Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    653

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    177

Hmmmm, pa cim smo na Fragmentima na PDF-u Umetnost, to znaci da i dalje razmenjujemo nekakav sadrzaj koji se da posredovati, tj. da smo jos uvek "unutar domena reprezentacije", sto bi se reklo :kdp: [sa naglaskom na 'inside']Salim se malo, no istina jeste da je kod mene Mekena uglavnom odgovoran za podsticaje u tom pravcu. Mada takve opsesije nisu zdrave, valja se toga ratosiljati prvom prilikom angry.gifhttp://www.youtube.com/watch?v=aausG-L6dqc

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

pa dobro, opsesije, ovo ono, nazovi kako oches.. uglavnom i posle slusanja i citanja Mekene, ja sam u konstantnoj potrazi za tudjim dmt iskustvima..... nista kao gljive, i [prilicno] nista kao lsd............ je dmt :) jedna moja prijateljica kaze da ga svi Indijci imaju, al kriju.. a i ovde ih fakat ima malo i svi se drze strogo zajno

Link to comment
Mada takve opsesije nisu zdrave, valja se toga ratosiljati prvom prilikom
mante se toga drugari, to je siddhi, koji vas samo može sjebati i dati lažan osećaj prosvetljenja kao kod ovih hipika.nirvana se pronalazi baš u toj svakodnevici iz koje bi svi mi želeli da pobegnemo, cold turkey, bez ikakve psihoaktivne pomoći.
Link to comment
da bi to ukapirao kako treba, moraš prvo da pobegneš.
pa ne, mada je to uvek prva čovekova reakcija, i otud ova potreba za meditativnim drogama. tako da generalno se slažem, teško je to ukapirati u iole podnošljivoj svakodnevici, tako da je obično potrebno da RL brutalno oduzme mogućnosti izbora, i satera pojedinca u ćošak, da bi se njegov ego u nemogućnosti bega konačno predao i shvatio da mu nikad ništa nije ni falilo. to je i razlog što se često takve spoznaje dešavaju prilikom suočavanja sa smrću, u zatočeništvu i slično. često čak ni tada, pa većina ljudi umire u grču i strahu.
Link to comment

al bre Gonzo nema nista kod DMT-a sto bi se moglo okvalifikovati kao meditativno ili prosvetljujuce. mislim da si se mozda pogresno izrazio, pa je ovo negde suvisno - ali postoji razlicit spektar efekata koji se postizu razlicitim drogama/sredstvima, a po svim svedocanstvima, iskustvo indukovano DMT-jem svakako nije nista meditativno. to je prosto putovanje [trip], jer ako si odgledao klip, Mekena prica o "dodirivanju sintakse" i pominje entitete koji mu se prikazuju kao "self-dribbling basketballs", it couldn't be more unenlightening.kolko se secam price, DMT je hemikalija odgovorna za raznorazne halucinacije koje se javljaju u slucajevima near death experiencea, a zanimljiv je i zato sto ne stvara nikakvu psiholosku niti fizicku zavisnost [svi sisari ga imaju u krvotoku].pritom, ovo sve ne govorim kao drug-advocate, niti fan nju ejdzerske tehno-eshatologije :Dhttp://www.youtube.com/watch?v=oe0cm2vMHkM

Link to comment
PAUL CELANAssisiUmbrijska noć.Umbrijska noć sa srebrom zvona i maslinova lišća.Umbrijska noć s kamenom što si ga donosio amo.Umbrijska noć s kamenom.Muk, nijemo što u život kroči.Vrčeve pretoči.Zemljani vrč.Zemljani vrč uz koji je srasla lončarova ruka.Zemljani vrč koji za vazda zatvara ruku sjene.Zemljani vrč s pečatom sjene.Kam, kamen što pogled dokuči.Pusti sivca ući.Trapava životinja.Trapava životinja u snijegu što prosipa najgolija ruka.Trapava životinja pred riječi, što pala je u bravu.Trapava životinja koja san iz ruke jede.Sjaj, bljesci što utjehu ne nose.Mrtvi - Franjo, još prose.
Link to comment
pa ne, mada je to uvek prva čovekova reakcija, i otud ova potreba za meditativnim drogama. tako da generalno se slažem, teško je to ukapirati u iole podnošljivoj svakodnevici, tako da je obično potrebno da RL brutalno oduzme mogućnosti izbora, i satera pojedinca u ćošak, da bi se njegov ego u nemogućnosti bega konačno predao i shvatio da mu nikad ništa nije ni falilo. to je i razlog što se često takve spoznaje dešavaju prilikom suočavanja sa smrću, u zatočeništvu i slično. često čak ni tada, pa većina ljudi umire u grču i strahu.
nisam govorila o drogama, nego o izmeštanju iz svakodnevice.suočavanje sa smrću ili ludilom kao i zatočeništvo u vidu potpune samoće daju rezultate, tačno. za one koji to stanje prežive.čini mi se i da oduzimanje mogućnosti izbora nije jedini RL način. i življenje svih željenih izbora ume da da isti efekat.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...