali taxe se plaćaju tamo gde se igra utakmica. Kad se igra tekma u Chicago onda svi Bearsi plate taxu, a plate i igrači Ramsa tzv jock tax. Igrači bi u tom smislu jedva čekali da Bears pređu u Orlando.

Te prihode u budžet ćemo diskvalifikovati sa "to je samo kap u 1T moru", a rashode ćemo podebljavati. Ako imaju 1T onda je par stotina miliona za stadion samo kapljica.

Ako Bears odu iz grada, ljudi će gledati kako komšijska deca pikaju dobaciveTM. Sve je to isto. A i isti je vrag jel na koncertu bude 60-70 hiljada ljudi ili je svirka u klubu za 100-200 ljudi.

Ono, reč je o tvojim parama i malo je bezveze što ja pačam u tu temu, ali bezveze je i za potrebe diskusionogTM foruma da se sve svede na te sirotinja gradi bogatima stadione priče i teze da je potpuno je svejedno gde će biti stadion Bearsa jer potpuno svejedno gde će biti stadion Sunderlanda.

Owner Bearsa ima svoj leverage, grad i država imaju svoj pa će se nadjebavati. Na kraju će verovatno presuditi tvoj glas na referendumu.

 

On 21. 3. 2024. at 19:42, 1n54jd3r said:

Pa malo si kontradiktoran u nastupima. Ako svi zele da udju zbog kesa i utrkuju se, onda su ili svi budale jer ne vide da je biznis u opadanju jer gledanost, ili sve ovo sto pises stranama unazad nema mnogo smisla.

 

daj bre :lol:

nisam ja kontradiktoran već ti imaš problema sa čitanjem ili razumevanjem onog što je napisano. nba je još uvek veoma profitabilan posao i još dugo će to ostati. ali nije ni izbliza toliko profitabilan koliko bi bio da je proizvod popularan koliko je bio u 90s

Link to comment

2-2ipo mins do kraja je bilo od +14 do +18 ali zašto bi iko izašao

deuce 48mins

hart 44

divicenco 41mins

Edited by uini
Link to comment

Izgleda da ce jedini Diandre na mecu biti Dzordan posto je i Ejton upitan, bice dobar kripl fajt ali Denver veliki favorit, ni Sajmons ne igra ovima

Link to comment

Posto jokic ne reprezentuje Srbiju veceras, evo Bogi, Vasa i Poku su dali 21 poen na poluvremenu i nadomesteli jokicev ucinak 🥸

 

  • +1 1
Link to comment

Boston 11 ofanzivnih skokova, Cikago 1.:huh:

 

Edit: Na sta li ce liciti Denver - Portland, jednima ne igraju dva glavna igraca, drugima niko.

Edited by reg
Link to comment

 

edit: Kakva glupa tehnicka greska svirana Cikagu zbog vesanja posle kucanja sa strane, bukvalno poklon Bostonu.

 

Edited by reg
Link to comment

Denver nema pleja, nisu sposobni da prevedu loptu preko svoje polovine.

 

Edit: pricali na DNVR kako je Portland "u trci" za mesto 4og najgoreg tima sa Sarlotom. Nisu se dali.

Edited by reg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...