Jump to content
IGNORED

12 pop pesama, Jugoslavija i posle


April

Recommended Posts

4 hours ago, April said:

 

 

Čist pop.

I oni sebe tako doživljavaju.

 

pa ono, koja je skakao zubima za vrat bilo kome ko se usudi da pomisli da disciplina kicme nije pank, al ok ako ti tako kazes.

 

 

  • +1 1
Link to comment

bilo bi dobro kada bi se pravile youtube playliste sa ovakvih tema. pustati svaku pesmu je zesci smor, pogotovo kada radis nesto. inace, tema bomb(on)a

  • +1 3
Link to comment

1/12

Istra ti materina

 

 

Videla sam Franceka jednom u Puli, ali mi je bilo glupo da ga startujem za sliku :blush:

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Svemir Zeka said:

Videla sam Franceka jednom u Puli, ali mi je bilo glupo da ga startujem za sliku :blush:

 

Ja kupio majicu KUD Idijoti od Saleta Verude na ulici u Puli... :)

  • +1 2
  • Wub 2
Link to comment

Prljavo kazalište - Heroj ulice

Prljavo kazalište - Noćas sam izašao na kišu

Parni valjak - Vrijeme ljubavi i Kada me dotakne uživo verzija

Miladin Šobić - Ašik Ajša

Miladin Šobić - Džemper za vinograd

Crvena jabuka - Tamo gde ljubav počinje

Daleka obala - Noć je prekrasna

Lačni franc - Na svoji strani

Leteći odredi - Sanjao sam moju ružicu

Bajaga - Još te volim

Vajta - Azra

Aerodrom - Fratello

Link to comment
2 hours ago, Velocipede said:

 

Ja kupio majicu KUD Idijoti od Saleta Verude na ulici u Puli... :)

je, tamo preko puta one dojaja picerije prodaje diskove, ploce i majice, ispricao se sa njim jedno sat vremena, drkadzija ali veliki dingospo

Link to comment

Time - Pjesma no 2

Yu grupa - Sama

Smak - Bluz u parku

Film - Neprilagodjen

Film - Srce na cesti

Film - Zamisli zivot

Idoli - Nebeska tema

Idoli - Odbrana

Sarlo - Ona se budi

El Org - Zlatni papagaj

Bebi Dol - Mustafa

Haustor - Sal od svile

 

 

bonus

Bijelo dugme  - U vreme otkazanih letova

 

 

 

 

Edited by 3opge
  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Milošica said:

Nisam znao da je Film omiljen ovde na forumu, drago mi je zbog toga :D

 

I meni.

Piko Stančić se nepravedno zaobilazi a čovek je mastermajnd novog talasa.

 

Film, Orgazam, Kazalište, Divljan, Psihomodo, pre toga član Time, grupe 220...inače, on je slikar, ovo mu je zezanje

Edited by April
  • +1 3
Link to comment

Ajd da ne bude ono što je kačeno već, ako ima preklapanja, praštajte

 

1. Time - Istina mašina - nije pop, bila već pjesma no. 3 ili no. 2, ja više volim trojku (mislim gotivan mi je i admin i troje, ali ovdje mislim na pjesmu)

 

2. Josipa - O jednoj mladosti (mada može bukvalno sve sa tog albuma, i meni je Ležaj od suza jedan od favorita)

 

3. Oliver Mandić - Govor tvog tela (ultimativna erotic pjesma)

 

4. Zabranjeno Pušenje - Dok čekaš sabah sa šejtanom (opus Pušenja u jednoj pjesmi, esencija, vidim da je mnogima draga)

 

5. EKV - Jesen (još ona drljava akustična varijanta, joj)

 

6. Azra - Odlazak u noć (možda ne favorit na prvu, ali meni draga izuzetno, mada može i Žena drugog sistema, Lijepe žene, Bankrot mama, a što da ne i neki kasniji radovi B. Š. Dž.)

 

7. Arsen - Moderato cantabile (nije šansona, no je ultimativna poema o sazrijevanju, ko to ne razumije, može da... posluša komplet Arsenov opus)

 

8. Bjesovi - Ime (nije ni ovo pop, šta da radim, ali je nešto zbog čega su devedesete bile mrvicu podnošljivije)

 

9. Bebi Dol - Rudi (nešto mi izaziva grč kad čujem Bebi Dol, mnogo mi je žao što se raspada, a meni je ovaj pjesmičuljak asocijacija na neko ljepše vrijeme, i onako kako ja zamišljam dobru pop pjesmu)

 

10. Zana - Dodirni mi kolena (Marina T. u jednom od vrhunaca bavljenja pop muzikom)

 

11. Bajaga - Strah od vozova (najbolji omaž Džejmsu Maršalu u našoj muzici ikad)

 

12. Čorba - Ostavi je (jebem li ga, morao sam negdje da ga uglavim, a ova mi se vrti po glavi ovih dana, često je citiram, mada stvarno može mnogo štošta od ovih manje izvikanih).

 

 

Zapravo je ovo lista onih što mi se trenutno najviše vrte ili koji mi se najviše uklapaju u pojam popa ili najvećih imena scene, mada tu ima zaista standarda koje bih stavio uvijek, tipa Sabah ili Moderato cantabile, ili bilo šta sa Dnevnika jedne ljubavi, ostalo jeste cajtgajst. 

 

Honourable mention, možda su tu mač za ovakvu listu ali poštujem:

 

Kolja - Rajko

 

Mimi Mercedez i Polo Čare - Turbofolk me je naterao

 

Čobanski rok gospodari - Kad zaboraviš juli

  • +1 5
Link to comment

Tri puta sam uživo gledao Film, prvi put je na Kališu bio koncert, na brdu iza Prirodnjačkog muzeja, u sklopu valjda BELEFa ili tako nekog festivala. Mislim da ima tome više od 10 godina sigurno, prelepa atmosfera i odličan koncert.

 

Par godina iza toga su došli na BeerFest, bilo ok i tada, pamtim samo da je Jura izašao na pauzu od 10-15 minuta i ostavio gitaristu da nam svira Stonse, jer "tko ne voli danas Stonse" :D 

 

Poslednji put je bilo 2019, tik pred pandemiju, u Domu omladine, Jura star ko biblija, izgleda ko moja baba-tetka (bez preterivanja), no opet, lepa i topla atmosfera, a i on je bio u pravom fazonu, ništa rokeri i standardno koncertno loženje, nego "ajmo svirat i plesat".

 

Cenim da je bilo još forumaša na nekom od ovih događaja.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
36 minutes ago, James Marshall said:

 

Mimi Mercedez i Polo Čare - Turbofolk me je naterao

 

Uh ovo je vrhunski. Pesma, spot, sve.

Link to comment

Pročitao sam samo prvu stranu, al ne mogu da izdržim, moram da se upišem.

 

Bez naročitog reda, iz glave (za pola sata bi vrv već nešto bilo drugačije):

 

Film - Neprilagođen

Elipse - Pogledaj kroz prozor

Buldožer - Yes my baby, no

Neca Falk - Zaspao si u mojoj kosi

Idoli - Retko sa devojkama

Rambo - Beton

Korni Grupa - Put na istok

Time - Za koji život treba da se rodim

KUD Idijoti - Za tebe

Haustor - 60-65

Pušenje - Anarhija All Over Baščaršija

ElOrgazam - Nebo

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, goofs said:

Tri puta sam uživo gledao Film, prvi put je na Kališu bio koncert, na brdu iza Prirodnjačkog muzeja, u sklopu valjda BELEFa ili tako nekog festivala. Mislim da ima tome više od 10 godina sigurno, prelepa atmosfera i odličan koncert.

 

Par godina iza toga su došli na BeerFest, bilo ok i tada, pamtim samo da je Jura izašao na pauzu od 10-15 minuta i ostavio gitaristu da nam svira Stonse, jer "tko ne voli danas Stonse" :D 

 

Poslednji put je bilo 2019, tik pred pandemiju, u Domu omladine, Jura star ko biblija, izgleda ko moja baba-tetka (bez preterivanja), no opet, lepa i topla atmosfera, a i on je bio u pravom fazonu, ništa rokeri i standardno koncertno loženje, nego "ajmo svirat i plesat".

 

Cenim da je bilo još forumaša na nekom od ovih događaja.

 

O Juri:

prvi put sam ga video posle Subotickog festivala, neki intervju (po secanju):

pita ga voditeljka: Sta vam se najvise svidelo?

J: "meni se najvise svidjela jedna lijepa djevojka koja je pjevala: Ja bih htjela, ja bih htjela..."

Povodom neke tuce prilikom festivala gde ga je neko udario glavom.

J: "Bio sam napadnut tupim predmetom."

 

 

"

 

 

  • Haha 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...