Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

mante se toga drugari, to je siddhi, koji vas samo može sjebati i dati lažan osećaj prosvetljenja kao kod ovih hipika.nirvana se pronalazi baš u toj svakodnevici iz koje bi svi mi želeli da pobegnemo, cold turkey, bez ikakve psihoaktivne pomoći.
rece neko koj vazda menja avatare Raoul-a Duke-a.. jojjj, tiću..... das pogledo bar jedan video o dmt-u, neb tako reko
Link to comment
  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    653

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    177

rece neko koj vazda menja avatare Raoul-a Duke-a.. jojjj, tiću..... das pogledo bar jedan video o dmt-u, neb tako reko
i velikog gurua Hunter S. Thompson-a u hiljadu i jednoj varijanti 2i75qx2.jpgbre stvarno Gonzo, nas si naso od svi' ljudi signs_183.gif
Link to comment

video sam da ste me pominjali, al nisam imao vremena da kvalitetno iskomentarišem, pa ću sad ovako đuture.za darkattaktora i hipićku - mislim da me niste razumeli drugari, vrlo dobro znam šta je dmt, i koji su mu efekti, i nemam tu nikakvih zamerki, niti tvrdim da je on meditativna droga, tj. ne tvrdim da je on meditativna droga per se, taj kvalitet mogu mu učitati samo korisnici, kao uostalom i svim ostalim psihoaktivnim supstancama, i to je ono što me je ponukalo na reakciju kad sam pogledao onaj prvi klip. prosto dosta komentara u tom klipu imalo je taj metafizički prizvuk, ljuštenje slojeva ličnosti, stapanje s izvorom, krilati entiteti, itd., pa sam samo hteo da napomenem da iako ta iskustva mogu imati meditativno-prosvetljujuće kvalitete, veoma je opasno kada pojedinci u tome prepoznaju stvarno prosvetljenje i pomisle kako ih je to duhovno unapredilo i izdiglo iznad ostalih smrtnika. ko što rekoh to je siddhi, trik ega koji vodi na samozadovoljnu duhovnu stranputicu.nisam ni u kom momentu tvrdio da vi to očekujete od DMT iskustva, niti sam se bunio protiv njegove upotrebe u rekreativne svrhe. :)a sad za pt

suočavanje sa smrću ili ludilom kao i zatočeništvo u vidu potpune samoće daju rezultate, tačno. za one koji to stanje prežive.čini mi se i da oduzimanje mogućnosti izbora nije jedini RL način. i življenje svih željenih izbora ume da da isti efekat.
potpuno si u pravu, da iskoristim staru političku frazu, to su 2 strane iste medalje. poslužiću se tarot analogijom a vasudeva nek me ispravi ako sam u krivu. prvo stanje, potpunog ograničenja, bezizlaznosti i sateranosti uza zid simbolizuje 10tka mačeva, u thoth špilu nazvana propast,

ths10.jpg

a rider-waitova verzija je možda i ilustrativnija za to stanje potpune nemogućnosti da se promeni stanje u kome se pojedinac nalazi

swords10.jpg

krah bespomoćnog ega koji u toj situaciji sledi, prilika je da se ostvare samadhi ili satori, kako ti draže. dešava se, u ratovima, izbeglištvu, logorima, zatvorima, u trenucima smrti.drugi ekstrem koji si navela, potpunog predavanja strastima i užitcima, najbolje simboliše kroulijeva karta sedmica pehara, nazvana razvrat

7_cups-debauch-thoth_lg.jpg

to je stanje u kojem se došlo do krajnjeg stadijuma udovoljavanja želji, jurnjave za materijalnim dobrima, za moći, itd., i kada takvoj individui postaje jasno da i pored svega što je stavila u se, na se i poda se, i dalje ne može da pobegne od osećaja egistencijalne nedostatnosti. zato recimo mnogi ultrabogataši naprasno otkrivaju sajentologe, budizam i slično. iz ovoga stanja mnogo je teže izvući onaj osećaj bespomoćne predaje kao u prethodnom slučaju, tako da mnogi nastavljaju s besomučnim ganjanjem želje dok se ne raspadnu, ili se okrenu drugom tipu pumpanja ega, ovoga puta kroz neke spiritualističke tripove.baš zbog ovoga mnoga duhovna učenja zagovaraju tzv. treći put, put odbacivanja ekstrema, što asketizma, što bohemije.

Edited by Gonzo
Link to comment
prosto dosta komentara u tom klipu imalo je taj metafizički prizvuk, ljuštenje slojeva ličnosti, stapanje s izvorom, krilati entiteti, itd., pa sam samo hteo da napomenem da iako ta iskustva mogu imati meditativno-prosvetljujuće kvalitete, veoma je opasno kada pojedinci u tome prepoznaju stvarno prosvetljenje i pomisle kako ih je to duhovno unapredilo i izdiglo iznad ostalih smrtnika. ko što rekoh to je siddhi, trik ega koji vodi na samozadovoljnu duhovnu stranputicu.
ma da, that kind of talk je prosto samo deo zivopisnog folklora new age kulture. inace, polazna tacka za upustanje u bilo kakvu pricu sa new agerima jeste da ih pustis da tumace tudju terminlogiju on their own terms. ako nisi voljan uciniti taj ustupak - razgovora nema :D no, necu da budem zlocest. postoji citava lista razloga zbog kojih treba gledati blagonaklono prema njima kao drustvenoj pojavi.
Link to comment
video sam da ste me pominjali, al nisam imao vremena da kvalitetno iskomentarišem, pa ću sad ovako đuture.za darkattaktora i hipićku - mislim da me niste razumeli drugari, vrlo dobro znam šta je dmt, i koji su mu efekti, i nemam tu nikakvih zamerki, niti tvrdim da je on meditativna droga, tj. ne tvrdim da je on meditativna droga per se, taj kvalitet mogu mu učitati samo korisnici, kao uostalom i svim ostalim psihoaktivnim supstancama, i to je ono što me je ponukalo na reakciju kad sam pogledao onaj prvi klip. prosto dosta komentara u tom klipu imalo je taj metafizički prizvuk, ljuštenje slojeva ličnosti, stapanje s izvorom, krilati entiteti, itd., pa sam samo hteo da napomenem da iako ta iskustva mogu imati meditativno-prosvetljujuće kvalitete, veoma je opasno kada pojedinci u tome prepoznaju stvarno prosvetljenje i pomisle kako ih je to duhovno unapredilo i izdiglo iznad ostalih smrtnika. ko što rekoh to je siddhi, trik ega koji vodi na samozadovoljnu duhovnu stranputicu.nisam ni u kom momentu tvrdio da vi to očekujete od DMT iskustva, niti sam se bunio protiv njegove upotrebe u rekreativne svrhe. :)a sad za ptpotpuno si u pravu, da iskoristim staru političku frazu, to su 2 strane iste medalje. poslužiću se tarot analogijom a vasudeva nek me ispravi ako sam u krivu. prvo stanje, potpunog ograničenja, bezizlaznosti i sateranosti uza zid simbolizuje 10tka mačeva, u thoth špilu nazvana propast,

ths10.jpg

a rider-waitova verzija je možda i ilustrativnija za to stanje potpune nemogućnosti da se promeni stanje u kome se pojedinac nalazi

swords10.jpg

krah bespomoćnog ega koji u toj situaciji sledi, prilika je da se ostvare samadhi ili satori, kako ti draže. dešava se, u ratovima, izbeglištvu, logorima, zatvorima, u trenucima smrti.drugi ekstrem koji si navela, potpunog predavanja strastima i užitcima, najbolje simboliše kroulijeva karta sedmica pehara, nazvana razvrat

7_cups-debauch-thoth_lg.jpg

to je stanje u kojem se došlo do krajnjeg stadijuma udovoljavanja želji, jurnjave za materijalnim dobrima, za moći, itd., i kada takvoj individui postaje jasno da i pored svega što je stavila u se, na se i poda se, i dalje ne može da pobegne od osećaja egistencijalne nedostatnosti. zato recimo mnogi ultrabogataši naprasno otkrivaju sajentologe, budizam i slično. iz ovoga stanja mnogo je teže izvući onaj osećaj bespomoćne predaje kao u prethodnom slučaju, tako da mnogi nastavljaju s besomučnim ganjanjem želje dok se ne raspadnu, ili se okrenu drugom tipu pumpanja ega, ovoga puta kroz neke spiritualističke tripove.baš zbog ovoga mnoga duhovna učenja zagovaraju tzv. treći put, put odbacivanja ekstrema, što asketizma, što bohemije.

evo i ja da se pridruzim penzionerskom rantu.odlican, odlican post, gonzo, kud cu ja tebe ispravljati. dodacu samo da ozbiljni spiritualni sistemi imaju metode odbacivanja duhovnih privida i prelesti. od pravoslavne mistike, do danasnjih naprednih meditativnih tehnika, svuda postoji sistem "checks and balances" koji sprecava adepta da nasumicno komesanje svog uma pomesa sa duhovnim uvidom.samostalni eksperimenti sa halucinogenima cine da covek od prianjanja za realni svet predje na prianjanje za vise, personalne emanacije iluzorne energije univerzuma, koje potom nazivamo entitetima i vizijama. bez ostre samokontrole i vodjstva duhovno naprednije osobe od nas, imacemo dobar trip ali necemo saznati mnogo toga pametnog.moja deviza je: meditiraj na suvo, drogane. u prizoru uginulog vrapca na ulici, u bacenom papiru od bombone na vetru, ima vise istine nego u tonama hemikalija.a droge su dobre za zezanje i lupetanje, daleko bilo da to sporim.
Link to comment

Gonzo - hvala na trudu da mi odgovoriš. 10ka mačeva, dakle. moj avatar.

bez ostre samokontrole i vodjstva duhovno naprednije osobe od nas, imacemo dobar trip ali necemo saznati mnogo toga pametnog.
zar život sam nije dovoljan za ovu ulogu? i ako nije, zašto nije?
Link to comment
Gonzo - hvala na trudu da mi odgovoriš. 10ka mačeva, dakle. moj avatar.zar život sam nije dovoljan za ovu ulogu? i ako nije, zašto nije?
Pre svega zbog onoga sto se naziva "mracna noc duse", sto pravoslavni zovu uninije. To je stanje u koje se zapada veoma lako posle pocetnih duhovnih neuspeha, i koje cesto rezultira osecanjem zasicenosti, depresijom, beznadjem i nesposobnoscu za dalji duhovni napredak. Prisustvo snaznog mentora, gurua, duhovnika, kako zelis da ga nazoves, coveka moze vratiti na zacrtani put. Kako to ide u sportskim filmovima? Posle perioda intenzivnog treninga dolaze bolovi, bezvoljnost, strah, i uvek se pojavi neki stariji lik koji te sutne u guzicu i kaze "mozes ti to, svi smo to prosli". Ko god podje na duhovni put, ima neku ideju o tome gde zeli da stigne i sledi odredjene metode koji su katkad bolni. Mentor je tu da se pobrine da covek na drugu stranu izadje relativno neostecen i ojacan, a ne kao ruina.
Link to comment
dodacu samo da ozbiljni spiritualni sistemi imaju metode odbacivanja duhovnih privida i prelesti. od pravoslavne mistike, do danasnjih naprednih meditativnih tehnika, svuda postoji sistem "checks and balances" koji sprecava adepta da nasumicno komesanje svog uma pomesa sa duhovnim uvidom.samostalni eksperimenti sa halucinogenima cine da covek od prianjanja za realni svet predje na prianjanje za vise, personalne emanacije iluzorne energije univerzuma, koje potom nazivamo entitetima i vizijama. bez ostre samokontrole i vodjstva duhovno naprednije osobe od nas, imacemo dobar trip ali necemo saznati mnogo toga pametnog.moja deviza je: meditiraj na suvo, drogane. u prizoru uginulog vrapca na ulici, u bacenom papiru od bombone na vetru, ima vise istine nego u tonama hemikalija.a droge su dobre za zezanje i lupetanje, daleko bilo da to sporim.
fala, ovako je trebao da izgleda moj budući odgovor nakon neprekinutog nerazumevanja od strane drugova ataktora i hipićke. samo sam izneo teorijske osnove, sačuvaj bobe da branim nekome nešto. a tek da imam nešto protiv šamanizma, fju! to je upravo ovo što si rekao, idealna prilika da uz nekog iskusnog baju pokušaš spiritualni trip uz pomoć zanimljivih travki i korenja, i da pritom ne izgubiš pamet ili se ne otruješ, već o contrer izvučeš neku korisnu pouku o sebi i svetu as such. bruce parry s bbc-ja imao je sreću da doživi takva iskustva u više plemena.ovde je u amazonu, nakon što je zgutao ayahuascu, koja sadrži dmta ovo je u africivrlo slično onom što sam slušao iz prve ruke, od drugara koji je prošao plemensku inicijaciju u 1 brazilskom plemenu.mnogo povraćanja, fizičke patnje, ali i zanimljivih spoznaja. all in all, ne nešto što bi voleo da probam unattended i na svoju ruku. Edited by Gonzo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...