Jump to content
IGNORED

FRAGMENTS


Allegra

Recommended Posts

  • Replies 4.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    653

  • Takeshi

    358

  • roksi

    204

  • Caligula

    177

And I do believe it's true that there are roads left in both of our shoes, But if the silence takes you then I hope it takes me too. So brown eyes I hold you near, 'cause you're the only song I want to hear A melody softly soaring through my atmosphere.

Link to comment

Opet zivot kopira umetnostPosle Londona nemiri i nasilje, u kojima mahom učestvuju mlađe osobe, proširili su se i na Birmingem, Liverpul i Bristol. Britanski premijer Dejvid Kameron najavio da će večeras na ulicama Londona biti 16.000 policajaca.http://www.youtube.com/watch?v=fQ4M4ViJ108

Link to comment

Jimmy Rabbitte: Soul is the music people understand. Sure it's basic and it's simple. But it's something else 'cause, 'cause, 'cause it's honest, that's it. Its honest. There's no fuckin' bullshit. It sticks its neck out and says it straight from the heart. Sure there's a lot of different music you can get off on but soul is more than that. It takes you somewhere else. It grabs you by the balls and lifts you above the shite.

Link to comment

Lekso Saicic i samuraj„Lekso bješe po prirodi sila,Pa ga lako škola naučila.Vojnu školu on je naučio,S mačevanjem on je prvi bio.Bog ga za to bješe obdario,Car Nikoli dosta mio bio.U hiljadu i devetsto pete,Kad se Japan sa Rusijom srete,Lekso stupi kao dobrovoljac,kao svaki stari Crnogorac.Ruskoj floti zapovjednik bješe,Na Pacifik borbu započeše.No, pre borbe što je otpočela,Rusima je knjiga doletjela.Od japanskog admirala Toga,Koji piše al ne moli boga.Sa knjigom se megdandžija traži,Pa ti odmah svoj armiji kaži.Roženstvenko knjigu objavljuje,Na knjigu se junak osmjehuje.Pa on čeka ko će da se javi,I da vidi ko je junak pravi.On mislio da se Kozak javi,Admiral se puno iznenadi.On pred sobom vidi srpskog zmaja,Od Berana junačkoga kraja,Hrabrog Leksa, kome nema ravna.Priđe Lekso, zdravi AdmiralaI ovako njemu progovara:Gospodine, silan Admirale,Ja sam Srbin, rodom na Balkanu,Vaš sam vojnik, onda Lekso planu,Ja ću stati hrabro na megdanu.Na megdan ću Japancu da pođem,Sa megdana zdravo ću da dođem.Ako Bog da i sreća od Boga,I mojega mača svijetloga,Japancu ću ja odsjeći glavu,Pa je poslat stolnom Petrogradu,A na ruke slavnom ruskom caru,Slavnom caru, Nikoli Romanu.„Zbogom, reče Admiralu,Pravo ode ka megdanu,Gdje ga čeka megdandžija,Od Japana ljuta zmija.Njih gledaju obje vojske,Vojna sila nije šala,Sa dva vrsna admirala.Kad na mjesto Lekso stiže,Priđe njemu malo bliže,Pa mu nazva milog Boga,Pogleda ga kao svogaI reče mu vrlo tiho:„Red je da se pozdravimo.Jedan drugom tad pođoše,Lijepo se rukovašeI na svoja prava mjestaKo junaci hrabro staše.Za sablje se dohvatiše,Jedan drugom poletješe.Ko orlovi udariše,Jedan drugog obletješe,A sablje se zavitlaše,Prema Suncu prelivaše.U plamen se one dale,Pa su rane izazvale,Al su rane vrlo male.No Japanac malaksa je,Na megdanu zaostaje.To je Lekso primjetio,Kuražni je odmah bio,Pa se juriš pojačaoI Japanca savladao.Desnu ruku teško rani,Pa ne može da se brani.Lekso oštrom sabljom manuI Japancu skide glavu.Zavi glavu u jagluku,Pa je nosi ko jabuku.On se vrati u logoru,U malome tome dvoru.Admirali tad ustaše,Zmaju Leksu čestitaše.Roženstvenko ruke širi,Pa svog borca on zagrli.Poljubi ka kao brataI heroja toga rata.Nasta pjesma i veselje,Sve do rujne zore bjele.Leksu ime mijenjaše -Murovcem ga sad nazvaše.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...