Jump to content
IGNORED

12 pop pesama, Jugoslavija i posle


April

Recommended Posts

1 boye - kafe na dnu okeana

 

 

2 obojeni - stipaljka

 

 

 

3 termiti - vjeran pas

 

 

4 paraf - javna kupatila

 

 

 

5 let 3 - izgubljeni

 

 

6 film - zajedno

 

 

7 buldozer - zivot, to je feferon

 

 

8 el org - zlatni papagaj (najbolji domaci spot ikad) 

 

 

9 patka - bolje da nosim kratku kosu

 

 

 

10 lacni franz - naj ti poljub narise usnice

 

 

 

Dosta je 10

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Opak izbor Moco

 

A taj prvi album Filma sam i ja hteo da ubacim, samo mi je stalno u glavi Moderna djevojka, manje poznata, a napravljena u vreme kad su i Ramones svirali soul u produkciji Fila Spektora. Čisto da overimo šta smo slušali tada

 

 

S menjačem u ruci ona je ponovo živa. Smijeh i riječi tko ima veći? -Slobodan stan za ludi provod...

  • +1 1
Link to comment

1. jakarta - nebo je još plavo zbog tebe

 

 

 

 

2. zabranjeno pušenje - gospođa brams

 

 

 

3. električni orgazam - kapetan esid

 

 

 

4. idoli - nebeska tema

 

 

 

 

5. bajaga - marlena

 

 

 

 

6. prljavo kazalište - heroj ulice

 

 

 

7. oliver mandić - nije za nju

 

 

 

 

8. slađana milošević - amsterdam

 

 

 

 

9. partibrejkers - kako je teško bez tebe

 

 

 

10. dino dvornik - hipnotiziran

 

 

 

 

 

11. sunshine - misli mene gone

 

 

 

 

12. nbg - ima dana

 

 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Nisam neki narociti ljubitelj domaceg zvuka, ali odrastao sam uz tu muziku sa radija i okoline, hteo to ili ne ostala mi je ta muzika u mozgu, obicno mo sve vuce na nekakav plagijat ili preterani uzor, ali ovih 10 imaju neki svoj integritet i fuck you all stav, koji posebno cenim u svakoj vrsti javnog delovanja. Eto, nisam mogao ni 12 da napabircim

Link to comment

@KUMS

 

Samo sam čekao ko će prvi da uvede Dok čekaš sabah sa šejtanom. Ja sam hteo naslovnu, ali sa gospođom Brams si me totalno zatekao. A mislio sam da o toj ploči znam sve. 

 

A Dino je čist RHCP

  • Wub 1
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

hoću i ja da se igram, ali ne znam šta su šansoni i šta su mediteranske pesme?

Arsen, Đole B.,  Oliver i Džiboni

Oni mogu na posebne liste

 

Pucaj, matori

Link to comment

Neke ste pesme vec stavili, pa bi pokoja od ovih 12 bila originalno bila rezervni izbor. Kasno je, pa stoga nema puno (ili nece biti nimalo) objasnjenja.

 

1. Osim pesme, jako volim i ovaj snimak

 

 

 

2. Drago

 

 

3. Ne cenim bendove po glasovima pevaca, ali ona...

 

 

4. Prava Brejkers pesma, od prvog do poslednjeg sekunda

 

 

5. Verzija iz Kulusica, jer mi je bolja nego studijska

 

 

6. 

 

 

 

7. 

 

 

8. 

 

 

9. 

 

 

10. Verzija iz KST iz 1992. je jos bolja, ali na Youtubeu je samo kao deo celog koncerta

 

 

11. 

 

 

12.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Haustor - Bi mogo da mogu -> osvezavajuce i dan danas, aged well as fuck
 


Leb i Sol - Devetka -> strasan instrumental, live pogotovo
 



Smak - Biska 2 -> slicno
 



Nervozni postar hvatac za dupe -> Pilot Babo - fantastican album sve u svemu, izdvaja se u moru klasika
 



EKV - Anestezija -> najbolje je ostavio za kraj benda, prorocanstvo, jezivost, mozda i najjaca stvar na listi
 



Azra - A sta da radim -> volo sam kacam bijo mali
 



Psihomodo pop - Ja volim samo Plajvija -> sve jasno
 



Block Out - Prokletije -> nisam mogao da se odlucim koju od 15 omiljenih da stavim, neka bude ova, live s Exita
 



Consecration - Cimet -> zdrao dobra atmosfera, vanbracno celjade Pink Flojda i Porcupine Tree-a, pogotovo live
 



Pero Deformero - Kauboj iz Bosne -> moramo se malo nekad i saliti, sto da ne 
 



Abbojebac - Da ti kazem sta mi je -> Sting - Desert Rose na rivotrilu

https://www.youtube.com/watch?v=SaWXqQw41B0

Vranjkovic - Vecernja Zvona -> omiljena od Non-Block Out karijere
 



Honorable mentions: 

Dugme - Zaboravi ako mozes -> steta sto su oni, zdrao dobra stvar
 



Knezevic Nenad - Mia bella Patelina -> nagrada zlatni tetreb za najbolju adaptaciju i pesmu u reklami ikada
 



Darkvud dab - Baobab -> strasan gruv i bassline 
 


Super Confusion - Balkan Express -> omg that's the funky shit
 

 

Edited by Plajvi
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Ajd da probam. Slicno kao Moca gore sto je pisao, domacica nije bas moj fah, ne radi me ta muzika kao ostale, ali prosto neke stvari si toliko puta cuo na radiju, TVu, zurkama, pabovima, uvuce ti se pod kozu, a neke od tih te bas bocnu kada malo promislis o tekstovima i okolnostima u kojima su nastale. Uglavnom me udaraju na nostalgiju, jer jbg, lepo je biti klinac i ziveti neki bezbrizniji zivot (iako paradoksalno, 90te su bile verovatno najgore vreme da budes klinac :D ).

 

1. Za pocetak dva vanvremenska hita, Haustor - Uzalud pitas

 

2. i Idoli, moze random pesma ovde

 

3. umesto Bajage jedan blizak hit Zikinih Baba koji cuda cini u tinejdzerskim godinama

 

4. Jura Stublic je jedan veliki car, muzika mu je poprilicno catchy i feelgood

 

5. Dino Dvornik, Kreativni Nered je odlican album bio, imao sam kasetu od nekuda i trosila se traka

 

6. Je li Smak nas najveci rok bend svih vremena?

 

7. Ovo je obavezna muzika za odlazak na more...u Grcku 

 

8. Ovo je kič pesma, ali je lepo videti sve ove ljude na jednom mestu, za neka dobra stara vremena (pun intedned :D )

 

 

9. Za kraj dva krajnje subjektivna izbora, Riblja Corba - Avionu slomicu ti krila. Imali smo gramofon i voleo sam ovu plocu, a ovo je bila prva pesma sa tog albuma. Mislim da sam imao oko 3 godine, pustao bih do besvesti, a stihove "ona bi tu bila" sam pravilno razumeo tek tamo negde pocetkom srednje skole :D 

 

 

10. Tutti Frutti bend je moj prvi koncert u zivotu, oko 2 i po godine sam imao, kako/zasto sam zavrsio na koncertu je druga prica (mislim, vodili me martoci, d'oh), ali sam bio jako ponosan na to dostignuce

 

11. i jedan bonus koji sam otkrio skoro, Goran Bare je bas specifican lik, ima i tesku zivotnu pricu, ali ono, bori se

 

  • +1 3
Link to comment

Mozda je trebalo da guramo ove linkove u spoiler tag, ucitava mi stranicu pet minuta :unsure: (doduse, lepse i lakse za slusanje je ovako).

I jos jedan predlog, za nekoga ko je dokon moze da utrpa sve ove numere u public YT listu, pa da nam sharuje ovde kad se svi izredjaju. PPP radio nostalgy.

Edited by goofs
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...