Jump to content
IGNORED

Oppenheimer (2023)


Ajant23

Recommended Posts

On 4. 8. 2023. at 20:17, pt 2.0 said:

Upravo idem iz bioskopa - drago mi je što sam pogledala film.

Suviše sam subjektivna jer me tema zanima, i jer je previše fizičara/naučnika XX veka bilo prikazano.. glumci su odlični.

Met Dejmon je 1 glumčina, nije da to nisam znala ali nekako svaki put kad ga vidim na platnu - ozarim se.

Još uvek sam pod utiskom

 

Meni upravo suprotan utisak. Deluje mi da je cela tema filma bila u medjuljudskim odnosima i borbi licnosti koja je morala da se desi ne bi li se napravila A-bomba a onda i nakon toga. Ocekivao sam da akcenat bude na naucnim teskocama koje su morali da prevladaju kao npr u Filmu o Tjuringu i razbijanju Enigme. To me je malo smorilo, delovalo mi je kao da je film pravljen za narodnu masu al to je valjda normalno, ko ce da trosi toliki budzet na filmu u kom ce gikovi da pricaju o njihovom poslu. BTW ne znam zasto su jedine dve bitne zene u filmu prikazane kao neuroticne domacice iz 50-tih.

 

On 4. 8. 2023. at 22:23, kud u maglu Simoviću said:

vidim da svi pričaju da ga treba gledati u imax-u, a kako mi vera brani da odlazim u galeriju mislim da ću sačekati napoleona za odlazak u bionju. uleti mi neki trejler na yt dok sam ga gledao na tv, bukvalno na osnovu trejlera može da se zaključi da je u pitanju mega film, top produkcija za poslednjih 20ak godina

još na kraju izađe cv reditelja

:ziga:

Evo mi gledali u IMAXu. Meni je ovaj nas IMAX i obican kvalitetan bioskop kao vrlo dobro vino i vrhunsko. Platis mnogo vise a dobijes za nijansu bolji ukus. Al pravi vinoljubci valjda znaju za sta placaju, ja sam u tom smislu proletarijat.

 

On 4. 8. 2023. at 22:33, goofs said:

Idi slobodno u najprazniji kino i gledaj Openhajmera, nema potrebe za IMAXom imho. Film je o ljudima koji šetaju okolo i pričaju, osim eksplozije bombe i par nekih flešova (što sve zajedno pojede možda dva minuta tročasovnog filma) nema niti jedna vizuelna sekvenca koja iziskuje IMAX, a za sve ostalo je sasvim ok i obično platno.

Mene je totalno ubilo prvih 30 minuta filma sa zvukovima. Ajde vizualno sta se desavalo u njegovom mozgu al ovo preskakanje iz grobne tisine u najjaci zvuk koji zvucnici mogu da izbace mi ide na q. Znaci zakonom bih zabranio to sranje. Ima smisla kad je detoniranje bombe gde cekas zvuk da stigne al ovaj pocetak... za cije babe zdravlje?

 

Al to je postao problem svih modernih filmova u bioskopima, ovaj samo jase na tom talasu :dry:

 

On 12. 8. 2023. at 15:07, Sammael said:

Zakleo bih se da su Amerikanci firebomb-ovali Japan mesecima pre bacanja atomke gde je izginulo više civila nego u Hirošimi i Nagasakiju i ovi nisu davali naznake da će se predati.

 

Kao i uvek u istoriji, ništa nije jednodimenzionalno, pa tako ni bacanje bombe. No, ono što znamo je da su bombe bačene, rat je završen, Japan je dobio oprost grehova za carsku porodicu i unit 731, a potom su prešli u Hello Kitty i hentai mod da bi na kraju dogurali do jedne od najmoćnijih ekonomija sveta i dalje su u vrhu iako su 30 godina u stagnaciji.

Tokio npr. nije izabran za A-bombu jer su ga vec toliko razlupali obicnim tepih bombardovanjem da nije imalo smisla da je trose na ono sto je preostalo. Napalm je izmisljen sa idejom bas da se baca na Japan jer su njihove kuce pravljene od drveta pa lepa japanska sela lepo gore. 

 

Ja i pored svega toga razumem Openhajmerovu dilemu. Prica da naucnik koji je dovoljno pametan da zna tacno kako ce se A-bomba ponasati ne razume posledice toga po svet... mislim stvarno. Iako je drugi bacaju, njegov tim ju je napravio. Svako od nas bi se osecao odgovornim.

 

Inace sestric koji je history geek mi je naveo par gresaka, glavna je bila da je vec Ruzvelt znao za mogucnost pravljenja H-bombe. 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Može se slobodno reći da je film pobedio na dodeli Zlatnih globusa.

 

Najbolji film.

Najbolja režija - Christopher Nolan.

Glavna muška uloga - Cillian Murphy.

Sporedna muška uloga - Robert Downey Jr.

Najbolja muzika - Ludwig Göransson.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...