Jump to content
IGNORED

12 pop pesama, Jugoslavija i posle


April

Recommended Posts

Huh, ljudi... ja sam mislio da će se javiti nas par arhivatora koji se ionako znamo sa ovih topika, pa ste me prvo iznenadili masovnošću, ali to manje-više...u stvari sam oduševljen biserčićima koje šaljete.

 

Prvo, veliki :hail: za @Kampokei i Pro Arte. Brt, znao sam da je Čobi bio Elvis, ali da je bio takav Elvis, nisam ni sanjao, plus odličan klip, ne znam ni odakle si ga iskopao.

 

@Plajvi  Esi slušao Firčijev miks Anestezije, onaj telefonski razgovor sa Magi u sredini me baš razmaže

 

@djeneralche  Zmaj! Nisam ispratio na vreme, ali je to trebalo ovom topiku, malo svežeg soula, vrtim večeras

 

 

11 hours ago, goofs said:

I jos jedan predlog, za nekoga ko je dokon moze da utrpa sve ove numere u public YT listu, pa da nam sharuje ovde kad se svi izredjaju. PPP radio nostalgy.

Ovo mi je bila ideja od početka. Samo bih rasturio na dve-tri liste

  • +1 2
Link to comment

Aerodrom - Obična ljubavna pjesma

Darkwood Dub - Karavan osećanja

Crvena jabuka - Kad je noć hladna i zvezdana

EKV - Prvi i poslednji dan

Oktobar 1864 - Miris predgrađa

Čutura - Da kažem ti

Bebi Dol - Lapis Lazuli

Branko Marušić Čutura - Kuća bez broja

Videosex - Detektivska priča

Ruž - Ima nešto u tvojim očima

Valentino - Idu ptice selice

Oliver Mandić - Dođe mi da vrisnem tvoje ime

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Ne, samo sam dao sebi oduska i omiljene numere

Nisam tvoj izbor dovodio u pitanje, sori!

Nećeš verovati kako je tvoj post maločas izgledao na mom računaru: tvoji opisi, a svih 12 YT videa od @Jeremija

Tako da je moje pitanje u tom trenutku imalo smisla. Sada vidim kako treba.

  • Haha 1
Link to comment

Jedan set za devojačke večeri i plesanje po stolovima. Ništa Ceca, ništa Seve, samo popčina.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

* mora oliver

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diđej na kraju silovan Ili obešen za jaja a najverovatnije oboje.

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment
14 minutes ago, April said:

Prvo, veliki :hail: za @Kampokei i Pro Arte. Brt, znao sam da je Čobi bio Elvis, ali da je bio takav Elvis, nisam ni sanjao, plus odličan klip, ne znam ni odakle si ga iskopao.

 

 

Zapravo je to bio jedini klip kada sam trazio tu pesmu pre dosta godina, onaj studijski snimak je okacen nesto kasnije. 

 

U spojleru kao nezvanici dodatak jos jedna pesma nastala u istom gradu i okvirno u isto vreme (jer me ove dve pesme uvek podsecaju jedna na drugu).

 

Spoiler

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Jeremija said:

Brt, odakle ti ovo i ko su ovi ljudi?

 

Uzgred, hvala za Bgd spava i akustik Zemlja pleše, hiljadu puta bolja od one nagruvane producentske verzije

 

2 hours ago, Moonwalker said:

Meni se glas Vesne Vrandecic mnogo svidjao. Saznala sam da je napustila muziku na kraju. Steta za muziku, njoj je verovatno dobro.

Vesna je bila u Zagrebu, radila je kao sekretar njihovog udruženja muzičara.

 

Moj bonus track trebao je da bude ovo:

 

 

2 hours ago, I*m with the pilots said:

Treba da budu bas pop pesme? Ali vidim da neki stavljaju Obojene ili Disciplinu, njih nisam nikad dozivljavala kao pop?

Čist pop.

I oni sebe tako doživljavaju.

 

Iz nekog razloga, kod nas se pop mjuzik shvata kao nagoveštaj seksa u fimovima američke A produkcije: fino snimljen, ali bezopasan da može i Papa da ga gleda.

 

Malo je to ipak drugačije. Pop je i Džef Bakli, i Nirvana i Abba. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, April said:

Brt, odakle ti ovo i ko su ovi ljudi?

 

 

Uzgred, hvala za Bgd spava i akustik Zemlja pleše, hiljadu puta bolja od one nagruvane producentske verzije

 

 

 

E, to ti je Zoran Cvetković - Cvele, ovo je neki nastavak njegovog rada koji je započeo sa Romantičnim Bojama

 

Inače, naziv grupe je bio PPP - Pasivni Posmatrači Prirode...  :wicked:

  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, April said:

 

 

@Plajvi  Esi slušao Firčijev miks Anestezije, onaj telefonski razgovor sa Magi u sredini me baš razmaže

 


Dobar je revisited, ali domace testo je domace testo :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...